• Naujienos
 • Parama
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Prof. Ignas Vėgėlė. Apie skiepų registraciją, skiepų gamintojų sutartis su valstybėmis ir derybų procesus

Prof. Ignas Vėgėlė. Apie skiepų registraciją, skiepų gamintojų sutartis su valstybėmis ir derybų procesus

22 lapkričio
19:47 2021
prof. Ignas Vėgėlė

Facebook nuotr.

Skiriama #VaccinatedEducated. Tinka ir nepasiskiepijusiems. Tekste nėra nieko apie vakcinų naudą ar žalą: jame subendrinti faktais paremti straipsniai ir duomenys apie skiepų registraciją, skiepų gamintojų sutartis su valstybėmis ir derybų procesus. Tekstas su nuorodomis ir konkrečiais duomenimis, todėl ilgas.  Atsiprašau, toks „nesekmadieniškas“.

Grupė mokslininkų, norėdami įtikinti vakcinų skeptikus, kad skiepai iš tiesų yra saugūs ir efektyvūs, kreipėsi į teismą, prašydami Amerikos vaistų agentūros (FDA) pateikti Pfizer jai pateiktus duomenis ir dokumentus, kuriais remiantis minėta agentūra įregistravo Pfizer vakciną. Amerikos vaistų agentūra pasiūlė pateikti pilną dokumentų paketą per 55 metus, nes tiek užtruks viso dokumentų paketo nuasmeninimas ir Pfizer konfidencialios informacijos paslėpimas.

Šių dokumentų pagrindu Amerikos vaistų agentūra per 108 dienas pateikė leidimą Pfizer skiepą tiekti į rinką. 108 dienos visapusiškam duomenų patikrinimui tam, kad įregistruotų vaistinį preparatą milijonams žmonių ir 55 metai šių dokumentų nuasmeninimui. Visiems viskas aišku? Šypsenos slepia replikas, kad toks terminas, ko gero, prašomas tam, kad nebeliktų gyvųjų tarpe sprendimus priėmusių atsakingų tarnautojų ir politikų.

2076 metai atrodo tolokai – gėrėtis pasauliu tuo metu daug kam dabar tėra tik svajonė. https://www.reuters.com/…/wait-what-fda-wants-55-years…/

Jei taip nenorima atskleisti dokumentų, kurių pagrindu buvo įregistruotas Cov19 skiepas milijonams asmenų, pradedi svarstyti, gal yra ką slėpti? Įdomu, kas slepiama: vakcinų efektyvumas, ar šalutiniai poveikiai, procedūriniai pažeidimai, o gal visa kartu? Sakote, sąmokslo teorija? Gilinamės toliau.

Jungtinių Valstijų maisto ir vaistų administracija (FDA) yra federalinė Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamento agentūra. FDA yra atsakinga už visuomenės sveikatos apsaugą ir skatinimą, kontroliuoja ir prižiūri receptinius ir nereceptinius vaistus, vakcinas ir t.t.

Nuo 2017 m. iki 2019 m. balandžio mėn FDA vadovavo komisaras Scottas Gottliebas. Tas pats, kuris per trumpesnį nei trejų mėnesių terminą po darbo FDA tapo PFIZER direktorių valdybos nariu.

https://www.businessinsider.com/scott-gottlieb-goes-from…

Scottą Gottliebą pakeitė Stephenas Michaelas Hahnas, kuris FDA komisaro pareigas ėjo 2019–2021 metais. Netrukus po to ir jis pradėjo dirbti privačioje kampanijoje, tampriai susijusioje su vakcinų gamintoju: tapo vyriausiuoju medicinos pareigūnu įmonėje „Flagship Pioneering“, rizikos kapitalo įmonėje, kuri kartu su jos vadovu bei įkūrėju 2010 metais įkūrė pačią MODERNA.

Taip, tą pačią Moderna, kuri sėkmingai gamina Cov19 skiepą. https://www.fiercebiotech.com/…/six-months-after… ; https://www.flagshippioneering.com/companies/moderna

Sakote, kad verslas yra verslas ir geriausius iš karto pasikviečia dirbti pas save? Tiesa. Verslas siekia geriausiųjų. Bet kaip atsitiko taip, kad abu pastarieji FDA vadovai, kurie vadovavo vakcinų registravimui JAV, dirba tose įmonėse, kurios daugiausiai pelnosi iš Cov19 vakcinų pardavimo? O apyvartų augimas ir pelnas yra nesuvokiamo dydžio net ir turtingiausiems verslams.

Iš ES pripažintų vakcinų minimos dvi, kurios tiekė vakcinas atsisakydamos pelno. Visos kitos savo vakcinas pardavinėjo su nuostabiais pelnais. https://www.theguardian.com/…/from-pfizer-to-moderna…

Moderna 2021 metų pirmojo pusmečio apyvarta 6.3 milijardai dolerių, iš kurių 5.9 milijardai dolerių už Cov19 vakcinas. Palyginimui 2020 metų pusmetis – 75 milijonų apyvarta, apyvartos skirtumas tarp 2020 ir 2021 metų – 84 kartai (taip, taip, ne procentai, o KARTAI). Kad susidarytume pilną vaizdą: Moderna per 11 savo veiklos metų nė karto nėra uždirbusi jokio pelno, tuo tarpu veiklos rezultatas vien už 2021 metų vieną ketvirtį – 2.78 milijardų dolerių.

Pfizer, 2021 metų pirmojo pusmečio apyvarta – 33.5 milijardai dolerių. Trečiojo ketvirčio bendrasis pelnas – 8.15 milijardų dolerių ir 24 milijardų apyvarta, didžiąja dalimi dėka Cov19 vakcinos. https://www.statista.com/chart/25434/pfizer-annual-revenue/

Palyginimui, 2021 metų Lietuvos biudžetas sudaro kiek daugiau nei 18 milijardų Eurų. Primenu, Pfizer PUSMEČIO apyvarta 33.5 milijardo dolerių (29.7 milijardo Eur). Jei Pfizer seksis neblogiau nei per pirmąjį pusmetį (o trečiasis ketvirtis rodo, kad dar ir geriau) – jos metinė apyvarta viršys trijų LIETUVŲ biudžetą.

Milijardas atrodo taip : 1.000.000.000. Net ir parašius skaičiais sunkiai įsivaizduojama. Supaprastintai: Pfizer, BioNTech (Vokiečių kompanija, kuri kartu sukūrė taip vadinamą Pfizer skiepą) ir Moderna uždirba 1.000 dolerių pelno kiekvieną sekundę arba 65.000 dolerių pelno kiekvieną minutę. https://reliefweb.int/…/pfizer-biontech-and-moderna… .

Ar dar kyla abejonių, kad kovos su pandemija didelė dedamoji (o gal „varomoji jėga“) yra verslas. Versle kaip versle – svarbiausia pelnas. Verslas siekia išvengti nebūtinų išlaidų ir visokeriopai vengia rizikų. Šalutinis vakcinų poveikis – akivaizdi rizika, ypač tokioms vakcinoms, kurių ilgalaikiai šalutiniai poveikiai apskritai yra netirti. Tik nedidelė dalis pasaulio valstybių kompensuoja dėl skiepų šalutinių poveikių kilusią žalą.

Koks tikslas kompensuoti šalutinių poveikių žalą, jei abejojančius galima prilyginti plokščiažemiams ir sudarant nepakeliamas sąlygas priversti naudoti pagamintą produktą (pasiskiepyti) be jokios finansinės rizikos ir atsakomybės tiek verslui, tiek ir pačiai valstybei. Tam sukuriamos formos, kurias kiekvienas asmuo turi pasirašyti prieš vartodamas pagamintą produktą.

Formose jūsų sutikimas su bet kokiu galimu šalutiniu poveikiu Jūsų sveikatai ir, žinoma, visų su tuo susijusių rizikų prisiėmimas (kiekvienas pasiskiepijęs pasirašėte, tik nesu tikras, ar perskaitėte). Beje, valstybės finansinės rizikos yra susijusios ir su politikų politine atsakomybe, kartais ir su labai realia baudžiamąja atsakomybe. Kam rizikuoti? Jei valstybės vengia atsakomybės dėl galimų šalutinių poveikių žmonių sveikatai, kodėl kitaip turėtų elgtis verslas?

Pakartoju visiems žinomą tiesą: bet kuris verslas sieks apriboti rizikas, kurių negali kontroliuoti ir apskaičiuoti. Verslo valdytojas privalo kurti verslo rizikos vengimo modelius ar tiesiog rizikų vengti per sutartis. Vieša paslaptis, kad vakcinų gamintojai apribojo savo atsakomybę dėl vakcinų šalutinio poveikio. Taip kalba tie, kuriems pavyko susipažinti su neužtušuotomis sutartimis. Sakysite, paskaityk pats, tada rašinėk abejones? Visos sutartys yra arba įslaptintos arba su juodai užtušuotais puslapiais.

Remiantis „Transparency International Global Health“ ataskaita, tik 6 procentai analizuotų vakcinų sutarčių tarp vakcinų kūrėjų ir vyriausybių buvo viešai prieinamos, ir net jos buvo iš dalies užtušuotos. Tik viena sutartis (0,5 proc.) buvo paskelbta be redakcijų. (https://www.transparency.org/…/shot-at-vaccine… ). Pamenate, neredaguotų sutarčių ES su Pfizer/BioNtech nepavyko gauti net Europos parlamentarams? Šiuo metu jau kreiptasi į ES Teisingumo Teismą dėl teisės susipažinti su sutartimis.

Vakcinas ir skiepijimo programas kamuoja sumaištis, chaosas ir netinkama komunikacija. Kaip ir pandemijos pradžioje, šis skaidrumo trūkumas kainuoja gyvybes, teigia Transparency International. „… „Public Citizen“ atliktas tyrimas atskleidė, kaip „Pfizer“, kuri kartu su „Moderna“ tapo viena geidžiamiausių vakcinų nuo COVID-19, panaudojo didėjančią galią derybose su vyriausybėmis.

Pranešama, kad nutekintos ir nepataisytos vakcinų sutartys rodo, kad farmacijos milžinas stengėsi „nutildyti vyriausybes, sumažinti tiekimą, perkelti riziką ir padidinti pelną“. Visa tai per vieną iš baisiausių visuomenės sveikatos ekstremalių situacijų pasaulyje, rizikuojant milijardų žmonių gyvybėmis.“ https://www.transparency.org/…/shot-at-vaccine…

Net ir paviešintose sutarčių tarp ES ir Pfizer/BioNtech dalyse parašyta tai, kas prieštarauja visiems demokratijos ir teisės principams. Sutartyje, pavyzdžiui, pabrėžiama, kad Europos Komisija įsipareigoja derybose su farmacijos pramone Cov19 vakciną skatinti kaip pasaulinio masto bendrąjį gėrį, be to, numatytas įsipareigojimas derinti su Pfizer viešąją komunikaciją apie jos naudojimą. https://www.teise.pro/…/v-a-vaicaitis-kelios-mintys…/

Tai ir yra atsakymas į klausimą, kodėl tyli politikai, kodėl vakcinacija pateikiama kaip vienintelis kovos su pandemija įrankis ir „pasaulinio masto bendrasis gėris“. Juk politikai tokias sutartis patys pasirašė! Paprašyta pateikti sutarties kopiją, SAM atsakė, kad tai yra „konfidenciali informacija, todėl šių sutarčių pateikti negalime“.

Pasirodo, Lietuvoje ne atskiros sutarties nuostatos yra konfidencialios, bet visa sutartis! (ES skaidrumo aspektu visgi gerokai pažangesnė – sutartį, nors ir gerokai juodai „paspalvotą“, atskleidė).

Kodėl politikai dėjo parašus po tokiomis sutartimis, kurias bijo atskleisti savo rinkėjams? Akivaizdu, kad yra keletas priežasčių.

2020 metais pasaulį kartu su Covid-19 užvaldė baimės pandemija. Su lavonmaišiais, kapų duobėmis, dūstančiais žmonėmis ir perpildytomis ligoninėmis per visas žiniasklaidos priemones. Buvo net ir tokių reportažų, kai žmonės mirdavo gatvėse, o lavonų niekas valandų valandas nerinkdavo. Baimės pandemija išliko iki dabar – apie žiniasklaidos įtaką baimės pandemijai ir skiepų, kaip vieninteliam būdui kovoti su COVID-19, parašysiu ateityje.

Dabar apie kitą medalio pusę. Sutartis pasirašo politikai, o jas ruošia ir derina – derybininkai. Politikai sutarčių paprastai neskaito, nebent kyla skandalo grėsmė.

ES vardu su vakcinų gamintojais derėjosi Jungtinė derybininkų grupė iš septynių šalių: Ispanijos, Prancūzijos, Švedijos, Vokietijos, Olandijos, Italijos ir Lenkijos. Ši grupė užtikrino 4,6 milijardo vakcinų dozių Europos Sąjungai, kurios gyventojų skaičius – 448 milijonai. Sutartyse ne tik apribojimai vakcinas perparduoti ir dovanoti, bet ir galimybė didinti tiekiamų vakcinų kainas.

Pfizer vakcinos kaina nuo pirminio tiekimo kainos 15,5 Eur pakilo iki 19,5 Eur; Moderna nuo 22,5 iki 25,5 Eur. Beje, Londono karališkojo koledžo (Imperial College London) studija rodo, kad mRNA vakcina gali būti pagaminama už 1,18 dolerio.

Iki šiol ES sveikatos komisarė Stella Kyriakides neteikia duomenų, kokie asmenys sudarė tą Jungtinę derybininkų grupę. Čia rimtai. Neatskleidžiama informacija apie tai, kas ES vardu derėjosi dėl vakcinų tiekimo su jų gamintojais. Šiais demokratijos ir viešumo laikais.

Bet sąžiningi žurnalistai ir tyrėjai visgi kelias pavardes iškapstė. Pateikiu vieną.

Švedijos atstovas Richard Bergstrom. Tris dešimtmečius dirbęs vaistų pramonės įmonėse, penkerius metus – vaistų pramonės sektoriaus lobistu Europos Sąjungoje (Europos vaistų pramonės įmonių ir asociacijų federacijos vadovas). Konsultacinės veiklos neatsisakė ir šiuo metu: yra HBPC lobistas. HBPC konsultuoja pagrindinius vaistų pramonės lobistus – VIPS Šveicarijoje ir PhRMA, veikiančiai JAV. PhRMA nariai yra AstraZeneca, Johnson & Johnson, Pfizer ir Sanofi.

Ponas Richard turi ir nuosavą konsultacinį verslą, kurio direktorius yra HBPC savininkas bei buvęs VIPS vadovas. Richard Bergstrom 2021 metais rodytame reklaminiame video pats prisipažįsta: „buvau pagrindinis farma lobistas Briuselyje“. Maža to, paaiškėjo, kad jis elektroninius laiškus, susijusius su derybomis, persiuntinėjo į savo asmeninę Gmail pašto paskyrą. Dėl to Švedijoje buvo kilęs skandalas.

https://euobserver.com/coronavirus/153412…

Tai kas čia vyksta? Kodėl atsisakoma viešinti vakcinų gamintojų dokumentus, kuriais remiantis vakcinos įregistruotos? Kodėl slepiamos sutartys tarp vakcinų gamintojų ir valstybių bei jų sąjungų? Kodėl slepiami net asmenys, kurie derėjosi su vakcinų gamintojais?

Transparency International Global Health ir Toronto universiteto tyrimas atkreipia dėmesį, kad pasaulio reakcija į COVID-19 turėjo skaidrumo problemų nuo pat pradžios.

Tyrimas aprašo neskaidrius vakcinų bandymus, vyriausybių bei vaistų kompanijų sandorių slaptumą, pabrėžia, kad tai kelia pavojų pasaulinės pandemijos atsako sėkmei. https://www.transparency.org/…/covid-19-vaccines-lack…#

Beje, pilna šių institucijų ataskaita tiesiog šokiruoja. http://ti-health.org/…/For-Whose-Benefit-Transparency…
***

Jei perskaičius šį ilgą straipsnį dar kažkas įtikinės, kad reikia tikėti mokslu, paprašykite tą mokslą jums parodyti: vakcinų registracijai pateiktus dokumentus, sutartis tarp vakcinų gamintojų ir ES, sutartis tarp ES ir Lietuvos, paprašykite skaidrumo ir pagrįstumo, kokio iš jūsų reikalauja kiekvienas jūsų nuomonę menkinantis.

Jei kas nors dar siūlys pasitikėti mokslu, paklauskite, kodėl tuo mokslu netiki pati valstybė, iki šiol atsisakanti atlyginti žalą dėl galimo vakcinos šalutinio poveikio. Primenu Sutartį: apie vakcinas arba gerai, arba nieko. O dabar – marš skiepyti vaikus. Nes gausite bizūno.

Pirmą kartą šis straipsnis paskelbtas jo autoriaus asmeninėje Facebook paskyroje

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 882

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. Paprastas    -  2021-11-22, 20:14

  Geras sam atsakymas, sutartys kurios pasirašytos žudyti žmones yra slapti dokumentai. Šimonike su savo žulikų šaika naikina žmones ir sako, kad jie yra jėga, tiesiog achuiet

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Kalnas    -  2021-11-22, 22:32

  Aciu I.Vegele, uz viska, kad daro. Maniau, kad pakalbejo ir dings. Daug kas sitaip maneme. O cia jega!

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Hm    -  2021-11-23, 11:11

  Pagarba Ignui Vėgelei ir visiems kurie nepasiduoda, o rinkimai artėja, tai bus rinkimai kai dalyvauti turės visi ir šluoti tuos išsigimėlius iš seimo…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Seimas prašosi atlyginimų didinimo - ar reikėtų?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Arvydas Daunys. Tikėjimas – Tik-Ėjimas vedantis tikslo link.

Arvydas Daunys. Tikėjimas – Tik-Ėjimas vedantis tikslo link.

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Arkivyskupas Carlo Maria Vigano: „Tie, kurie priešinsis NWO, sulauks Dievo pagalbos ir apsaugos“

Arkivyskupas Carlo Maria Vigano: „Tie, kurie priešinsis NWO, sulauks Dievo pagalbos ir apsaugos“

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Andrius Martinkus. Ar „prorusiškas“ patriotizmas yra blogesnis už „proamerikietišką“ patriotizmą?

Andrius Martinkus. Ar „prorusiškas“ patriotizmas yra blogesnis už „proamerikietišką“ patriotizmą?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    LŠS nario, valstybės tarnautojo, Irmanto Ostrausko, persekiojamo už kritiką – pareiškimas

LŠS nario, valstybės tarnautojo, Irmanto Ostrausko, persekiojamo už kritiką – pareiškimas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Pietų Afrikai sustabdžius vakcinų tiekimo traukinį – staiga atsirado Omicron atmaina. Sutapimas?

Pietų Afrikai sustabdžius vakcinų tiekimo traukinį – staiga atsirado Omicron atmaina. Sutapimas?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis. Kodėl Gabrielius Landsbergis ir Žygimantas Pavilionis kariauja su Kinija?

Ramūnas Karbauskis. Kodėl Gabrielius Landsbergis ir Žygimantas Pavilionis kariauja su Kinija?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. APIE (NE)LAISVĘ

Jolanta Blažytė. APIE (NE)LAISVĘ

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Aš nemokėsiu naujo automobilių taršos mokesčio (Video)

Aš nemokėsiu naujo automobilių taršos mokesčio (Video)

atsiliepimų 11 Skaityti visą įrašą
    Interviu su Seimo nariu Mindaugu Puidoku: Kas yra šūkio „Stipri Šeima – Stipri Valstybė“ autorius ?

Interviu su Seimo nariu Mindaugu Puidoku: Kas yra šūkio „Stipri Šeima – Stipri Valstybė“ autorius ?

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Ups, o kas pasakys ačiū?

Jolanta Blažytė. Ups, o kas pasakys ačiū?

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Nekrofiliška Lietuvos režimo užsienio politika

Nekrofiliška Lietuvos režimo užsienio politika

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Kreipiuosi į visus, kurie patys ar jų artimieji nukentėjo, galimai, nuo sveikatos sistemos

Arvydas Daunys. Kreipiuosi į visus, kurie patys ar jų artimieji nukentėjo, galimai, nuo sveikatos sistemos

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Linas Bitvinskas: kam reikalingi migrantai?

Linas Bitvinskas: kam reikalingi migrantai?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
o

O ką darys su tai, kurie 30 metų vogė ir toliau sėkmingai vagia...

Tu žiūrėk man, kaip mokslas greitai kuria sintetines formas. Bet jokiu būdu mokslas negalėjo paleisti...

Lu

Čia galite palikti savo patirtį kitiems apmąstyt: 1000covidstories.com/ facebook.com/groups/covid.vakcinu.mirtys...

žiauru kur einam...

Ar ji pati besusigaudo ką šneka ???...

Hm

Teisybės dėlei reikėtų paminėti, jog krikščionybė gerokai jaunesnė už Kalėdų šventę. Net sunku pasakyti kiek,...

Blt skaitau ir savom akim netikiu. Cia gal bajeris koks? Cia gal kita blt planeta?...

Čia naujas bajeris?...

Ką ten ruošt, turint Afganistano patirtį :)...

Tikra demokratijos motina....

Šokis ant Koctitucijos kaulų...