infa.lt

Litoterapija arba gydomieji akmenys – didelė afera?

Litoterapija arba gydomieji akmenys – didelė afera?

20 lapkričio
10:44 2019

„Pastaraisiais metais daugelis žvaigždžių, netgi tokių kaip Naomi Campbell ar Adele, aukština litoterapiją, terapiją akmenimis, mineralų terapiją. Jai dažnai skiriami entuziastingi straipsniai spaudoje ir televizijos reportažuose.

Sužinome, kad akvamarinas gali užkirsti kelią širdies priepuoliams, o gintaro eliksyras gali palengvinti vidurių užkietėjimą. Kokiu moksliniu ar medicininiu pagrindu yra pateikiami tokie teiginiai? Niekas nežino. Bet kokiu atveju nei vienas tyrimas to nepatvirtino “, – rašo Le Figaro.

„Mes, pavyzdžiui, sužinome, kad „akmuo, susilietęs su oda, sukelia specialų vibracinį rezonansą, kuris stimuliuoja organinius mineralus, pašalindamas potencialias kūno disfunkcijas. Kiekvienas mineralas turi savitą vibraciją ir tokiu būdu potencialiai siūlo suaktyvinti energijos centrus (čakras) “, – praneša leidinio autorė Cecile Thibert.

„Tai tiesiog juokinga“, – sako Christianas Chopinas, Prancūzijos nacionalinio tyrimų centro, kurio specializacija yra mineralogija, direktorius. „Mineralų pasaulis pasižymi savo inercija: skirtingai nuo gyvojo pasaulio, jis savaime negamina ir neišskiria energijos (išskyrus radioaktyviąsias medžiagas).

Noras papuošti mineralus „naudinga energija“ ar bet kuriomis kitomis gydomosiomis savybėmis, veikiant tam tikroms bangoms, – šarlatanizmas. Tarp kristalų ir žmogaus kūno nėra jokios galimos sąveikos “.

„Ką atsako litoterapeutai? Ši energija skirsis nuo energijos, kurią anksčiau apibūdino mokslas. Tai yra „dvasinė „, „mistinė“ energija“, – rašoma straipsnyje.

„Tai yra gana tipiškas pavyzdys to, kaip žmonės manipuliuoja paslapties korta, kad išvengtų mokslinių įrodymų, kurie egzistuoja, priešingai jų įsitikinimams apie stebuklingus ar antgamtinius reiškinius“, – savo tinklaraštyje teigia britų filosofas Stephen Law.

„Kalbant apie žmones, kurių sveikata iš tikrųjų pagerėjo naudojant kristalus, jie tiesiog pasinaudojo placebo efektu“, – tvirtina leidinyje.

Litoterapijos atveju tai buvo pademonstruota 2001 metų tyrimo metu.

Britų psichologas Chrisas Frenchas surinko 80 savanorių, kuriems jis pasiūlė klausimyną, skirtą įvertinti jų tikėjimo paranormaliais reiškiniais lygį. Tuomet dalyviams buvo duota tai, kas buvo pavadinta kvarco kristalais. Tada jų buvo paprašyta medituoti su šiais objektais, o paskui pasidalyti savo pojūčiais“, – rašoma publikacijoje.

„Nenuostabu, kad žmonės, labiausiai tikintys antgamtiniais reiškiniais, patyrė stipriausią poveikį, net ir gavę … falsifikuotą kristalą, paprastus stiklo gabalėlius, kurie buvo išdalinti pusei tiriamųjų. Išvada: kristalams priskiriama galia yra grynai psichologinio pobūdžio“, – teigiama straipsnyje.

(…) „Pasikliauti vadinamaisiais kristalų gebėjimais pavojinga, kai sunkiai sergate, – tai gali jums kainuoti gyvybę“, – įspėja Ezardas Ernstas, Ekseterio universiteto garbės profesorius ir pagrindinis ekspertas alternatyviosios medicinos srityje.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Litoterapija arba gydomieji akmenys - didelė afera?* - nuoroda: https://infa.lt/38367/litoterapija-arba-gydomieji-akmenys-didele-afera/