infa.lt

LGBT lygybės marše Kijeve policininkų buvo daugiau nei pačių dalyvių

LGBT lygybės marše Kijeve policininkų buvo daugiau nei pačių dalyvių

12 birželio
21:49 2016

vesti-ukr.com

LGBT paradas Kijeve

Šiandien Kijeve vyko „Lygybės maršas“. Kaip rašo „Vesti“, prasidėjo jis pavėluotai ir buvo pakankamai neilgas, tačiau be provokacijų nebuvo apsieita.

Suplanuotas 10 ryto LGBT paradas prasidėjo 10 minučių vėliau, o jau 10:35 visi maršo dalyviai, operatyviai praėję į L. Tolstojaus gatvę, nusileido į metro, šalia kurio liko tik policija ir žurnalistai. Kaip pažymi ukrainiečių leidinys, 11 valandą nieko iš maršo dalyvių gatvėse jau nebebuvo.

„Vesti“ primena, jog dėl grasinimų iš radikalų pusės, žadėjusių maršo dalyviams „kruviną košę“, saugoti homoseksualus buvo paskirtas didžiulis skaičius teisėsaugininkų: vienam LGBT parado dalyviui teko 6 policininkai.

Provokacijos prasidėjo dar iki parado. Nežinomas vyriškis grubiai ištraukė iš dalyvio rankų Ukrainos vėliavą. Atėjo į paradą ir tie, kas protestuoja neagresyviai, tačiau ne visada cenzūriškai. Kaip pastebėjo „Vesti“ korespondentas, policija jų nelietė, bet ir neleido toliau.

„Kol čia vaikščiojau, mačiau daug žmonių apsirengusių sportiniais kostiumais. Jie ėjo grupėmis po 5-7 žmones. Tarpusavyje kalbėjosi: Kur juos gaudysime?“, – papasakojo iš įvykių epicentro „Vesti“ korespondentė.

Aktyviu „gaudymu“ užsiėmė ir policija. Teisėsaugininkai sulaikė keletą dešimčių vyrų apsirengusių sportiniais kostiumais. Tuo pačiu, sulaikydavo netgi tuos, kurie nepraeidinėjo metalo detektorių rėmų, o paprasčiausiai vaikščiojo šalia. Policininkai atsekdavo tokias grupes ir vedė jas į autobusus.

Kaip pastebi ukrainiečių leidinys, korespondentai apklausė virš 20 žmonių ir nė vienas neprisipažino, kad jis – LGBT atstovas. Visi sakė vieną ir tą patį: „Mes už lygias konstitucines ir žmogaus teises, už lyčių lygybę“.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 152

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...