infa.lt

Turkijos prezidentas Erdoganas išsiunčia JAV, Vokietijos, Prancūzijos ir dar septynių šalių ambasadorius

Turkijos prezidentas Erdoganas išsiunčia JAV, Vokietijos, Prancūzijos ir dar septynių šalių ambasadorius

25 spalio
06:50 2021

REUTERS

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas paskelbė, kad nurodė šalies Užsienio reikalų ministerijai paskelbti JAV, Vokietijos, Prancūzijos ir septynių kitų šalių ambasadorius nepageidaujamais šalyje asmenimis. Jie kartu paragino paleisti filantropą ir žmogaus teisių aktyvistą Osmaną Kavalą.

„Aš daviau reikiamus nurodymus mūsų užsienio reikalų ministrui ir pasakiau, ką reikia padaryti: šie dešimt ambasadorių turi būti nedelsiant paskelbti persona non grata, nedelsdami su tuo susitvarkykite“, – pasaulio naujienų agentūros praneša Erdogano žodžius, pasakytus per mitingą Eskišehire šeštadienį.

JAV, Vokietijos, Prancūzijos, Kanados, Nyderlandų, Danijos, Švedijos, Norvegijos, Suomijos ir Naujosios Zelandijos ambasadoriai spalio 18 d. paskelbė bendrą pareiškimą, raginantį paleisti filantropą ir žmogaus teisių aktyvistą Osmaną Kavalą. Iškart po to jie buvo iškviesti į Turkijos užsienio reikalų ministeriją.

64 metų Osmanas Kavala yra turkų verslininkas, filantropas ir žmogaus teisių aktyvistas, finansavęs ir dalyvavęs daugelyje kultūrinių ir žmogaus teisių gynimo projektų savo šalyje. Jis ypač stengėsi sutaikyti turkų daugumą su armėnų ir Turkijos kurdų mažumomis.

2017 m. lapkritį Kavala buvo suimtas dėl kaltinimų 2013 m. organizavęs protestus Taksimo aikštėje Stambule ir prisidėjęs prie bandymo įvykdyti perversmą 2016 m.

2013 metų protestuose Turkijos prokuratūra įžvelgė ir plaukuotą amerikiečių milijardieriaus George Soroso ranką, kurią jis įleidęs į daugelio pasaulio šalių kultūrinę erdvę per savo kontroliuojamus institutus.

Recepas Tayyipas Erdoganas šeštadienį vykusiame mitinge taip pat prisiminė Sorosą.

„Žmogus, vardu Kavala, yra Soroso filialas Turkijoje! Užsienio reikalų ministerijoje už jį prašo dešimt ambasadorių. Kokia gėda!” – pareiškė Erdoganas.

2020 m. vasario mėn. Kavala buvo išteisintas dėl 2013 m. protestų bylos, tačiau į laisvę taip ir neišėjo, kadangi prokuratūra pateikė kaltinimus kitoje byloje, o vėliau dar ir apkaltino špionažu.

JAV valstybės departamentas žino apie Turkijos prezidento Recepo Erdogano įsakymą paskelbti 10 valstijų ambasadorius persona non grata šalyje. Apie tai Valstybės departamentas pareiškė spalio 23 d. praneša „The Associated Press“.

Valstybės departamentas pareikalavo Turkijos užsienio reikalų ministerijos paaiškinimų šiuo klausimu, sakoma pranešime.

Dabartinis JAV ambasadorius Turkijoje Davidas Satterfieldas buvo paskirtas prieš dvejus metus, pareigas jis pradėjo 2019-ųjų liepą, rašo „Daily Sabah“.

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 290

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Vygandas    -  2021-10-25, 12:05

    Erdoganas žino ką daro, nes sorošiniai, tai – persirengę Šėtonai…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...