• Naujienos
  • Parama
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Al Jazeera: Rusai pasirodė esantys labiausiai nesvetingi pabėgėlių atžvilgiu

Al Jazeera: Rusai pasirodė esantys labiausiai nesvetingi pabėgėlių atžvilgiu

20 gegužės
11:57 2016

aljazeera.com

pabėgėliai

Mažiausiai pabėgėliais džiaugiamasi Rusijoje, praneša Al Jazeera su nuoroda į žmogaus teisių gynimo organizacijos Amnesty International atliktą tyrimą, 27-iose pasaulio valstybėse.

Kaip parodė apklausos, labiausiai pakantūs pabėgėlių atžvilgiu yra Kinijos, Vokietijos ir Britanijos gyventojai. Paskutinėse reitingo eilutėse atsidūrė Rusija, Indonezija ir Tailandas.

27 pasaulio šalių gyventojams buvo pasiūlyta atsakyti – ar jie pasiruošę priimti pabėgėlius savo name, rajone, mieste ar valstybėje. Vidutiniškai kas dešimtas pasaulyje išreiškė pasirengimą atverti savo būsto duris tiems, kas gelbėjasi nuo karo ir persekiojimo.

„Šie skaičiai kalba patys už save“, – cituoja „Al Jazeera“ Amnesty International generalinį sekretorių Shalil Shetty. Pasak jo, žmonės pasirengę priimti pabėgėlius, o „nehumaniška“ vyriausybių reakcija į humanitarinę krizę yra „visiškai nesuderinama su jų piliečių pažiūromis“.

Al Jazeera primena, jog Europa ir Artimieji Rytai kenčia nuo milžiniško srauto pabėgėlių, kurie gelbėjasi nuo karo Sirijoje. „Kiekvienais metais milijonai žmonių visame pasaulyje būna priversti palikti savo namus dėl karinių konfliktų ar katastrofų“, – papildo straipsnio autorius.

Kinijoje, pačioje svetingiausioje šalyje, 46% apklaustųjų pareiškė, jog jie pasirengę priimti pabėgėlius pas save namuose. Britanijoje tokių pasirodė besančių 29%, o Vokietijoje 10%. Prie viso to 56% vokiečių sutinka matyti pabėgėlius savo rajone ir 96% – savo šalyje.

Rusijoje, pasirodžiusioje pačia nesvetingiausia, 61% apklaustųjų pasisakė prieš tai, kad apskritai leisti pabėgėlius į šalies teritoriją.

„Ar turi jūsų vyriausybė padaryti kažką daugiau, kad padėtų pabėgėliams, besigelbėjantiems nuo karo ar persekiojimų?“

apklausa

Pasak Shetty, juntamas „bendras pojūtis“, jog Vakarai nesusitvarko su humanitarinės krizės reguliavimu, o kiniečiai demonstruoja norą padėti. „Žinoma, tai nereiškia, jog Kinija priėmė daug pabėgėlių, tad vyriausybei laikas kažko imtis šia kryptimi“, – pastebi teisių gynėjas.

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 267

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Lukas    -  2016-05-20, 12:39

    O Lietuviai visai nepapuola..:)

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Kiek tikite valdžia?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...