Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Aleksejus Arestovičius atskleidė vakarykščių Ukrainos ir Rusijos Federacijos derybų detales.
Pasak jo, rusai pamažu mažina savo reikalavimų skaičių: „Nustojo kalbėti apie denacifikaciją ir panašiai. Ir pradėjo kalbėti apie neblokinį (be NATO) statusą, nors šia tema „pedalų šia tema labai nemynė”.
Kalba ėjo apie tai, kad būtų užkirstas kelias dislokuoti tam tikrų rūšių puolamuosius ginklus Ukrainoje“.
Primename, kad vienas iš pagrindinių Maskvos karinės invazijos tikslų buvo būtent Ukrainos „denacfikacija“. Anot Arestovičiaus, tai rodo, jog Rusijos Federacija supranta, kad karinėmis priemonėmis šių politinių tikslų pasiekti neįmanoma.
Patarėjas taip pat patvirtino, kad Ukrainos ir Rusijos delegacijos susitarė dėl humanitarinės pagalbos teikimo apgultiems miestams.
„Tai labai gerai, nes civilių gyventojų saugumas yra svarbiausia tema“, – sakė A. Arestovičius ir pabrėžė, kad reikia užtikrinti ir humanitarinės pagalbos konvojų saugumą.
Antrasis Rusijos ir Ukrainos derybų raundas įvyko išvakarėse prieš tai, kovo 3 d., Baltarusijos Bresto srityje.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
Kas pastebėjo koks žydras ir giedras dangus virš mūsų, po to kai ES ir Rusija uždarė savo oro erdvę vieni kitų lėktuvams? Chemtreilų nesimato.
Dabar viena Ukraina palikta kovoti su Rusijos okupantų armija. Supuvęs, iškrypęs pasaulis rūpinasi ne daugiau už mane, stebi lyg romėnai stebėtų gladiatorių dvikovą. Turi apsijungti visas pasaulis ir Ukrainoje SUNAIKINTI Rusų kariuomenę, kitaip su ja teks kovoti ES šalyse…