infa.lt

Siūloma supaprastinti pašto siuntų deklaravimą muitinėje

Siūloma supaprastinti pašto siuntų deklaravimą muitinėje

18 lapkričio
18:26 2019

Lietuvos paštas ir muitinė

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko fizinių asmenų pašto siuntų deklaravimo muitinėje proceso antikorupcinį vertinimą. Nustatyta, kad muitinė nesudaro aiškių ir praktinių sąlygų asmenims elektroniniu būdu savarankiškai deklaruoti prekių, gautų pašto siuntomis.

Tai sudaro galimybę muitinės tarpininkams nepagrįstai pelnytis iš valstybės sudarytos prievolės ir pašto siuntų deklaravimo procesą daryti neskaidrų.

Antikorupcinis vertinimas atliktas atsižvelgiant į tai, kad daugėja prekių iš trečiųjų šalių, kurios įsigyjamos internetu. Siunčiant tokias prekes į Lietuvą svarbu jas deklaruoti muitinei ir nustatytais atvejais sumokėti privalomus mokesčius.

Viešojoje erdvėje pasirodė informacija apie gyventojų pasipiktinimą dėl to, kad nėra praktinės galimybės susimokėti muitinei patiems, nepaisant to, kad tokia galimybė numatyta teisės aktuose.

Atlikus vertinimą pastebėta, kad reglamentavime nėra nustatyta, kad pašto paslaugų teikėjai privalo informuoti siuntos gavėją ne tik apie privalomus muitus ir mokesčius, bet ir apie galimybę savarankiškai deklaruoti pašto siuntas muitinei.

O muitinės tinklalapyje nėra pateikta nei tiesioginė nuoroda, leidžianti deklaruoti pašto siuntą muitinei savarankiškai, nei informacija, kur tai galima padaryti. Todėl gali kilti sąlygos neskaidriam deklaravimo procesui.

Sudėtingos procedūros mažina visuomenės pasitikėjimą valstybe bei skatina asmenis dėl nustatytų sudėtingų procedūrų ar didelių finansinių bei laiko sąnaudų ieškoti kitų alternatyvų.

Todėl STT siūlo supaprastinti procedūras ir Lietuvos Respublikos muitinės tinklalapyje sukurti tiesioginę nuorodą, sudarančią galimybę asmenims elektroniniu būdu savarankiškai deklaruoti pašto siuntas muitinei bei teikti aiškią informaciją, kaip atlikti šią procedūrą.


Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Anonimas    -  2019-11-18, 18:49

    galite supaprastini. Nesenai sužinojau, kad diplomatų bagažas neskanuojamas. Kuo mažiau kontrolės tuo daugiau nusikalstamumo. Liuks – dievoliucija, grižimas į laukinius vakarus, taip ir iki akmens amžiaus nebetoli – tereikia vieno gero sprogimo ir net yra įrenginys europoje, kuris tai gali ir įgyvendinti. Tai dalelių greitintuvas, na…, bent jau jis taip pavadintas ;)

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Siūloma supaprastinti pašto siuntų deklaravimą muitinėje* - nuoroda: https://infa.lt/38312/siuloma-supaprastinti-pasto-siuntu-deklaravima-muitineje/