• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

SpaceX kosminis laivas vėl pakilo į kosmosą – šįkart su astronautais jame

SpaceX kosminis laivas vėl pakilo į kosmosą – šįkart su astronautais jame

16 lapkričio
12:06 2020
Srew Dragon startas

youtube kadras

Amerikiečių kompanijos „SpaceX“ pilotuojamas erdvėlaivis „Crew Dragon“, vakar vakare paleistas iš kosmodromo Kanaveralo kyšulyje, pakilo į žemąją Žemės orbitą ir toliau juda Tarptautinės kosminės stoties (TKS) link.

Tai yra pirmasis „Crew Dragon“ skrydis su keturiais astronautais viduje. Prieš tai, gegužės 30 d., Elono Musko kompanijos erdvėlaivis buvo paleistas bandomojo skrydžio režimu su dviem astronautais – Dougu Hurley ir Bobu Behnkenu. Jų tuometinė užduotis buvo išbandyti laivo sistemas.

Šį kartą įgula sukomplektuota pilnai. Ją sudaro trys amerikiečiai – Michaelas Hopkinsas, Victoras Gloveris, Shannonas Walkeris ir japonas Soichi Noguchi. Noguchi yra pirmasis užsienietis, pakilęs į TKS su „Crew Dragon“. Jie praleis iki šešių mėnesių TKS ir grįš į Žemę kitų metų pavasario pabaigoje.

Pagal skrydžio programą erdvėlaivis prie TKS turėtų prisujungti automatiniu režimu praėjus 27 valandoms po išėjimo į orbitą. Crew Dragon prsijungimas prie stoties suplanuotas pirmadienį 23.00 val. rytinės JAV pakrantės laiku (antradienį 06.00 val. Lietuvos laiku).

Jei viskas vyks įprastai, tada pirmą kartą per dešimtmetį Tarptautinėje kosminėje stotyje vienu metu bus 7 žmonės: prie stotyje jau esančio ekipažo – rusų Sergejaus Ryžikovo, Sergejaus Kud-Sverchkovo ir amerikietės Ketlinos Rubins prisijungs keturi atvykėliai.

TKS kol kas negali sutalpinti tokio skaičiaus astronautų: dėl to, kad poilsio skyriuje trūksta vienos miegamosios vietos, Michaelas Hopkinsas turės nakčiai eiti į erdvėlaivio kapsulę, prijungtą prie stoties.

Tuo tarpu, kaip pranešė NASA, pirmoji raketos „Falcon 9“ pakopa, kurios dėka „Crew-1“ buvo paleistas į žemąją Žemės orbitą, sėkmingai nusileido Atlanto vandenyne ant krovininio laivo su poetišku pavadinimu „Of Course I Still Love You“ („Žinoma, Aš vis dar myliu tave“), denio.

Elonas Muskas, SpaceX įkūrėjas, prieš porą dienų paskelbė, jog „lyg ir turi menkai tepasireiškiantį koronavirusą“, prieš tai išreiškęs nusistebėjimą dėl nepatikimo testavimo, kurio metu jam du kartus parodė teigiamą ir du kartus neigiamą testą rezultatą per vieną dieną. Todėl raketos startą jis sutiko izoliacijoje namuose.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 139

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....