• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

JT Generalinis sekretorius paragino nurašyti vargingų šalių skolas ryšium su Covid-19 pandemija

JT Generalinis sekretorius paragino nurašyti vargingų šalių skolas ryšium su Covid-19 pandemija

23 lapkričio
07:20 2020

Antonio Guterres

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius António Guterresas lapkričio 21 dieną Kinijoje vykstančio tarptautinio finansinio forumo dalyviams skirtame pranešime paragino nurašyti skolas neturtingoms šalims arba atidėti jų grąžinimą iki 2021 metų pabaigos dėl COVID-19 pandemijos. Apie tai pranešė JT naujienų centras.

Jis primygtinai rekomendavo  atsigavimo metu  skirti daugiau tarptautinių išteklių sveikatai ir švietimui, taip pat ilgalaikiams darnaus vystymosi projektams, sakoma pranešime.

„Pandemija pademonstravo ne tik sveikatos sistemų, bet ir pasaulinių valdymo ir daugiašalių santykių vystymo institucijų trapumą. Mes turime įveikti krizę ir atsigavimo metu kurti geresnę ateitį“, – sakė JT generalinis sekretorius.

Pasak jo, dėl krizės sumažėjo tiesioginių užsienio investicijų srautai, finansinės operacijų skaičius, įskaitant pinigų pervedimus. Sparčiai auga užsienio skolų apimtys, kurios gali virsti neišvengiama „suverenių defoltų“ banga.

G20 lyderių susitikimo metu, vakar, buvo paskelbta, jog jie pasiryžę remti visas besivystančias šalis kovojant su pandemija. Jo dalyviai, be kita ko, sutiko vėl atidėti neturtingų valstybių skolų aptarnavimą (procentų mokėjimą), bet apie skolų nurašymą nebuvo jokios kalbos.

Koronaviruso infekcijos protrūkis prasidėjo 2019 metų pabaigoje Kinijoje. 2020 m. kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė koronaviruso plitimą pandemija.

Amerikos Johno Hopkinso universiteto duomenimis, lapkričio 22 d. kronavirusu buvo užsikrėtę 58,3 mln. Laikoma, kad nuo COVID-19 mirė 1,38 mln., O jau pasveiko 37,3 mln. žmonių


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


  • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
  • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
  • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *JT Generalinis sekretorius paragino nurašyti vargingų šalių skolas ryšium su Covid-19 pandemija* - nuoroda: https://infa.lt/53664/jt-generalinis-sekretorius-paragino-nurasyti-vargingu-saliu-skolas-rysium-su-covid-19-pandemija/