infa.lt

Arkadijus Vinokuras. A. Gumuliauskas ir istorinis meilės Lietuvai planas

Arkadijus Vinokuras. A. Gumuliauskas ir istorinis meilės Lietuvai planas

19 rugsėjo
07:20 2020

Arkadijus Vinokuras

Skaitau Seimo nario prof. Arūno Gumuliausko paskvilį, kurio pavadinimas turėtų būti „Kaip aš myliu priešų kankinamą Lietuvą“. Jį rašo lyg ir profesorius. Rašau „lyg“, nes kyla abejonės dėl paties teksto kokybės. Mat visą jo ilgiausią tekstą galima sudėlioti į vieną sakinį: „Visi kitaip manantys yra priešai ir Kremliaus agentai“. Sovietų laikais KP narys būtų rašęs taip: „Visi kitaip manantys yra priešai ir Vašingtono agentai“.

Tekste dominuoja apibendrinimas „visi“, tikriausiai kilęs iš elementarios baimės nurodyti konkrečių melagių ir agentų vardus. Nes visai gali pasirodyti, kad kai kurie neįvardinti kritikai nemeluoja. Ir nėra jokie agentai. Todėl teisme teksto autorių už šmeižtą nurengtų nuogai.

Šį primityvų žargoną profesorius gerai įvaldė dar sovietų laikais, kai 1987 metais apgynė kandidatinę disertaciją „Lietuvos KP veikla vystant teatrinį meną respublikoje“. Kaip tik tuo laiku Lietuvos laisvės lyga suruošė mitingą prie Adomo Mickevičiaus paminklo Vilniuje. Atleiskite, bet nesijuokiant, rimtai traktuoti patį A. Gumuliauską kaip sąžiningą nacionalistą kažkaip nelabai pavyksta.

Na, bet nieko nuostabaus, juk jis yra narys partijos neišpažįstančios jokios ideologijos, nei elementarios politinės moralės. Tad kartais LVŽS apsimeta tai kairiąja, tai dešiniąja. Bet dėl vieno jos nariai sutaria – demokratija yra tik butaforija su kuria galima žaisti kaip nori. Todėl nenuostabu, kad ir šioje partijoje priešų paieška ir tų priešų matymas už kiekvieno kampo užprogramuotas. A. Gumuliauskas nėra išimtis.

Cituoju vieno anonimo į jo straipsnį komentarą: „Metamorfozės. Buvęs komunistas – propagandistas Arūnas Gumuliauskas, šlovinęs komunistus savo disertacijoje, tapo Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininku, pro nacistinės antisemitinės LAF gynėju. Viskas viename žmoguje“. Tiksliau nesudėliosi.

Būtų sovietų laikai, A. Gumuliauskas tikriausiai ir toliau jotų ant „aš mylių Tarybų sąjungą“ arkliuko. (LAF programa neatskiriama nuo nacizmo bei fašizmo ideologijos, nuo nacistinės Lietuvos vizijos. „Nacionalistas“ Seimo tribūnoje šį nepaneigiamą faktą vadina propaganda. Tiek apie akademinius laipsnius ir vertinimo kriterijus).

Kai panašioms personoms suteikiama teisė formuoti istorinės atminties politiką, gauname apsimetėlių šventaisiais šutvę Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro veidu. Jos vadovu turėjome chemikę, kurios darbuotojas geologas Dalius Stančikas kūrė valstybinės svarbos „istorines“ išvadas.

Dabar gi LGGRTC vadovu paskirtas politologas, kurį už reikiamos vietos laikys šį kartą jau filologas ir mechanikas Vidmantas Valiušaitis. Jo metodologinis istorinio tyrimo principas – pateisinti bet kokį nusikaltimą žmoniškumui meile Lietuvai. Žinoma, reikalaudamas supratimo „tų laikų geopolitinei padėčiai“, taip pat pabrėždamas, kad „tuo laiku jie nieko nežinojo“.

Pastarasis nuolat kartojamas teiginys paverčia nacionalistų garbinamus du ar trys mokslus krimtusius susimovusius didvyrius visiškais debilais. Esu įsitikinęs, kad pastarieji įsižeistų. Kodėl nacionalistai nereikalauja supratimo ir sovietų kolaborantams tiek pat mylėjusiems Lietuvą, sunku suvokti. Juk ir tie iš meilės Lietuvai elgėsi taip, kaip „reikalavo“ tų laikų geopolitinė situacija.

Ir jie taip pat „nieko nežinojo“. 1990 metais geopolitinė situacija per naktį pavertė užkietėjusius komunistus ir šiaip prisitaikėlius užkietėjusiais nacionalistais ir – nieko. Dangus nesugriuvo. Bet apie tai kalbėti nacionalistų tarpe (kaip ir buvusių komunistų tarpe) kaip ir nepadoru, nes kur nedursi pirštu, ten arba prisitaikėlis, arba buvęs komsomolistas, arba komunistas. Beje, nacionalistų istorijos doktrinoje yra ir neliečiamieji.

Tai – Smetonos vyriausybė 1939 -1940 metais atidavusi nacių Vokietijai Klaipėdą ir galiausiai įsakiusi „sutikti sovietų kariuomenę bei integruoti Lietuvos kariuomenę į garbingos sovietų kariuomenės gretas“. Taigi, ne žydai sovietus sutiko su gėlėmis, bet visa Lietuvos vyriausybė ir garsūs jos generolai. Tik šiandien tokios nacionalistams nereikšmingos detalės neįdomios…

Kaip tik dėl manipuliacijų nemaloniais istoriniais faktais – vienus iškeliant, kitus menkinant, trečius pateisinant, Lietuvos istorikų elitas pagrįstai pasisakė prieš V. Valiušaičio paskyrimą Genocido centro vadovu. Seimo Lietuvos „mylėtojai“ nesugebėję V. Valiušaičiui atverti durų į Genocido centrą, įstūmė jį per langą. Taip atrodo provincija ir naftalinu atsiduodanti Pyro pergalė.

Kas toliau? Noriu atkreipti dėmesį į ura patriotų ir ura nacionalistų argumentus neretai tapusiais farsu. Juk juos galima pritaikyti bet kokiai ideologijai ginant bet kokį okupantą ir kolaborantą. Tokia yra pigaus populizmo liga. Keli pavyzdžiai:

„Nutraukime aplink Lietuvos kaklą veržiamą „nacių grandinę“. Kas taip sako? Tie, kurie jau 30 metų pateisina kai kurių asmenų ir jų organizacijų kolaboravimą su naciais. Pastaruosius griežtai supeikė Lietuvos laisvės kovų sąjūdis su A. Ramanausku – Vanagu priešakyje. LLKS vadovai puikiai suprato, kad dėl kelių nusikaltėlių žmoniškumui sovietai sieks diskredituoti visą partizaninį judėjimą.

„Kai perrašoma mūsų istorija ir dėsningai visada taikomasi paniekinti tuos, kurie jai nusipelnę, būtina suklusti.“ Sutinku. Tad nustokite perrašinėti istoriją. Įdomu, kurie iš vietinių šiandienos nacionalistų kada nors buvo nusipelnę ir kam.

„Lietuvos laisvės kovų juodinimas mūsų pačių, o, svarbiausia, pasaulio ir Vakarų partnerių akyse (…)“. Galima pagaliau vardais tuos prakeiktus juodintojus? Kai gini dokumentuotai nacių okupacijos metu susimovusius didvyrius vertinant jų elgesį pagal tarptautinių konvencijų apibrėžimus (kurių pakęsti negali mundurų balintojai), tai Lietuvos ir partizanų juodintojų toli ieškoti nereikia.

„Jie“ kalba Seime iš tribūnos arba kūrybingai Genocido centre rašinėja „istorines“ pažymas, kuriose nacių kolaborantas staiga tampa žydų gelbėtoju ir „žydai patys norėjo save izoliuoti getuose“. Deja, šiandien partizanų diskreditacija kaip tik šauniai ir užsiima nacionalistai.

„O pagrindinis tokio propagandinio karo frontas yra būtent istorija. Viena melo linija žadina sovietmečio nostalgiją, kala į galvas gerai pažįstamą nuostatą – „prie ruso buvo geriau“. „Prie ruso“ tikrai geriau nebuvo, na, išskyrus padlaižiams dariusiems karjerą sovietinėje hierarchijoje. Kiek tokių Seime ir valstybės bei savivaldybių institucijose šiandien? Genocido centre?

„Viena melo linija žadina“… nostalgiją nacių okupacijai, ar klystu? Juk balinama Lietuvos laikinoji vyriausybė, o Birželio „sukilimas“ gėdingai sulyginamas su tikrais sukilimais prieš caristinę Rusiją bei pokario partizanų ir Sąjūdžio prieš Sovietų imperiją. Tuo pat kviečiami garbinti nekovotojai ginklu prieš nacių okupaciją, kurie balinami ir didvyrinami išsijuosus. Nes patys balintojai sovietų laikais disidentais nebuvo, todėl ir verčiasi per galvą įrodinėdami „meilę“ Lietuvai ir neginkluotam pasipriešinimui. Turint tokių draugų priešų nereikia.

„Kritikuojantys vienos teisingos istorinės tiesos naratyvą kiršina tautą!“ Šiuo neva argumentu naudojasi ypač buki nesvarbu išsilavinimo: nuo gatvės valytojo iki profesoriaus ir Seimo nario. Jis naudojamas siekiant užčiaupti burną kitaip manantiems. Ypač tiems, kurie nesiruošia ideologizuoti, politizuoti istorinių faktų. Pakartosiu tai, ką ne kartą esu pastebėjęs: aukštasis išsilavinimas Lietuvoje nuo durnumo, amoralumo, nepadorumo neapsaugo.

Tai tiek apie nemalonią istorinę tiesą, kuri, patekusi į netinkamas rankas tampa malonia. Po to kritikai paverčiami Lietuvos priešais vengiant juos įvardinti vardais. Padėti? Prašau: Lietuvos istorijos institutas, Prezidentinė komisija sovietų ir nacių nusikaltimams tirti, garsūs Lietuvos ir užsienio istorikai.

Genocido centras gi istorinės tiesos nelaimei tapo eilinių politinių perėjūnų užuobėga, kuri net ir dėl akių nesugebėjo į savo komisiją pakviesti nei vieno rimto istoriko. Tad objektyviai tirti skaudžius Lietuvai 1939-1944 metus ši įstaiga neturi jokių šansų. Akivaizdu, kad toks ir yra neva Lietuvą mylinčiųjų planas.


Žymos

komentarai 3

 1. Myndė    -  2020-09-19, 07:51

  Vienas lietuvis – patriotas. Du lietuviai – partizanų būrys. Trys lietuviai – partizanų būrys ir išdavikas.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Vidmantas    -  2020-09-19, 14:08

  ydijoto , fashistu , sovietiniu sadistu , nkvd-istu , apdergtu pantalonu skalbejo , ydijotiskas paskvilis .

  Atsakyti į šį komentarą
 3. neadekvatui abriezui vinokūrui    -  2020-09-20, 02:11

  sunaikinta-tiesa.jimdofree.com/blog

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


 • Nereikia (64%, 86 balsavo)
 • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
 • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
    Socialdemokratai ir D. Šakalienė už moters teisę nuteisti negimusį kūdikį dėl jos problemų ir jį nužudyti – todėl Lenkija kalta, kad to atsisakė

Socialdemokratai ir D. Šakalienė už moters teisę nuteisti negimusį kūdikį dėl jos problemų ir jį nužudyti – todėl Lenkija kalta, kad to atsisakė

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Pabudimas

Pabudimas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kazlų Rūdos meras atsisakė „Maisto banko“ kvietimo globoti jų akciją Kazlų Rūdos savivaldybėje

Kazlų Rūdos meras atsisakė „Maisto banko“ kvietimo globoti jų akciją Kazlų Rūdos savivaldybėje

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Kaimo aludaris apie ES skelbiamas „lytines vertybes“

Kaimo aludaris apie ES skelbiamas „lytines vertybes“

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė apie socialdemokratus: „Šoko per tvorą, pagadino orą“

Jolanta Blažytė apie socialdemokratus: „Šoko per tvorą, pagadino orą“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    S.Skvernelis griežtai pasmerkė A.Valinsko siūlymą „šaudyti koloradus po vieną į metus“

S.Skvernelis griežtai pasmerkė A.Valinsko siūlymą „šaudyti koloradus po vieną į metus“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kiguolio špargalkė balsavimams antrame LR Seimo rinkimų ture

Kiguolio špargalkė balsavimams antrame LR Seimo rinkimų ture

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Dėl A. Valinsko pasisakymo siūlant šaudyti „koloradus po vieną į metus“, pradėtas ikiteisminis tyrimas [video]

Dėl A. Valinsko pasisakymo siūlant šaudyti „koloradus po vieną į metus“, pradėtas ikiteisminis tyrimas [video]

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Išmoktas bejėgiškumas. Užprogramuotas skurdas. Kodėl neveikia patarimas „paimkite gyvenimą į savo rankas“?

Išmoktas bejėgiškumas. Užprogramuotas skurdas. Kodėl neveikia patarimas „paimkite gyvenimą į savo rankas“?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis. Apie tai, ką konservatoriai veiks po Seimo rinkimų

Ramūnas Karbauskis. Apie tai, ką konservatoriai veiks po Seimo rinkimų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Pastovus karantinas, baimė ir policinė priežiūra – tai mūsų ateitis?

Pastovus karantinas, baimė ir policinė priežiūra – tai mūsų ateitis?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kur semtis jėgų?

Kur semtis jėgų?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Zigmas Vaišvila. išdidus V. Radžvilo vadovaujamas Nacionalinis susivienijimas sieks po ketverių metų įveikti 5% barjerą

Zigmas Vaišvila. išdidus V. Radžvilo vadovaujamas Nacionalinis susivienijimas sieks po ketverių metų įveikti 5% barjerą

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Ingrida Šimonytė neatmetė galimybės tartis su Laisvės Partija švietimo klausimais

Ingrida Šimonytė neatmetė galimybės tartis su Laisvės Partija švietimo klausimais

komentarai 2 Skaityti visą įrašą

Tuo mokėsime už savo abejingumą ir bukumą. Norėjome atkeršyti valstiečiams - atkeršijome sau....

vienu žodžiu SIAUBAS...

Labai jau stipriai visus užliuliuoja tie sorošiniai pinigai...

Man idomu ka ta ŠimOnytė pasakys kai Lietuvai ateis bauda už Snoro bankrotą...

nusižudykit <3...

vsd

Žiauru, bet teisinga....

Tai va runkeliai, balsave už visokius radzvilus, puteikius ir dagius su juozaiciais. Dabar gyvensite taip,...

Nu gėda ka aš daugiau galiu ir pasakyti...

tra ta ta ta ta tam!...

Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Arkadijus Vinokuras. A. Gumuliauskas ir istorinis meilės Lietuvai planas* - nuoroda: https://infa.lt/51112/arkadijus-vinokuras-a-gumuliauskas-ir-istorinis-meiles-lietuvai-planas/