• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Maisto kainos Pasaulyje pasiekė aukščiausią lygį per dešimtmetį

Maisto kainos Pasaulyje pasiekė aukščiausią lygį per dešimtmetį

12 spalio
06:40 2021

Pasak Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO), maisto kainos visame pasaulyje pakilo iki aukščiausio lygio per pastarąjį dešimtmetį dėl griežtėjančių pasiūlos sąlygų ir didelės paklausos, praneša Epoch Times.

FAO maisto kainų indeksas, kuriuo matuojamos pasaulinės maisto produktų kainos, per 12 mėnesių iki rugsėjo mėnesio padidėjo 32,8 proc. ir pasiekė 130 balų rodiklį, kuris nebuvo nuo 2011 m. indeksas pakilo 1,2 proc.

Didžiąją indekso kilimo dalį sudarė augančios daugumos grūdų ir augalinio aliejaus kainos.

FAO augalinio aliejaus kainų indeksas rugsėjį, palyginti su ankstesniais metais, padidėjo 60 proc., ir 1,7 proc. aukščiau, nei rugpjūtį.

Grūdų kaina per praėjusį mėnesį padidėjo 27,3 proc., lyginant su praėjusių metu tuo pačiu periodu, ir 2 proc lyginant su rugpjūčio mėn.

Pieno ir cukraus kainos rugsėjį taip pat pakilo atitinkamai 15,2 proc. ir 53,5 proc., Tuo tarpu mėsos kainų indeksas padidėjo 26,3 proc.

Nors didžioji dalis infliacijos poveikio buvo nukreipta į didėjančias energijos sąnaudas ir produktus, kuriuos paveikė puslaidininkių lustų trūkumas, kylančių maisto kainų signalai vis dažniau mirksi raudonai.

Atsigaunant JAV ekonomikai, fasuotų maisto produktų įmonės kovoja su infliacija, o „Conagra Brands Inc.“ spalio 7 d. pareiškė, kad vėl padidins šaldytų patiekalų ir užkandžių kainas.

„Conagra“ teigė, kad susiduria su didėjančiomis ingredientų, įskaitant valgomuosius aliejus, baltymus ir grūdus, kainomis, todėl ji turėjo 3,5 proc. padidinti šaldytų prekių kainas 3,5 proc. ir pagrindinių patiekalų kainas 3,5 proc.

Maisto produktų gamintojai „General Mills“, „Campbell Soup“ ir J. M. Smucker taip pat pakėlė didmenines kainas, reaguodami į didėjančias ingredientų ir krovinių vežimo išlaidas.

Kiaulienos ir jautienos kainos per pastaruosius kelis mėnesius pakilo, o JAV Darbo departamento rugpjūčio mėnesio infliacijos ataskaita parodė, kad gyvulinės mėsos, paukštienos, žuvies ir kiaušinių kaina per pastaruosius metus padidėjo 8 proc., lyginant su praėjusiais metais, ir 15,7 proc. lyginant su praėjusių metų rugpjūčio kainomis iki pandemijos.

Jautienos kainos per pastaruosius metus šoktelėjo 12,2 proc., O šoninė per tą patį laikotarpį – 17 proc.

Ekspertai teigia, kad padidėjusios energijos išlaidos visame pasaulyje gali dar labiau paaštrinti šią problemą.

„Šių dalykų visuma pradeda kelti didelį nerimą“, – neseniai interviu „Bloomberg“ sakė Abdolreza Abbassian, JT Maisto ir žemės ūkio organizacijos vyresnioji ekonomistė. „Tai ne pavienių maisto kainų skaičių kilimas, o jų visuma bendrai. Nemanau, kad prieš du ar tris mėnesius būtų tikėjęsis, kad energijos kainos taip stipriai pakils “.

Maisto kainų infliacija taip pat skatina vartotojų nuogąstavimus dėl ateities kainų augimo.

Federalinio rezervo valdininkai ne kartą apibūdino dabartinę infliaciją kaip „laikiną“, nors vis dažniau išreiškė susirūpinimą dėl infliacijos sumažėjimo lūkesčių rizikos.

Dėl to sumažėja pasitikėjimas „laikinu“ naratyvu ir žmonės pradeda tikėti ir elgtis taip, tarsi infliacija būtų kur kas pastovesnė, nei manyta anksčiau, ir tai turės įtakos darbo užmokesčio ir kainų nustatymo tendencijoms, o gal net sukels tokią aukštyn kylančią darbo užmokesčio kainų spiralę, kuri išmušdavo ekonomiką iš vėžių 1970-aisiais.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 83

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

kad pandemiju ir iprastu karu nebeuzteks,kad "sureguliuoti populiacija"!?...

patoso ir tragizmo,kad neabejotinai kandidatuos. Pamatysite!...

Ar Serbijos žmonės kaip ir Lietuvoj išsirinko seksualiai nenormalią valdžią?...

deretu energetika valdyti valstybei,o ne spekuliantams!...

ruosiasi palikti ta birza,nes ji tam ir sugalvota,kad kelti kainas....

referendumo duobkasys Tapinas to neleis!...

lygiu valdzios jau seniai turtuoliu UABai. Ir niekas ju nekeis,nes savo sponsoriu interesus jie atstovauja...

Nėra net žodžių kokius galima būtų panaudoti apibūdinti šitą valdžią. Lieka tik keiksmažodžiai. Per visą...

Infa.lt Pagarba jums kad esate ir Pirmyn ! Lietuvos žmones pavargo nuo melo ir apgaulės...

Naudingiausia tai būtų valdžia išjungti, kiek pinigų sutaupyta būtų tą siurbyklę išjungus, užgyventumėme kaip šveicarai...

Iš to vadinamo gaublio liktu tik baranka...