infa.lt

Premjerės Ingridos Šimonytės kreipimasis

Premjerės Ingridos Šimonytės kreipimasis

29 spalio
13:11 2021
Ingrida Šimonytė

lrv.lt nuotr.

Mielieji,

lapkričio pradžioje tradiciškai prisimename tuos, kurių jau nėra su mumis, lankome jų amžino poilsio vietas. Ne viena tokia vieta atsirado šiemet, pandemijai nusinešus kažkam brangaus žmogaus gyvybę. Labai svarbu atsiminti tuos, kurie mus paliko.

Tačiau dar svarbiau saugoti gyvuosius. Gyvendami laisvoje demokratiškoje visuomenėje, turime pasirinkimo galimybę, tačiau be galo svarbu prisiminti, kad visi mūsų pasirinkimai susiję su konkrečiais padariniais ir už juos reikia prisiimti atsakomybę. Tikiu, kad ateis diena, kai rytas prasidės ne nuo naujų koronaviruso atvejų ir mirčių statistikos, kai nebereikės epidemiologinių apribojimų.

Kada ateis ta diena, priklauso nuo mūsų visų. Dėkoju tiems, kurie jau pasiskiepijo, ir raginu tuos, kuriems atėjo laikas, kreiptis dėl sustiprinančios trečiosios vakcinos dozės. Dar kartą raginu dvejojančiuosius – skiepykitės! Jau turime pakankamai duomenų drąsiai teigti, kad vakcinos daugybę kartų sumažina tikimybę sunkiai sirgti ar mirti, net jeigu negali šimtu procentų apsaugoti nuo užsikrėtimo.

Ne mažiau svarbu, nepaisant to, ar esate pasiskiepiję, vengti nebūtinų kontaktų, laikytis distancijos, kruopščiai plauti rankas, dėvėti apsaugines kaukes. Disciplina, rūpestis savo ir aplinkinių sveikata yra vienintelis veiksmingas kelias.

Ypač per ilgąjį savaitgalį, kai susitinkame su artimaisiais, svarbu atsiminti, kad mūsų neatsargus elgesys gali tapti nauju smėlio kalneliu.Gyvenimas, ignoruojant koronaviruso pavojų, atsisakant skiepytis, nenorint girdėti epidemiologų rekomendacijų,  –  tai didėjantis susirgimų skaičius, perpildytos ligoninės, negalinčios padėti ne tik visiems susirgusiems koronavirusu, bet ir sergantiems kitomis ligomis.

Mokslininkai perspėja, kad praktiškai visi nepasiskiepiję neišvengs koronaviruso. Neretas jų sirgs sunkiai. Galimybės suteikti tinkamas sveikatos priežiūros paslaugas ir toliau menks (ypač masiškai uždarinėjant ligonines – infa.lt), nes reanimacijos ir intensyviosios terapijos galimybių išplėsti tiesiog neįmanoma. Na, o mes visi, jei vyraus šis scenarijus, neišvengsime ribojimų.

Tikiu, kad galime priartinti dieną, kai pagrindo apribojimams nebebus, nes nebeliks perteklinės rizikos žmonių gyvybėms ir sveikatos paslaugų prieinamumui. Tačiau tik nuo mūsų visų pasirinkimo ir atsakingumo priklauso, kad per kitas Vėlines būtų mažiau naujų per metus supiltų kauburių. Skiepykitės, testuokite vaikus ir saugokite save bei savo artimuosius.

Ačiū už Jūsų supratingumą.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 252

Žymos

Atsiliepimų 8

 1. anoniminis    -  2021-10-29, 14:10

  Susikišk

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Ona    -  2021-10-29, 14:44

  Niekinga moterėlė. Net Vėlinių išvakarėse nesidrovi mulkinti savo tautiečius melais, kurių nei vienas padorus mokslininkas nesiryžtų patvirtinti, apart „duomenų mokslininko“

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Orlauskas    -  2021-10-29, 16:31

  Aš nesuprantu ko ji dar su jumis cackinasi. Aš būčiau jos vietoje, jus visus antivaxerius tiesiog prievarta suskiepyčiau, o tie, kurie priešintųsi, uždaryčiau į perauklėjimo kolonijas. Kaip tiek turėt kantrybės imbecilams? Stebiuosi, nuoširdžiai.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Šiaip    -  2021-10-29, 17:51

  Vėl šėtonytė meluoja…

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Giltinė    -  2021-10-29, 17:59

  Kas tie mokslininkai? Man jie labai patiktų! Būtume geriausia nenugalima gauja, bent kol kas.

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Vygandas    -  2021-10-29, 18:03

  Tai dar gerai, kad piš – per primityvi. Stengiasi veltui, nes mąstantys žmonės suvokia, jog vakcinų serialas yra tam, kad susilpninti imuninę sistemą, o tada žmogeliai mirs jau nuo kitko… Gera dabartinė reklama: mirė ne visai paskiepyti, reiškia gavę tik po pora marmalo dozių…

  Atsakyti į šį komentarą
 7. Ooo    -  2021-11-03, 09:01

  Gal panelei piš ,reikėtų labiau rūpintis,kitomis ligomis ,kurios yra perteklinių mirčių priežastimi,o ne uždarinėti ligonines!!!SIAUTĖJA MEDIKŲ ABEJINGUMO PANDEMIJA!!!800000 labai padėtų sveikatos priežiūrai,o ne griovimui!

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...