• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Robertas Šarknickas: „Seime socialdemokratų nebeliko, liko 13 pavardžių“

Robertas Šarknickas: „Seime socialdemokratų nebeliko, liko 13 pavardžių“

02 balandžio
13:30 2021

Seimo narys Robertas Šarknickas

Dvi pagrindinės partijos – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija ir Lietuvos socialdemokratų partija, kurios nuo sąjūdžio laikų dominavo Lietuvos politikos padangėje ir kelis dešimtmečius formavo Lietuvos politiką ir ekonomiką, pakeitė savo kursą. Per tą laikotarpį Latvija ir Estija mums davė į kaulus ne tik ekonomikoje, bet ir požiūriu į žmogų, atsakomybę.

Žinoma, ir ten visko būta, bet apskritai jie gebėjo geriau dirbti savo krašto žmonėms nei mano dvi paminėtos ilgametės partijos, tiesa, viena jau baigianti save sunaikinti – tai Socialdemokratų partija. Pradžia ir geri siekiai, kalbant apie socialinį teisingumą, buvo stipresni nei konservatoriai. Tuomet socdemai buvo jautresni žmonėms. Jie gynė paprastus darbininkus, vidutinę klasę, skurstančius žmones.

Tačiau laikas dėliojo savo dėlionę, tiksliau sakant, jie patys turėjo jausti laiko ritmą, nes viskas kito, keitėsi. Turbūt buvęs Lietuvos Respublikos Prezidentas ir premjeras šviesaus atminimo Algirdas Mykolas Brazauskas nebūtų tada pats patikėjęs, kad taip subyrėjusi ir sumažėjusi iki minimalaus skaičiaus socialdemokratų partija vienminčiais bus su liberaliaisiais konservatoriais. Tai atsispindėjo, kai skilo patys socialdemokratai, kur pusė susidėjo su savo ideologiniais priešais konservatoriais, o kita dalis liko tęsti socialdemokratų ideologijos – būti socialiai jautriems žmonėms.

Deja, Seimo rinkimai susiklostė jų nenaudai: per visą trisdešimties metų istoriją socialdemokratai „krito“ iki trylikos mandatų. Pasekmė – turbūt ne tik jau buvusio jų lyderio klausimas, o, apskritai, jie pamiršo savo ideologiją, kai kalbama apie socialine linija, rūpinimusi žmonėmis. Tai rodo ir balsavimai Seime. Manau, kad šiuo klausimu liberalūs konservatoriai juos išdūrinėja nuolat, o jie lenkiasi ponui už tai, kad gavo vicepirmininko vietą Seime, kuri yra mažareikšmė kitiems eiliniams socdemams.

Oi, daug jie pribalsavo ir balsuoja išvien su valdančiaisiais, nors sėdi kairėje pusėje. Nebeliko socdemų ideologijos, nes gauti postai, tiksliau, postas, o gal ir kiti ne vieši susitarimai yra svarbiau, už kuriuos, ko gero, reikia atidirbti. Neoficialiai kai kurie jaunuoliai konservatoriai Seime linksminasi iš gęstančių socdemų, taip puikiai išnaudodami jų naivumą, sumenkindami ideologijos stuburą, kuris jau baigia numirti.

Nesuprantu, negi jie nepasimokė iš paskutinių Seimo rinkimų ir nesuprato, kad jei ir toliau balsuos kartu su liberaliaisiais konservatoriais, kaip ir praeitoje kadencijoje, tad 2024 m. rinkimuose jiems bus lemta tik pavardžių dėka patekti į Seimą, kurių skaičius bus akivaizdžiai dar labiau mažesnis nei dabartinis.

Socdemų rinkėjas po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vykdytos socialiai jautrios politikos paprastiems žmonėms ir darbininkams nusprendė užtikrintai būti valstiečių pusėje, ir tai parodė 2020 metų Seimo rinkimų rezultatai. Jie patikėjo ir realiai pajuto, kad LVŽS nepolitikuoja, o praktiškai kuria socialinę gerovę žmonėms: padidini vaiko pinigai, senjorams – pensijos, medikams, mokytojams, socialiniams ir statutiniams darbuotojams – atlyginimai ir kt.

Jei jie vykdys tą pačią politiką, kokią dabar, tai nepadės joks naujas partijos lyderis. Turbūt jau laikas nustoti pataikauti už postus valdantiesiems ir pats laikas atsigręžti ideologiškai, grįžti prie socialinių klausimų, programos, ideologijos, vienytis ir bandyti imtis lyderystės Seime kartu su opozicijos partneriais, kurie vykdo realią socialinę politiką Lietuvoje.

Paskutiniai posėdžiai Seime dar kartą patvirtino, kad dėl gautų postų, tokių kaip vicepirmininko ir lygių galimybių kontrolierės (prieš kandidatę nieko asmeniško neturiu), socdemai turėjo „atidirbti“ balsuojant dėl Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovo, jau buvusio, prof. dr. Ado Jakubausko.

Na, nešvariai, vyrai ir moterys, sužaidėte, labai nešvariai, ir tai buvo akivaizdu. Niekas net nespėlioja, kodėl jūsų partija taip pasielgė. Pribūrėte nebūtus dalykus dėl neva vadovo daromų klaidų, negebėjimo vadovauti, nors nė vieno teisinio prasižengimo neįrodėte, suvalgėte niekuo kaltą žmogų negyvai, kuomet profesorius su šeima du mėnesius buvo persekiojimas politikų, atėmėte darbą.

Dar duosiu jums pasidžiaugti, kad profesorius tik nuo rugsėjo galės dirbti visu etatu akademijos bendruomenėje, dabar užteks tik duonai, nes turi tik 0,25 etato.

„Lietuvos Respublikos Seimo komisijos grupė, vadovaujama R. Morkūnaitės-Mikulėnienės, nekreipdama dėmesio į Laisvės premijos laureatų (ji yra tos premijos skyrimo pirmininkė), rezistentų, nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos valstybės gynybinius pajėgumus, koordinacinė taryba (toliau – NOKT), vienijančių per 10 000 narių raginimų, pateikė nepagrįstą jokiais konkrečiais faktais medžiagą LRS valdybai, kad Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro gen. direktorius A. Jakubauskas būtų atleistas iš užimamų pareigų.

Komisija net nepristatė, o Seimo valdyba nesvarstė raginimų medžiagos, kurią pasirašė kardinolas S. Tamkevičius, N. Sadūnaitė, partizanai J. Kadžionis-Bėda, Br. Juospaitis-Direktorius, J. Jakavonis-Tigras, J. Mocius, politiniai kaliniai A. Endriukaitis, A. Petrusevičius, A. Terleckas, P. Plumpa, A. Susnys, laisvės kovų dalyviai vyskupas J. Kauneckas, kun. R. Grigas ir kt.

LRS valdyba, 2021-03-26 pritarė, ir savo nutarimu pateikė tą klausimą svarstyti balsavimui Seime. Išklausius Seimo valdybos posėdžio metu pateiktus kaltinimus iš Seimo pirmininkės V. Čmilytės-Nielsen, R. Morkūnaitės-Mikulėnienės ir kitų komisijos narių neišgirdome konkrečių, o tik abstrakčius kaltinimus, kad nesusitvarko su savo darbuotojais, atrodė tie kaltinimai kaip užsakomieji“, – rašo pozicija.org.

Tarp tų 10 tūkstančių dauguma yra ir TS-LKD nariai, ir tie patys socdemai, bet Seime partiečiai neatsižvelgia į jų nuomonę, ragina balsuoti už direktoriaus atleidimą. Tenka apgailestauti, kad sukonservatyvėjusi socialdemokratų partija liko pajuokos objektu, pardavusi savo ideologiją dėl postų. Tai – rinkėjų apgaudinėjimas.

Nebeturite teisės į rinkimus eiti po socialdemokratų vėliava, jei tapote konservatorių dukterinė politikų grupelė. Šiek tiek gaila kelių jūsų partijos Seimo narių, kurie yra darbštūs, sąžiningai dirba, bet kas iš to, nes įvėlėte ir juos į šį nešvarų žaidimą. Negana to, jūsų partijos vicepirmininkas skelia kalbą be lapo ir pasako apie profesorių Adą Jakubauską baisius žodžius, o tai nebūdinga jo kultūrai ir charakteriui, ir dar uždeda vyšnią ant torto – mūsų socialdemokratų partija dėl centro direktoriaus balsuos laisvai. Ponai, Seime po paskelbtų rezultatų dėl Ado Jakubausko atleidimo visiems buvo aišku, kad jūsų balsai buvo lemiami.

Socdemų partijos nebeliko, liko tik jų pavardės. Gal paprasčiau būtų jums uždaryti partijos veiklą ir prašytis stoti pas valdančiuosius, pasirinkimo yra – tai net trys liberaliosios partijos, kurios turi tik vieną ideologiją – viską liberalizuoti su gąsdinimais: baudos, interneto policija, alkoholio atlaisvinimas, narkotinių medžiagų dekriminalizavimas; ribojimai laisvai reikšti nuomonę; verslų supriešinimas; susipriešinimas su Prezidentūra, Prezidento galios mažinimas; tiesioginių merų rinkimų panaikinimas ir kitos staigmenos.

Manau, tai lengvas pasirinkimas jums. Tada būtų visiems paprasčiau dirbti, nereikėtų nieko apgaudinėti, o ir jūsų tada niekas nekaltins, kad dažniausiai vienodai balsuojate su jais: Laisvės ir Liberalų sąjūdžio bei TS-LKD partijomis.

Būkime tiesoje su nauju prisikėlimu, gražių šv. Velykų!

Infa.lt
Jei norėtumėte paremti infa.lt

žiūrėjo 145

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Su Šv. Velykom    -  2021-04-02, 20:17

  To paties linkime ir „konservatorių“ gaujai. Likti tik žmonėmis ir kuo mažiau skaičiumi.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. seime    -  2021-04-03, 22:07

  neliko nė vieno…LR Konstitucija nusivalėte užpakalius, išdavėte ne tik tautą bet ir savo šeimas, artimuosius, ateitį. Seimas turi būti paleistas, taškas.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2021"?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
    Alaus baruose, kurie netrukus atvers duris, bus saugiau nei mokyklose, nes visuotinai pradinukai į mokyklas grąžinami nebus

Alaus baruose, kurie netrukus atvers duris, bus saugiau nei mokyklose, nes visuotinai pradinukai į mokyklas grąžinami nebus

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Erika Drungytė: tai yra mano asmeninė iniciatyva priminti istoriją, kurią pamiršę, nesuprantame ir šios dienos dalykų

Erika Drungytė: tai yra mano asmeninė iniciatyva priminti istoriją, kurią pamiršę, nesuprantame ir šios dienos dalykų

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Seimo rinkimų reforma (Idėja Lietuvai Nr.3)

Algimantas Rusteika. Seimo rinkimų reforma (Idėja Lietuvai Nr.3)

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Remigijus Šimkus. Nieko neturėsite ir būsite laimingi! Eksperimentas tęsiasi.

Remigijus Šimkus. Nieko neturėsite ir būsite laimingi! Eksperimentas tęsiasi.

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Atvirkščiai

Jolanta Blažytė. Atvirkščiai

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Gintaras Furmanavičius. Nesekmadieniniai skaitiniai #57

Gintaras Furmanavičius. Nesekmadieniniai skaitiniai #57

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Kova su liga ar su visuomene?

Algimantas Rusteika. Kova su liga ar su visuomene?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Andrius Švarplys. Populistiniuose-autoritariniuose judėjimuose demokratijos žymiai daugiau, nei vadinamojoje liberalioje demokratijoje

Andrius Švarplys. Populistiniuose-autoritariniuose judėjimuose demokratijos žymiai daugiau, nei vadinamojoje liberalioje demokratijoje

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Karantino pasiutpolkė: kritę konservatoriai, privalomas beprasmis testavimas ir getai

Lidžita Kolosauskaitė. Karantino pasiutpolkė: kritę konservatoriai, privalomas beprasmis testavimas ir getai

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Prof. Adas Jakubauskas: Valstybė iš tikrųjų yra griaunama

Prof. Adas Jakubauskas: Valstybė iš tikrųjų yra griaunama

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis. Kaip konservatoriai siekia mažinti Prezidento galias ir ruošia vietą Prezidentūroje G. Landsbergiui

Ramūnas Karbauskis. Kaip konservatoriai siekia mažinti Prezidento galias ir ruošia vietą Prezidentūroje G. Landsbergiui

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Dominykas Vanhara: „Kas buvo Karaliaus Mindaugo Tėvas?“

Dominykas Vanhara: „Kas buvo Karaliaus Mindaugo Tėvas?“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Privatumas kaip teisinė konstanta ir žmogaus gyvenimo esmė

Lidžita Kolosauskaitė. Privatumas kaip teisinė konstanta ir žmogaus gyvenimo esmė

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Mozeris Alvis. Gavo per snapą. Sandra – mūsų teismuose dar liko sąžiningų teisėjų

Mozeris Alvis. Gavo per snapą. Sandra – mūsų teismuose dar liko sąžiningų teisėjų

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą

Kas trukdo mokyklose pardavinet alu? Tuo paciu ir vaikai,besimokydami,gales patraukt,alaus.Isvis - marazmais valdzia uzsiimineja....

Įdomu, o oras kuriuo kvėpuojame gal irgi yra valstybės nuosavybė? Reiktų, kad "profesionalai" "rūpintūsi" kuom...

sukę apsukę grįžtame prie gripo reikalų......

Gal nereikia tos pandos, gal užtenka vieno logotipo. Kam be reikalo kelti aistras?...

LRS

lenda į šiknas liaudžiai...

Jo

Buki į nieką nekreipia dėmesio, jiems viskas FAINA, KRŪTA, nes smegenys tiek teveikia. Ir pats...

Ec

Erika, tie komunistinės ideologijos stūmikai nėra susidvejinę, jie tiesiog primityvūs, žino turgaus taisyklę- jei nori...

Cia eilinis pasipinigavimas...

Jinai supranta,kokį nusikaltimą daro prieš savo tautą.Tiesiog nebeišlaikė įtampos... Mūsiškiai klerkai storesnę odą užsiauginę......

Mąstantiems žmonėms seniai čia viskas aišku. Deja, bet daugelį valdo baimė ar tiesiog paklusnumas aukščiau...