infa.lt

Jamaikos skaitmeninė valiuta netrukus bus pristatyta nacionaliniu mastu – piliečių gerovei

01 vasario
15:16 2022

Siekdama sumažinti operacijų išlaidas ir teikti finansines paslaugas piliečiams, kurie nesinaudoja bankais (?), Jamaika išleis skaitmeninę valiutą visoje šalyje pirmąjį šių metų ketvirtį, sakė „Reuters“ agentūrai šalies Centrinio banko darbuotojas.

Jamaikos bankas gruodį paskelbė, kad baigė bandomąjį projektą, kurio metu buvo išleista 230 milijonų Jamaikos dolerių (1,5 mln. JAV dolerių) naujos skaitmeninės valiutos, sekdamas panašiu projektu, kurį pradėjo Rytų Karibų jūros šalių grupė.

„Dauguma jamaikiečių yra finansiškai atskirti“, – praėjusios savaitės pabaigoje interviu „Reuters“ sakė Jamaikos banko valdytojo pavaduotoja Natalie Haynes, atsakinga už bankines ir valiutos operacijas bei finansų rinkų infrastruktūrą.

„Norėdami įtraukti tuos asmenis į oficialią finansų sistemą, nusprendėme, kad centrinio banko skaitmeninė valiuta būtų gera priemonė tą padaryti.

Haynesas teigė, kad bankas kasmet tikisi 5% Jamaikos dolerių pakeisti nauja skaitmenine valiuta [eliminuodamas iš rinkos grynuosius pinigus].

„Tai kitoks mokėjimo būdas ir leidžia lengvai atlikti tarpusavio sandorius“, – sakė NCB dukterinės įmonės TFOB (2021) vyriausiasis produktų vadovas Johnas-Matthew Sinclairas.

Klientai prisiregistruoja prie skaitmeninės piniginės, kur gali įnešti savo lėšas mainais į skaitmeninę valiutą, kurią vėliau galima panaudoti atliekant operacijas.

Jamaikos skaitmeninės valiutos įdiegimas vykdomas pagal panašią programą, kurią pernai pradėjo Rytų Karibų jūros šalių grupė, pavadinta DCash.

Antigva ir Barbuda, Grenada, Sent Kitsas ir Nevis, Sent Lusija ir Sent Vinsentas dabar naudoja „DCash“. 2020 m. Bahamų salos buvo pirmoji regiono šalis, išleidusi skaitmeninę valiutą.

infa.lt Visos kalbos apie įtraukimą į finansinę apyvartą tų, kurie iki tol neturėjo tokios galimybės, gali sukelti tik šypseną – jei žmogus neturi interneto, neturi banko sąskaitos – jis taip pat negalės disponuoti ir skaitmenine valiuta. Vienintelis jo išgyvenimo šaltinis – tai grynieji pinigai, kuriuos pagal planą pradėjo naikinti šios šalys, kasmet išimdamos iš apyvartos po 5% pinigų. Tai ką bankų funkcionieriai vadina „įtraukimu” – iš tiesų yra tų žmonių atskirtis, atimanti jiems galimybę gyventi taip, kaip gyveno iki tol. Tokiomis sąlygomis jie bus verčiami jungtis prie skaitmeninės bazės, kur turės suvesti visus asmeninius duomenis, kurie bus „padėti ant lentynėlės. Juk ekonomikos skaitmenizacija yra būtent ta skaitmeninė priklausomybė, kurią vėliau daugelis pavadins vergija, kadangi sąskaitas valdys tie, kurie jas galės bet kada išjungti, sustabdyti ar apriboti naudojimąsi savais pinigais. Pasirinkimo likę nebebus.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 188

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

O JAV remdama Ukraina kuri vykdo teroristinius aktus Rusijoje terorizmo neremia? Jau nekalbant apie tokias...

Eilinė pinigų plovykla......

Tikrai Dievo stebuklas. Dievo-Kūrėjo valia aukštesnė už aplinkybes, niekuo nenusidėjęs neturi žūti....

Čia kažkiek panašu į Ukrainą. Iš pradžių darbo įdedi (ten - sukiršini žmones, čia -...

ponauja elgiasi taip pat ir Boria - jokia isimtis!...

Rusija remia JAV!?? Nezinojau!...

Greit ir kunigas gales anuliuot tech apziura...