• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Android telefonuose be savininkų sutikimo buvo įdiegta Covid-19 sekimo programa

Android telefonuose be savininkų sutikimo buvo įdiegta Covid-19 sekimo programa

23 birželio
09:10 2021

 

Exposure Notifications programėlė Google paieškoje

infa.lt nuotr.

Nemažai „Android“ telefonų naudotojų JAV praėjusį savaitgalį pranešė, kad jų telefonuose be perspėjimo ar sutikimo buvo automatiškai įdiegta pranešimų apie „COVID-19“ sistema (Exposure Notifications), praneša Epoch Times portalas.

Kelioms naujienų agentūroms „Google“ korporacija savo pareiškime nepatvirtino ir nepaneigė to, ar „automatiškai platinama“ sistema buvo įdiegta be vartotojų sutikimo, tuo pat metu pažymėdama, kad „pranešimai apie COVID-19 aptikimą įgalinami tik tuo atveju, jei naudotojas aktyviai juos įjungia“.

„Mes bendradarbiavome su Masačusetso visuomenės sveikatos departamentu šiuo klausimu, kad naudotojai galėtų tiesiogiai suaktyvinti pranešimų apie poveikį sistemą iš „Android“ telefono nustatymų“, – sakoma technologijų giganto pranešime. „Ši funkcija yra integruota į įrenginio nustatymus ir ją automatiškai platina „Google Play“ programėlių parduotuvė, todėl naudotojams nereikia atsisiųsti programos atskirai. „COVID-19“ pranešimai apie poveikį įgalinami tik tuo atveju, jei naudotojas aktyviai juos įjungia. Naudotojai nusprendžia, ar įjungti šią funkciją ir ar dalintis savo informacija per sistemą, kad būtų galima įspėti kitus apie galimą infekciją“.

Tai tapo žinoma po to, kai daugybė naudotojų Masačusetse pranešė „Reddit, „Hacker News“ ir „Google“ programų apžvalgose, kad paslauga buvo įdiegta jiems nežinant.

Įvertinime su viena žvaigždute vienas naudotojas „Google Play“ parašė, kad „visiškai neįdiegė to į savo telefoną“ ir pasakė, kad jis „tyliai įdiegtas be jokio pranešimo“.

Pasak naudotojo pranešimuose apie galimą infekciją „nėra programos piktogramos… turite pereiti per visus nustatymus ir peržiūrėti visas programas“. „Tai yra didžiulis naudotojų privatumo ir saugumo pažeidimas iš [Gov. Charlie Baker] ir „Google“ pusės.

Viena moteris apibūdino programą kaip „šnipinėjimo programą“, neva ji, „atrodo, nori stebėti mano buvimo vietą“, ir pažymėjo, kad ji naudoja „Bluetooth“.

„Tai yra tikra beprotybė, kad „Play Services“ tokio tipo „galinės durys“(backdoor). Akivaizdžiai laikyčiau tai tyčiniu … pažeidžiamumu “, – teigė vienas „Hacker News“ naudotojas.

Taip pat buvo pranešimų, kad kita programa „MassNotify“ buvo įdiegta be naudotojų sutikimo. Panašu, kad „MassNotify“ skiriasi nuo Masačusetso „COVID-19 Exposure Notifications“ sistemos.

Ataskaitose pažymėta, kad Exposure Notifications programa yra „Android“ sistemos nustatymų meniu. Vartotojai gali ją pasiekti atsidarę „Settings“, po to „Google“, tada pasiekdami COVID-19 Exposure Notifications, kur galima įjungti stebėjimą arba pranešti apie COVID-19 infekcijos turėjimą.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 609

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. opa    -  2021-06-23, 12:09

    nu kokius čia melus skleidi Arvydeli ?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...