• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Premjerė susitiko su asociacijos „Vienaragiai LT“ atstovais

Premjerė susitiko su asociacijos „Vienaragiai LT“ atstovais

30 birželio
06:50 2021

lrv.lt nuotr.

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su asociacijos „Vienaragiai LT“ atstovais ir aptarė talentų išsiauginimo, perkvalifikavimo ir pritraukimo klausimus.

Lietuvių sukurtai dėvėtų drabužių pirkimo ir pardavimo programėlei „Vinted“ prieš du metus suteiktas vienaragio titulas. Vienaragiais vadinami startuoliai, kurių vertė rinkoje pasiekia milijardą JAV dolerių. Prieš 11 metų įkurtos įmonės vertė pirmą kartą Lietuvoje perkopė šią sumą.

Su startuolių atstovais Ministrė Pirmininkė diskutavo apie informatikos integravimą į ugdymo procesą – pagalbą pradinių klasių mokytojams išmokstant programavimu naudotis kaip instrumentu ugdymo procese, galvoti apie vieningą programą, įgyvendinamą nacionaliniu mastu ar integruojamą į kitus dalykus.

Kartu aptarta, kaip būtų galima į programavimą „atversti“ suaugusiuosius, kurie dabar dirba kitus darbus, bet nesijaučia savęs realizuojantys. Daug dėmesio skirta talentams į mūsų šalį pritraukti.

„Lietuvoje sėkmingai kuriasi vis daugiau startuolių ir kuria pasaulyje pripažintus produktus, darbo vietas, moka mokesčius. Lietuva yra atvira kurti kartu su pasauliu – turime inovacijoms patrauklią aplinką, pasaulinio lygio talentus, augančias IT, gyvybės mokslų, finansinių technologijų ekosistemas, o Lietuvoje užaugę startuoliai kuria sprendimus globaliems iššūkiams.

Turime galimybes tapti geriausia šalimi pasaulyje vienaragiams augti, o mūsų  tikslas – tam sudaryti kuo palankesnes sąlygas“, – sakė I. Šimonytė.

Asociacijos „Vienaragiai LT“ steigėjai – per pandemiją sparčiai augę, milijonus vartotojų visame pasaulyje turintys Lietuvos startuoliai. Susitikime dalyvavo kol kas vienintelio oficialaus vienaragio „Vinted“ vykdomasis direktorius, asociacijos valdybos pirmininkas Mantas Mikuckas, asociacijos vadovė, paramos portalo „Aukok.lt“ antroji steigėja Inga Langaitė, taip pat asociacijos atstovai Karina Dirvonskienė ir Mantas Katinas.

Šiuo metu Lietuvoje veikia per 2 000 startuolių. 2020 metais jų buvo 651.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 64

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...

Kai žlunga pfaizergeitas, tai ir ne to grirbsies!...

Liūdna tiesa!...

Paxlovid uždraudė todėl kad nenori jūsų gydyti.MANAU JŲ MELO LAIKAS JAU PRIEJO FINIŠA ! Netylėkite...