infa.lt

Prietaisas savižudybei: Šveicarijoje įteisintas naujas eutanazijos būdas. Procesas trunka 30 sekundžių

Prietaisas savižudybei: Šveicarijoje įteisintas naujas eutanazijos būdas. Procesas trunka 30 sekundžių

07 gruodžio
09:15 2021

Šveicarija leido naudoti Sarco kapsulę savanoriškai eutanazijai. Prietaisas sėkmingai išlaikė teisinį egzaminą. Apie tai rašo Šveicarijos naujienų agentūra „Swissinfo“.

Kūrėjas yra „Exit International“, o kapsulė buvo sukurta naudojant 3D spausdintuvą.

„Exit International“ kūrėjo daktaro Philipo Nitschke teigimu, į įrenginį įlipa žmogus, kuris nori mirti. „Žmogus atsigula į labai patogią kapsulę.

Jam užduodama eilė psichologinių klausimų, o gavus atsakymus jis gali paspausti kapsulės viduje esantį mygtuką, kuriuo prietaisas įjungiamas bet kuriuo momentu”, – pasakoja savižudybės prietaiso kūrėjas – mokslininkas.

Po to vidinė kapsulės erdvė užpildoma azotu, o deguonies koncentracija greitai sumažėja nuo 21 iki 1%. Tokiomis sąlygomis žmogus jaučiasi šiek tiek dezorientuotas ir prieš netekdamas sąmonės gali jausti lengvą euforiją.

Visas procesas trunka apie 30 sekundžių. Mirtis įvyksta dėl deguonies ir anglies dioksido trūkumo. Nejaučiama panikos ar dusimo pojūčio.

Prietaisas gali būti pristatytas bet kuriuo adresu, nesvarbu, ar tai būtų vaizdinga lauko vieta, ar kambarys įteisintos savižudybės organizacijos pastate.

Nitschke pridūrė, kad yra du „Sarco“ prototipai, o analogas jau kuriamas Nyderlanduose. Jei kils nenumatytų sunkumų, „Sarco“ Šveicarijoje bus galima naudoti jau kitais metais, sakė mokslininkas.

Šveicarijoje eutanazija oficialiai leidžiama ne tik vietos gyventojams, bet ir užsieniečiams. Tačiau pacientas turi turėti rimtą priežastį pasitraukti iš gyvenimo – dažniausiai tai būna kančias sukelianti nepagydoma liga.

„Swissinfo“ duomenimis, 2020 m. Šveicarijoje eutanazijos pagalba iš gyvenimo pasitraukė 1 300 žmonių. Šiuo metu naudojamas natrio pentobarbitalio tirpalo nurijimo būdas.

Pavartojęs šio preparato žmogus dviem-penkioms minutėms panyra į miegą, vėliau patenka į gilią komą ir netrukus jį ištinka mirtis.

Savo ruožtu, Sarco kapsulė siūlo kitokį požiūrį į savanorišką savižudybę – nenaudojant kontroliuojamų medžiagų.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 395

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...