infa.lt

Nauji vaikų vardai Azijoje: Covid, Corona, Lockdown

Nauji vaikų vardai Azijoje: Covid, Corona, Lockdown

02 gegužės
15:52 2020

„Pirmiausia atsirado mergaitė Corona Kumar, paskui Covid Marie. Koronavirusas tikrai paliks savo pėdsaką. Azijoje kiekvieną dieną vis daugiau tėvų savo naujagimiams suteikia vardus, susijusius su Covid-19, sukėlusiu sveikatos krizę. visame pasaulyje. Ir akivaizdu, kad jiems teks patirti ilgalaikes savo pasirinkimo pasekmes “, – rašo „Le Figaro“.

Balandžio 13 d. Colleen Tabesa Bacolod mieste, Filipinuose, pagimdė kūdikį. Susitarusi su tėvu Johnu Tupasu, ji nutarė išreikšti savo dėkingumą už be problemų pagimdytą kūdikį. Šis „Covid-19“ sukėlė dideles kančias visoje planetoje“, – pabrėžė 23 metų Džonas Tupas. kalbėdamas su AFP agentūra, Norėdami išlaikyti atmintyje šį precendento neturintį periodą, jis su žmona panoro, kad jų dukra turėtų „vardą, primenanti mums, kad Covid-19 mūsų pagailėjo“: Covid Marie “.

Keliomis savaitėmis anksčiau ta pati idėja kilo dviem motinoms pietryčių Indijoje. Tokią idėją joms pakišo gydytoja iš tos ligoninės, kurioje jos pagimdė savo vaikus. Viena mergaitė dabar vadinama Corona Kumar, o kita – Corona Kumari“, – rašoma straipsnyje.  „Aš joms pasakiau, kad tai padės atkreipti (žmonių) dėmesį į šią ligą ir pašalinti tuos prietarus, kurie ją supa“, – prisimena gydytoja. „Mano nuostabai, jos sutiko“.

„Analogiška mintis kilo susituokusių darbuotojų migrantų porai iš šiaurės rytų Indijos, kuri atsidūrė už tūkstančių mylių nuo savo namų Radžastane. Jie nusprendė pavadinti savo sūnų Lockdown. „Mes pavadino jį „Lockdown“, norėdami prisiminti visas problemas, su kuriomis susidūrėme šiuo sunkiu laikotarpiu “, – žiniasklaidai sakė jo tėvas.

„Šiandien daugelis tėvų, užuot naudojęsi kalendoriumi ar bent jau mėgstamais TV serialais, nevengia sugalvoti savo vaikui vardo patys. Remiantis ADN apklausa, Prancūzijoje vadinamųjų „retų“ vardų, kurie duodami 6 ar mažiau kartų į metus – nuo 2% 1975 m., mūsų dienomis padidėjo iki 10%. Tačiau, kaip bebūtų, tai kelią riziką apsunkinti gyvenimą žmogaus, nešiojančio vardą viruso, visame pasaulyje nusinešusio daugiau nei 200 tūkst. gyvybių, gyvenimą “, – rašoma straipsnyje.

Prancūzijoje vargu ar sutiksite mergaites, vardu Corona, ar berniukus, vardu Covid. Nuo 1993 m. prancūzai gali laisvai užregistruoti vardą, kurio jie nori savo naujagimiui. Tačiau valstybės tarnautojai gali įsikišti susisiekdami su respublikos prokuroru, jei jų nuomone, vardas galėtų pakenkti vaiko interesams, todėl teisingumas gali vetuoti vardus, susijusius su pandemija, kaip tai jau buvo daryta su tokiais vardais kaip „Jihad“, „Titof“ („Titeuf“ – komiksų herojus) arba Griezmannas Mbappé („Grizmann Mbappé“ – vardai pasaulio čempionų garbei Prancūzijos rinktinėje – Antoine Griezmann ir Ciliane Mbappe – red.) “, – reziumuoja „Le Figaro“.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Nauji vaikų vardai Azijoje: Covid, Corona, Lockdown* - nuoroda: https://infa.lt/45105/nauji-vaiku-vardai-azijoje-covid-corona-lockdown/