• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Arkadijus Vinokuras. Dešiniųjų demagogų siaubas – vaikų teisės

Arkadijus Vinokuras. Dešiniųjų demagogų siaubas – vaikų teisės

31 gegužės
09:26 2020

 

Arkadijus Vinokuras

Kiekvienoje visuomenėje bujoja tam tikras kiekis  žmonių, kurių nuo kvailumo neišgydysi. Tokie paprasčiausiai nesugeba jo atpažinti, nors ir visą dieną žiūrėtų į savo atspindį veidrodyje. Jiems  neįrodysi, kad žemė apvali, kad ES nėra „gėjų gaminimo ferma“, o 5G nieko bendro neturi su koronaviruso pandemija. Taip pat kiekvienoje visuomenėje atsiranda veikėjų pasiruošusių naudotis kvailiais vardan politinių interesų. Kalbu apie dešiniuosius radikalus, reikalaujančius naikinti   Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą.

Kai demokratai nereaguoja, valdžią perima nacistai, bolševikai, banditai ir šiaip visokia smulkmė.

Noriu pabrėžti, kad šio komentaro tikslas yra parodyti, kaip formuojama demagogija ir kaip ji naudojama. Šios aptariamos demagogijos modelis yra nacistinis-bolševikinis. A. Hitleris kartą sakęs: „Jeigu nori masių simpatijų, pasakok jiems pačius kvailiausius ir naiviausius dalykus“. Rusijos ir vietinių dešiniųjų radikalų – ura patriotų demagogija kaip tik tuo ir remiasi. Svarbiausia kelti emocijas ir jas sukėlus, joti iki paties valdžios lovio.

Šiai šutvei faktai nereikalingi. Pakanka „žemė plokščia ir ką tu man padarysi?“. Kai demokratai nereaguoja, valdžią perima nacistai, bolševikai, banditai ir šiaip visokia smulkmė. Pavyzdžiui, apsimetę tautininkais, spekuliantai – kvailiais ura patriotais, greitai pasirenka temą, kuri jų manymu sulaukia daugiausia piktų reakcijų kvailių tarpe. Šiuo priešrinkiminiu laikotarpiu jie reikalauja naikinti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą.

Mat vien tik terminas „vaikų teisės“ jiems kelia didžiausią siaubą. Juk ta valstybė vaikus grobia iš neturėjimo ką veikti, ar ne taip? Šitaip kuriamas žiaurios, priešiškos šeimai ir individui Lietuvos valstybės vaizdas.

Aišku, kad paprastai kvailiais manipuliuoja turintys visai neblogus išsilavinimus. Vienas toks, VU doktorantas, net reikalauja naikinti „Vaikų teisių apsaugos tarnybą“. Tokios Lietuvoje nėra. Pilnas pavadinimas „Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba“. Bet tai ne viena ir ne dvi klaidos bei prieštaravimai pačiam sau pono VU doktoranto tekste „Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos tarnybą“.

Ponas, matyt, nemato skirtumo tarp akademinės nuomonės grįstos faktais ir šiaip nuomonės, kuriai faktų nereikia. Iš piršto laužiamas problemos  naratyvas ir diskutuojama taip, lyg naratyvas yra tikrovė. Tačiau net ir toje „diskusijoje“ su savimi elementarios logikos nesimato.

Ar Vilniaus Universitetas turi problemų su doktorantų ruošimu? Gal naujasis VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas pasidomėtų dėstymo kokybe universitete?  Mat šis atvejis išties gėdingas.

Tad kokiais teiginiais (ne argumentais)  remiasi siekiantys  „Vaikų teisių apsaugos tarnyba“ sunaikinimo? Suprantu, kad trimis.

 1. Pirmas:  99 procentai šeimų nėra smurtautojai.
 2. Antras: absoliuti dauguma tėvų su vaikų priežiūra sėkmingai susitvarko.
 3. Trečias: vaikai nepriklauso valstybei ir negali būti jokios kolektyvinės atsakomybės už vaikus: „Visoms kartoms iki mūsų pavyko rūpintis vaikais be valstybės tarnybų pagalbos“.

Žinote, kas vienija visus trys teiginius? Melagingi „faktai“ ir šiaip nuomonė, neatlaikanti kritikos.

Pirmas teiginys –   „99 procentai šeimų nėra smurtautojai“. Anot policijos generalinio komisaro pavaduotojo Edvardo Šilerio (2019 m. lapkritis),  „Smurtas artimoje aplinkoje ir vagystės sudaro kas antrą nusikaltimą Lietuvoje“.

Per metus dėl smurto į policiją kreipiasi nuo 35 000 iki 50 000 moterų ir vaikų.  (Statistika kaupiama nuo 2013 metų). Anot  EIGE Moterų informacijos centro apie 60 proc. nukentėjusių moterų į policiją nesikreipia.

Informacijos centras teigia, kad  smurto šeimoje pasekmės visuomenei kainuoja apie 650 milijonų eurų per metus, Tai nedarbingumas, gydymas, globa, apsauga ir taip toliau. Ir dar: 68 procentai Lietuvos visuomenės toleruoja smurtą prieš vaikus, kaip auklėjamą priemonę. (Spinter, 2019 m. balandis).

Apie patyčias: Lietuva pagal vaikų ir paauglių patyčias pirmauja tarp Europos ir kai kurių kitų valstybių, rodo naujausias Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) tyrimas (2020 m., gegužis).

Antras teiginys – „absoliuti dauguma tėvų su vaikų priežiūra sėkmingai susitvarko“. Pažiūrėkime, ar tiesa. Oficialios statistikos portalas (2020 m. sausio 30 d.) informuoja, kad kas dešimtas nukentėjęs nuo dėl smurto artimoje aplinkoje užregistruotų nusikaltimų – vaikas iki 18 metų amžiaus, 85,4 proc. jų nukentėjo nuo tėvų ar įtėvių.

Daugiau kaip pusė įtariamų (kaltinamų) asmenų (57,2 proc.) turėjo vidurinį ar profesinį išsilavinimą, beveik ketvirtadalis (23 proc.) – pagrindinį, 10,9 proc. – aukštąjį ar aukštesnįjį išsilavinimą ir 8,9 proc. – pradinį ar neturėjo jokio išsilavinimo.

Trečias teiginys – „vaikai nepriklauso valstybei ir negali būti jokios kolektyvinės atsakomybės už vaikus: „Visoms kartoms iki mūsų pavyko be valstybės tarnybų pagalbos“.

Remiantis tokia logika, reikėtų naikinti visas valstybines institucijas reikalaujančias piliečių laikytis įstatymų. Pagrindinis nemėgstamas Lietuvoje –  mokėti mokesčius. Todėl naikinam VMI.  Ši institucija „kišasi“ į privataus asmens piniginę tai yra nori žinoti iš kur gaunamos pajamos ir kaip jos išleidžiamos.

Atkreipkite dėmesį: reikalaujama ne eventualiai reformuoti, ne taisyti Tarnybos darbuotojų klaidas, bet – ją naikinti.  Ar šis  reikalavimas niekam nekelia asociacijų su bolševikų dainuškomis „Ant seno pastatysime naują“,  „Naikinkime liberaliąją demokratiją!“?

Ir, žinoma, reikalaujama naikinti  humanizmo apraiškas vaikų auklėjime, nes  „vaikai nepriklauso valstybei!“. Šis teiginys suponuoja valstybę kaip svetimą piliečiui komunistinį diktatorių, nors demokratinės Lietuvos Konstitucija aiškiai teigia, kad valstybė – tai mes, jos piliečiai. (Šioje vietoje turėtų kilti  įtarimas, kad VU doktorantas tiražuoja Rusijos slaptųjų tarnybų mitą apie Lietuvą, kaip žlugusią valstybę).

Įdomu, kaip reaguotų radikalūs dešinieji, jeigu prie jų akių chuliganas talžytų žmogų? Gal nusisuktų, nes juk talžo ne brolį, ne motiną? Nors, manau, gal ir gintų, juolab kad ir įstatymas reikalauja gelbėti žmogų. O kaip reaguotų į talžomą vaiką? Niekaip, juk vaikas šeimos nuosavybė, kaip nori, taip ir elgiasi, kad ir užmuša.

Remdamasis dešiniųjų dievuku psichologu Jordan Petersenu, VU doktorantas tai ir sako: „Vaikų auginimui nėra vieno teisingo vadovėlio ar formulės, visi tėvai atranda savąją.“. Tikrai? Fanatikų islamistų  tarpe yra paplitusi „garbės nužudymo“ tradicija.

Pavyzdžiui, jeigu dukra draugauja su nemusulmonu arba ne su tuo vaikinu, ją galima nužudyti. Nužudo pats tėvas arba brolis. Kaip su tokia tėvų  atrasta „auklėjimo“ priemone? Tiek ir apie teiginį „Visoms kartoms iki mūsų pavyko auginti vaikus be valstybės tarnybų pagalbos“. Sprendžiant iš  pateiktų faktų,  akivaizdu, kad visuomenės (valstybės) pagalba daugeliui šeimų   būtina.

Galiausiai: ar tiesa, kad valstybė bet kaip gali atimti vaiką iš šeimos? Ne. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba per metus dėl grėsmės saugumui iš šeimų paėmė 1517 vaikų. Tarnyba  nurodė, kad nuo 2018-ųjų liepos 1-osios iš viso 1780 vaikams nustatytas aukščiausias antrasis grėsmės lygis, kai kyla grėsmė jo saugumui, sveikatai ir gyvybei.

„Nustačius antrąjį grėsmės vaikui lygį vaikas paimamas iš jo atstovų pagal įstatymą – tėvų, globėjo ar rūpintojo, specialistai kreipiasi į teismą dėl vaiko paėmimo leidimo išdavimo“. Pasak tarnybos atstovų, nustačius papildomų aplinkybių ar negavus teismo leidimo, vaikai paimti ne visais atvejais.

Pirmasis grėsmės lygis, kai pažeistos vaiko teisės, tačiau nėra grėsmės vaiko saugumui, sveikatai ir gyvybei, per metus nustatytas 12 249 vaikams.

Išvada:  dešiniesiems radikalams  taip norisi prie valdžios lovio, kad tikrovę su miltais sumaltų. Ir kodėl ne, kai tuo jau ketverius metus sėkmingai užsiima   LVŽS korifėjai R. Karbauskis, S. Skvernelis, A. Širinskienė ir kita šios partijos smulkmė.

Yra iš ko mokytis.

Kreipiuosi į save gerbiančius  skaitytojus: ar norite dar ketverius metus būti valdomais LVŽS podraug su dešiniaisiais   radikalais koalicijoje?


Žymos

komentarai 6

 1. Daniel    -  2020-05-31, 10:31

  Demagogija isvis ne i tema, pritempineja skirtingu saliu paprocius. Ko nerekei Vinokure kai Saudi Arabija galvas pjauste? Kas paneigs , kan vaiku teisiu tarnyba nera ydinga institucija , o konstitucija lauzo kas netingi? Pradedant svetima kariuomene lt?

  Atsakyti į šį komentarą
 2. ZZZ    -  2020-05-31, 10:53

  Demagogas varo propogandą.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Rasa    -  2020-05-31, 12:22

   Vaikagrobiu sutvei neužtenka grobti vaikus, jie dar nori tapti neapskundziami. Sodint ta šutve visa.

   Atsakyti į šį komentarą
 3. Hm...    -  2020-05-31, 20:53

  Ziaurus faktai! 99.9% seimu nors karta gyvenima sauke ant vaiko! Tai gali paveikti vaiko psihika! Gelbekime vaikus!

  Atsakyti į šį komentarą
  • Hm    -  2020-06-01, 08:47

   Gelbėkitės nuo apsimetėlių… Nesisavinkite svetimų vardų. Vinokuras parsidavėlis… Gelbėkime šeimas, sudarykime šeimai sąlygas tvarkingai oriai gyventi, tikrai tai sumažins įtampas ir smurtą šeimoje prieš vaikus…

   Atsakyti į šį komentarą
 4. Visada    -  2020-06-01, 13:03

  Visada valstybės klerkai disponuoja ne konkrečiais skaičiais, o pateikia procentinį skaičiavimą. Pvz: viename 100000 gyventojų turinčiame mieste pasiskundė du vaikai dėl tėvo smurto, vienas pasiskundė iš keršto, nes tėvas nenupirko žadėto telefono, o kitas gavo per šikną už neklausymą. Tai nukentėjo tik vienas vaikas visame mieste, bet vaikų teisės akcentuos, kad tame mieste net 50% vaikų patiria smurtą. O tai jau atrodo baisu… Va taip. Nuo bet kokių nusikaltimų ginantys įstatymai yra bendri ir vaikams ir suaugusiems. Ar dar reikia atskirai ginti vaikus nuo tėvų? Ar tai tūkstančių metų gyvenimo patirtis ir tradicijos nieko nebereiškia, reikia kažkokiems, įgavusiems valdžią debilams, ardyti per daugybę metų susiklosčiusią šeimos sanklodą? Jie, prisidengdami vaiko teisėmis vykdo kažkieno juodus užsakymus. Ne kitaip.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


 • Nenoriu baudos (60%, 67 balsavo)
 • Saugausi viruso (29%, 32 balsavo)
 • Nežinau kodėl (11%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 111
Pradėta - 2020 8 lapkričio @ 20:34
Pabaiga - 2020 29 lapkričio @ 20:34

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
    Naujojo Seimo pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen: Jeigu mane kas sutiksite gatvėje, negalvokite, kad pažeidžiau izoliavimosi taisykles

Naujojo Seimo pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen: Jeigu mane kas sutiksite gatvėje, negalvokite, kad pažeidžiau izoliavimosi taisykles

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Andrius Martinkus. Adventas ir angelas

Andrius Martinkus. Adventas ir angelas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Kaip verdama informacinė košė

Jolanta Blažytė. Kaip verdama informacinė košė

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. VSD organizuojamos provokacijos ar naudingų idiotų skleidžiami gandai?

Arvydas Daunys. VSD organizuojamos provokacijos ar naudingų idiotų skleidžiami gandai?

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Klausykite savo širdies

Klausykite savo širdies

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Sveikatos tarybos narys: SAM ir NVSC laivą per epidemiją vairuoja sėdėdami žemiausiame denyje ir priglaudę ausis prie laivo dugno

Sveikatos tarybos narys: SAM ir NVSC laivą per epidemiją vairuoja sėdėdami žemiausiame denyje ir priglaudę ausis prie laivo dugno

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Halima Aden: Aš pavargau nuo nuolatinių kompromisų su savo tikėjimu

Halima Aden: Aš pavargau nuo nuolatinių kompromisų su savo tikėjimu

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Zigmas Vaišvila. Jie mus valdo baime. Kreipimasis į medikus

Zigmas Vaišvila. Jie mus valdo baime. Kreipimasis į medikus

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Seimo narys Dainius Kepenis: „Vakcina nuo COVID-19 – pasaulinis biznio projektas, nesibodint eksperimentuoti su žmonėmis!..“

Seimo narys Dainius Kepenis: „Vakcina nuo COVID-19 – pasaulinis biznio projektas, nesibodint eksperimentuoti su žmonėmis!..“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Seimo pirmininkė V.Č-Nielsen: „Ar tai, kas vyksta šiuo metu metu dėl Seimo narių izoliacijos, neprieštarauja Lietuvos Konstitucijai?“

Seimo pirmininkė V.Č-Nielsen: „Ar tai, kas vyksta šiuo metu metu dėl Seimo narių izoliacijos, neprieštarauja Lietuvos Konstitucijai?“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Donaldo Trampo kova prieš giluminę valstybę – komedijinė parodija (video)

Donaldo Trampo kova prieš giluminę valstybę – komedijinė parodija (video)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Svarbu atgauti pusiausvyrą

Svarbu atgauti pusiausvyrą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ant Amerikos nusileido Valpurgijos naktis

Ant Amerikos nusileido Valpurgijos naktis

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Arkadijus Vinokuras. Šachas ir matas sąžiningai politinei kultūrai: laikas popkornams

Arkadijus Vinokuras. Šachas ir matas sąžiningai politinei kultūrai: laikas popkornams

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą

Kai siautėjančius ir langus daužančius demonstrantus išvaiko Rusijoj, Baltarusijoj ar Kinijoj - tai baisus nusikaltimas...

Tikekimes, dabar apsaugos priemoniu nebepritruks ir tos, kurios gautos, yra tinkamai sandeliuojamos...

Gyvas pavyzdys visiems kaip reikia elgtis Lietuvoje. Tai vienas iš pačių veiksmingiausių būdų....

O kur paminėjimas, kad ne tik draudžiama filmuoti policijos pareigūnus jiems atliekant tarnybines pareigas, tačiau...

Ka ir reikejo irodyt. Dabar kiekviena pasisnargliavima nuraso coronai....

Visi dabar su antsnukiais, Tikroji lygiava Ir Seimas, ir policija, Kartu su šunauja O antsnuki,...

Nepaminėjau, kad išsirinkau hibridinį dviratį pagal savo ūgį, kas tikrai yra labai svarbu....

Prieš pirkdamas daiktą visada į jį įsigilinu. Ilgai lyginau visokius variantus, detales, kainas. Pamačiau, kad...

Na, tai nuolatine diskusija - valstybei atrodo, jog per gerai, o verslininkams - kad valstybe...

Rinkimus į seimą Lietuvoje jau laimėjo skaičiuotojai laisvaslaikrastis.lt/23868-2/...

lietuviai kaip tie patys apie kuriuos pasakojama, kad jų saugoti nereikia, jie patys vienas kitą...

Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Arkadijus Vinokuras. Dešiniųjų demagogų siaubas – vaikų teisės* - nuoroda: https://infa.lt/46424/arkadijus-vinokuras-desiniuju-demagogu-siaubas-vaiku-teises/