• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Nuteistas be pagrindo smurtavęs aukštas Panevėžio policijos pareigūnas

Nuteistas be pagrindo smurtavęs aukštas Panevėžio policijos pareigūnas

29 kovo
17:05 2022

Panevėžio apygardos teismas, pakartotinai išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūno Emilijaus Stanevičiaus smurto prieš sulaikytą asmenį, pripažino vyrą piktnaudžiavus tarnybine padėtimi. Anksčiau dviejų instancijų teismai E. Stanevičių buvo išteisinę.

E. Stanevičius kaltinamas nusikalstamą veiką įvykdė būdamas valstybės tarnautoju – Panevėžio AVPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus viršininku.

Bylos duomenimis, 2018 metų birželį tarnybos metu aiškinantis su sulaikytu įtariamuoju nusikalstamos veikos padarymo aplinkybes, jis be pagrindo panaudojo fizinį smurtą ir nežymiai sutrikdė įtariamojo sveikatą.

Teismo nuomone, tokiais veiksmais E. Stanevičius iškraipė tarnybinės veiklos esmę, sumenkino policijos, kaip valstybės institucijos, įvaizdį bei autoritetą, diskreditavo valstybės tarnautojo vardą ir taip padarė didelę žalą valstybei.

Pirmosios ir apeliacinės instancijos teismai, išnagrinėję šią baudžiamąją bylą, E. Stanevičių išteisino, tačiau šie sprendimai buvo apskųsti valstybinį kaltinimą palaikiusio Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius prokuroro Andrej Mirnyj.

Vienas iš prokuroro skunde nurodytų argumentų buvo tai, kad pirmosios instancijos teismas, priimdamas išteisinamąjį nuosprendį, rėmėsi išteisintojo ir jam palankių liudytojų – jo kolegų – parodymais.

Prokuroro teigimu, šie parodymai buvo abejotino patikimumo. Bylą kasacine tvarka išnagrinėjęs Lietuvos Aukščiausiasis Teismas panaikino Panevėžio apygardos teismo sprendimą, kuriuo E. Stanevičius buvo išteisintas, ir bylą perdavė iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Panevėžio apygardos teismas, dar kartą išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, šių metų kovo 24 d. pripažino E. Stanevičių kaltu pagal baudžiamojo kodekso 228 straipsnio („Piktnaudžiavimas“) 1 dalį ir paskyrė jam solidžią piniginę baudą.

Teismas nuteistajam skyrė 10 tūkst. eurų baudą. Jis taip pat privalės nukentėjusiajam atlyginti 3 tūkst. eurų neturtinę žalą bei padengti beveik 4 tūkst. eurų siekiančias nukentėjusiojo atstovavimo išlaidas.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 149

Žymos

Atsiliepimų 3

  1. Viena nuteise,    -  2022-03-31, 21:09

    o kaip visi likusieji!? Toliau savivaliaus!?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...

Kai žlunga pfaizergeitas, tai ir ne to grirbsies!...

Liūdna tiesa!...

Paxlovid uždraudė todėl kad nenori jūsų gydyti.MANAU JŲ MELO LAIKAS JAU PRIEJO FINIŠA ! Netylėkite...

Pagarba Jolantai,kuri žadiną liaudį, užhipnotizuotą pasakomis apie GEROVĘ !!! Po Nulio !!!...