infa.lt

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui papildomai apmokestinti bankų pelną

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui papildomai apmokestinti bankų pelną

10 gruodžio
17:39 2019

 

Bankas

Seimas po svarstymo pritarė Pelno mokesčio įstatymo pataisų projektui Nr. XIIIP-4164(2).

Įstatyme siūloma įtvirtinti, kad kredito įstaigų apmokestinamasis pelnas, apskaičiuotas iš pajamų atėmus neapmokestinamąsias pajamas, leidžiamus ir ribojamų dydžių leidžiamus atskaitymus , apmokestinamas taikant 5 procentų papildomo kredito įstaigų pelno mokesčio tarifą.

Papildomu kredito įstaigų pelno mokesčiu nebūtų apmokestinama nustatyta tvarka apskaičiuoto pelno dalis, neviršijanti 2 mln. eurų. Šiuo metu bankams yra taikomas 15 proc. pelno mokesčio tarifas.

Projektu siūloma nustatyti platesnę turto perkėlimo apmokestinimo tvarką, taisykles, siekiant užtikrinti, kad įmonių pelnas būtų apmokestinamas ten, kur sukuriama vertė. Numatoma, kad turto iškėlimo, perkėlimo iš Lietuvos atveju būtų sumokamas mokestis nuo Lietuvoje sukurtos turto vertės, taikant tokias pat apmokestinimo taisykles, kaip ir turto pardavimo atvejais, tai yra būtų apmokestinamas iškelto, perkelto turto ekonominės vertės prieaugis.

Svarstomu projektu siūloma nustatyti valstybių mokestinės tvarkos neatitikimų taisykles.

Kaip projekto pristatymo Seime metu sakė finansų ministras Vilius Šapoka, „siekiama neutralizuoti skirtingų valstybių taikomų pelno apmokestinimo taisyklių skirtumų poveikį pelno mokesčio bazei, nustatomos taisyklės dvigubo pajamų neapmokestinimo atvejų eliminavimui, kai tas pats mokėjimas vienoje valstybėje atskaitomas iš pajamų, o kitoje neapmokestinamas, arba atskaitomas iš pajamų abiejose valstybėse“.

Projektu taip pat siūloma patikslinti Pelno mokesčio įstatymo nuostatas dėl galimybės vienetui atsiskaityti jo nuolatinių buveinių, kurioms priskirtas pelnas, apmokestinamas ne pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, kitoje valstybėje patirtus mokestinius nuostolius, kai išnaudotos visos galimybės atskaityti nuostolius užsienio valstybėje.

Prieš bankų apmokestinimą pasisakė liberalas S. Gentvilas, konservatorių frakcijos narė I. Šimonytė, tuo tarpu valstietis T. Tomilinas teigia, jog seniai reikia sutvarkyti tą gyvulių ūkį ir palaiko šį sprendimą, kaip, beje, ir konservatorius M. Majauskas.

Projektui po svarstymo pritarė 71, prieš balsavo 9, susilaikė 18 Seimo narių.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimas po svarstymo pritarė siūlymui papildomai apmokestinti bankų pelną* - nuoroda: https://infa.lt/39096/seimas-po-svarstymo-pritare-siulymui-papildomai-apmokestinti-banku-pelna/