• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Marsaeigis „Perseverance“ sėkmingai nutūpė Marse

Marsaeigis „Perseverance“ sėkmingai nutūpė Marse

19 vasario
12:44 2021
Pergalė NASA

Džiaugsmo momentas. NASA’s Perseverance Mars Rover

JAV aviacijos ir kosmoso agentūros (NASA) marsaeigis Perseverance (Atkaklumas) saugiai nusileido Marse. Automatinis kosminio aparato nusileidimas – paskutinis šešių mėnesių kelionės etapas – truko 7 minutes. Agentūra jas pavadino „septyniomis siaubo minutėmis“.

„Šis nusileidimas yra vienas iš tų posūkių NASA, JAV ir kosmoso tyrinėjimams visame pasaulyje, kai žinome, kad esame atradimų smaigalyje ir, taip sakant, jau drožiame pieštukus, kad galėtume perrašyti vadovėlius“, – sakė vykdantis NASA administratoriaus pareigas Steve Yurchik.

Didžiausias ir pažangiausias NASA marsaeigis nusileido į Jezero kraterį, įsijungė ir iškart perdavė pirmąsias Raudonosios planetos paviršiaus nuotraukas į Žemę.

Šiuo metu Perseverance testuoja borto įrangą, kas užtruks kelias savaites. Tada aparatas pradės dvejus metus truksiantį mokslinį Jezero kraterio, kuriame anksčiau buvo aptikta buvusi upės delta, įtekanti į ežerą, tyrimą. Mokslininkai mano, kad krateryje galėjo išlikti gyvybės pėdsakai.

„Ši misija pati savaime yra neįtikėtina. Tai ne tik apie mokslą, technologijas ir pavyzdžių gavimą, bet ir daug daugiau – tai Marso tyrimo planai, siekis suprasti Marsą, jo evoliuciją ir paruošti galimą žmogaus nusileidimą. Kol kas tai tik pirmas žingsnis, bet tai didžiulis žingsnis “, – sakė Yurchikas.

Marsaeigis „Perseverance“ buvo paleistas 2020 metų liepos 30 dieną iš Kanaveralo kyšulio. Per 203 dienas prietaisas nuskriejo 472 milijonus kilometrų. Tai jau penktasis marsaeigis, kurį NASA atsiuntė tyrinėti Raudonosios planetos. Tačiau šios misijos išskirtinumas yra tame, kad tai yra pirmoji kelionė pirmyn ir atgal.

Erdvėlaivis į Marsą pristatė mėginių surinkimo sistemą, kuri pakuos uolienas ir nuosėdas, kad jas būtų galima gabenti į Žemę būsimų misijų metu. Marsaeigis turėtų užpildyti apie 40 dėžių grunto mėginiais.

Kartu su „Perseverance“ Marsą tirs „Hope“ zondas, kurį į planetą atsiuntė Jungtiniai Arabų Emyratai, ir Kinijos į orbitą atsiųstas „Tianwen-1“ – jo marsaeigio nusileidimas numatytas 2021 metų gegužę.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 135

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. 2 IN 1 the same shit    -  2021-02-19, 16:04

  propagandos frontuose – ir vėl JAV ir kinija

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Robertas    -  2021-02-19, 22:12

  Kas gali paneigti kad tai ne eilinis montazas? Kaip zinome, amerikieciai jau karta nufilmavo holivude, neva issilaipinima menulyje.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...

Kai žlunga pfaizergeitas, tai ir ne to grirbsies!...

Liūdna tiesa!...

Paxlovid uždraudė todėl kad nenori jūsų gydyti.MANAU JŲ MELO LAIKAS JAU PRIEJO FINIŠA ! Netylėkite...