infa.lt

Amerikietė atsibudo po komos ir prakalbo su rusišku akcentu

Amerikietė atsibudo po komos ir prakalbo su rusišku akcentu

03 lapkričio
06:40 2021
Summer Diaz

Jam Press

Po autoavarijos amerikietė dvi savaites išgulėjo komos būsenoje, o atsibudusi iš pradžių kalbėjo su britų, vėliau – prancūzų, o vėliau – rusišku akcentu. Apie neįprastą medicininį atvejį praneša „New York Post“.

Avarija įvyko 2020 metų lapkričio 25 dieną. 24 metų Los Andželo gyventoja Summer Diaz grįžo namo iš darbo ir ėjo pėsčiųjų perėja prie savo automobilio, kai ją partrenkė visureigis. Vairuotojas iškvietė greitąją pagalbą, mergina buvo nuvežta į artimiausią ligoninę.

Ten gydytojai pamatė, kad Summer patyrė daug sužalojimų, tarp jų ir galvos smegenų, todėl jai buvo sukelta dirbtinė koma.

Kai mergina atsigavo, ji visiškai negalėjo kalbėti. Kalba pamažu grįžo, bet jos balsas ir tarimas pasikeitė. Summer buvo išsiųsta pas logopedą, kad atgautų žodinio bendravimo įgūdžius.

Nors jos kalba pagerėjo, užsienietiškas akcentas tapo ryškesnis. Net slaugytojos netikėjo, kad mergina gimė ir užaugo JAV.

„Iš pradžių turėjau britišką akcentą, panašų į mano mylimojo kalbą. Kažkuriuo metu atsirado prancūzų, o vėliau rusų akcentas”, – sakė ji.

Po mėnesio reabilitacijos Diaz grįžo namo. Ji įgijo psichologijos laipsnį ir sužinojo, kad kenčia nuo reto neurologinio sutrikimo – svetimo akcento sindromo, kurį dar 1907 metais pirmą kartą aprašė prancūzų neurologas Pierre’as Marie.

Sindromas, kaip taisyklė, atsiranda po insulto ir trauminių smegenų sužalojimų, taip pat jį gali išprovokuoti migrena.

Dabar mergina kalba su Naujosios Zelandijos akcentu.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 922

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...