• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Putinas švenčia pergalę: dujotiekis „Nord Stream 2“ – bus

Putinas švenčia pergalę: dujotiekis „Nord Stream 2“ – bus

23 liepos
06:30 2021

Džo Baidenas nuėmė sankcijas "Nord Stream 2" dujotiekiui

„Nord Stream 2“ statyba bus baigta netrukdant JAV sankcijoms: Vašingtonas ir Berlynas dėl to gražiai susitarė. Jungtinės Valstijos pripažino, kad sankcijos šiame darbo etape yra neproduktyvios (nes trukdo rusams pabaigti statybą), o Vokietija pažadėjo padėti Ukrainai išplėsti dujų tranzitą per jos teritoriją, paleidus naują dujotiekį.

„Nord Stream 2“ numato Rusijos dujų pumpavimą į Vakarų Europą per Baltijos jūrą. Kijevas kalba apie grėsmę savo energetiniam saugumui ir abejoja, ar Rusija pratęs tranzito susitarimą, kuris baigsis 2024 m.

„Vokietija, savo ruožtu, įsipareigojo imtis savo būdų ir ieškoti veiksmingų priemonių, įskaitant sankcijas ES lygiu, kad būtų apribotas Rusijos eksporto potencialas į Europą energetikos sektoriuje tuo atveju, jei Rusija bandytų naudoti energijos išteklius kaip ginklą arba imtųsi naujų agresyvių žingsnių Ukrainos atžvilgiu“, – pabrėžė Viktorija Nuland, JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja politiniams reikalams.

Jungtinės Valstijos priešinosi „Nord Stream 2“ projektui, matydamos, kad tai kelia grėsmę ES ir Ukrainos energetiniam saugumui, tačiau pripažino, kad problematiška trukdyti užbaigti praktiškai baigtą dujotiekį. Vašingtonas ir Berlynas įsipareigojo padėti sumažinti Ukrainos priklausomybę nuo Rusijos dujų. (Siųs savo kelis kart brangesnes suskystintas dujas – infa.lt).

Tuo tarpu Ukrainos Aukščiausioji Rada paragino ES ir JAV užkirsti kelią dujotiekio atidarymui. Kijevas nurodo perspektyvą prarasti svarbų pajamų šaltinį (dujų tranzitą) ir projektą vadina politiškai motyvuotu.

Tuo tarpu Rusija pabrėžė, kad dujų tiekimas yra ne politinėje plotmėje, nurodžiusi, kad ji vykdo visus įsipareigojimus komerciniams partneriams.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 104

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Vygandas    -  2021-09-01, 06:15

    Stulbinantis ES vieningumas. Vienos šalys Rusijai taiko sankcijas, o Vokietija priima dujotekį, kuriuo atgal Rusijai pumpuos milijardus…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...

Kai žlunga pfaizergeitas, tai ir ne to grirbsies!...

Liūdna tiesa!...

Paxlovid uždraudė todėl kad nenori jūsų gydyti.MANAU JŲ MELO LAIKAS JAU PRIEJO FINIŠA ! Netylėkite...