• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

ES rengiasi uždrausti anoniminę kriptovaliutų apyvartą

ES rengiasi uždrausti anoniminę kriptovaliutų apyvartą

23 liepos
06:50 2021

Bitcoinas

Pagal naujausius siūlomus apribojimus Europoje bus ribojamos didesnės nei 10 000 eurų grynųjų pinigų operacijos, taip pat uždraustos anoniminės kriptovaliutų piniginės ir apskritai anoniminė kriptovaliutų apyvarta. Iš esmės bet kokie kriptovaliutų pervedimai bus prilyginti įprastiems bankiniams pervedimams, o kriptovaliutų piniginės – banko sąskaitoms. Atsižvelgiant į tai, kad anonimiškumas yra vienintelė patraukli kriptovaliutų savybė, akivaizdu, kad bitkoino ir kitų kriptovaliutų verčių kritimas tęsis toliau.

Europos Komisija pateikė pasiūlymų paketą, kuriuo siekiama sustiprinti kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu (AML/CFT) politiką. Antradienį Europos Vadovų Tarybos nariams siūlomame svarstyti dokumentų rinkinyje buvo pateikti keturi Europos Komisijos pasiūlymai, tarp jų – įsteigti naują pinigų plovimo prevencijos instituciją ir nustatyti 10 000 eurų grynųjų pinigų operacijų ribą, pranešė BI.

„Šiandienos pakeitimais būtų užtikrintas visiškas pervedimų kriptovaliuta, pavyzdžiui, bitkoinais, skaidrumas“, – rašoma pasiūlyme. – Anoniminės kriptovaliutų piniginės būtų uždraustos, kaip yra neleidžiamos anoniminės bankų sąskaitos.“

Skaitmeninės valiutos valdytojas turės nurodyti vardą, pavardę, adresą, gimimo datą ir sąskaitos numerį, taip pat gavėjo vardą ir pavardę. Teisėsaugos institucijos turėtų prieigą prie šios sistemos, kuri pagreitintų finansinių nusikaltimų tyrimą ir nusikalstamu būdu įgyto turto susigrąžinimą tarptautinių sandorių atveju. Siūlomos priemonės taikomos visoms kriptovaliutoms ir visoms kriptovaliutų paslaugoms.

„Kova su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu yra būtina siekiant finansinio stabilumo ir saugumo Europoje“, – teigiama pasiūlyme. Per kelias pastarojo meto kibernetines atakas nusikaltėliai reikalavo išpirkos kriptovaliuta, nes šiandien šios operacijos yra visiškai anoniminės arba jas sunku atsekti.

Visas pasiūlymų paketas išsiųstas Europos Parlamentui ir Europos Vadovų Tarybai ir gali būti priimtas 2024 m.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 203

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Algirdas    -  2021-07-23, 11:46

    Nuo „Cyber Polygon“ praėjo lygiai dvi savaitės ir jau pasirodė žiedeliai. Atminkit, kad praėjus dviems mėnesiams po „Event 201“ buvo pranešta apie koronatrydą. Koronatryda palyginus su ruošiama kibernetine pandemija tik lengvas pagąsdinimas.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...

Kai žlunga pfaizergeitas, tai ir ne to grirbsies!...

Liūdna tiesa!...

Paxlovid uždraudė todėl kad nenori jūsų gydyti.MANAU JŲ MELO LAIKAS JAU PRIEJO FINIŠA ! Netylėkite...