• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Vienas iš McDonald’s vadovų atleistas už santykius, kurie tampa draudžiami

Vienas iš McDonald’s vadovų atleistas už santykius, kurie tampa draudžiami

16 lapkričio
16:47 2019

#MeToo judėjimo era sukėlė naują padidėjusio dėmesio bangą amoralaus elgesio darbo vietose atvejams – nuo diskriminacijos iki seksualinio priekabiavimo ir smurto, – kurie buvo ignoruojami, toleruojami ar net slepiami kai kuriose didelėse Amerikos korporacijose, rašoma nytimes.com portale.

Staigus „McDonald“ generalinio direktoriaus Steve’o Easterbrooko atleidimas iš darbo rodo, kad netgi abipusė vadovų ir pavaldinių meilė kelia vis daugiau įtarimų .

Daugelis aplinkybių, susijusių su p. Easterbrooko atleidimu, vis dar neaiškios, tačiau „McDonald’s“ teigė, jog bendrovės valdyba nustatė, kad jis užmezgė santykius, pažeidžiančius įmonės politiką. Bendrovės verslo elgesio standartai draudžia darbuotojams ir tiesioginiams ar netiesioginiams jų pavaldiniams susitikti ar turėti seksualinių santykių.

„Nepriimtina rodyti kažkam ypatingą palankumą ar priimti verslo sprendimus, vadovaujantis jausmais ar draugyste, o ne įmonės interesais“, – sakoma bendrovės nuostatose.

„McDonald’s“ atstovai pareiškė, kad p. Easterbrook gaus šešių mėnesių išeitinę išmoką. Jos dydis gali būti apie 675 tūkstančiai dolerių arba maždaug pusė praėjusių metų bazinės algos dydžio, remiantis 2018 m. bendrovės direktyvomis dėl išeitinių išmokų.

Tačiau, vis tik, artimiausiais metais jis turės gauti iš viso daugiau nei 40 milijonų dolerių kompensaciją, įskaitant ir akcijų pasirinkimo sandorį, – nurodo bendrovės „Equilar“, teikiančios konsultacijų paslaugas vadovų atlyginimų srityje, vertinimas.

Tai, kad sėkmingas vadovas buvo atleistas už tai, ką „McDonald’s“ vadina „neseniai vykusiais meilės santykiais“, atspindi požiūrio į darbo romanus pasikeitimą, teigia darbo srities teisininkai ir kiti ekspertai.

„Tai yra laikmečio ženklas“, – sako Wendy Patrick, San Diego valstybinio universiteto verslo etikos profesorė.

– Šiandien kaip niekad anksčiau esate tiriami mikroskopu vien todėl, kad dabar mes daug geriau suprantame apie galimas problemas.

Šios problemos apima interesų konfliktus, taip pat galimybę, kad santykiai blogai pasibaigs ir paskatins persekiojimą bei kerštą.

Po paskelbto vadovybės pasikeitimo, „McDonald’s“ atsisakė atskleisti papildomos informacijos apie pono Easterbrooko santykius, įskaitant poziciją, kurią jo pavaldinė užėmė įmonėje, ir tai, kaip valdyba sužinojo apie šiuos santykius ir kiek jie truko.

Iš bendrovės pasitraukė ir „McDonald“ žmogiškųjų išteklių vadovas Davidas Fairhurstas. Greito maisto restoranų tinklo atstovė nekomentavo, ar jo pasitraukimas buvo susijęs su p. Easterbrooko santykių tyrimu.

Pastaraisiais metais kitos įmonės ėmėsi panašių žingsnių, bausdamos darbuotojus už tarnybinius romanus. „Intel“ vykdantysis direktorius Brianas Krzanichas atsistatydino praėjusiais metais po to, kai bendrovė sužinojo, kad jis palaiko ryšius su darbuotoja, o tai pažeidžia „anti nepotizmo politiką“, taikomą visiems vadovams .

„Vyrauja tendencija rašyti pareigybių aprašymus, draudžiančius romantiškus santykius tarp vadovų ir jų pavaldinių“, – teigė Markas Spundas, Niujorko teisininkas užimtumo klausimais.

Tokios instrukcijos gali būti įvairių formų. Pavyzdžiui, daugelis kompanijų leidžia vidutinio lygio vadybininkams užmegzti ryšius su darbuotojais, jei jie praneša apie šiuos ryšius. Vadovams, kaip taisyklė, yra numatytos griežtesnės taisyklės.

„Po #MeToo, daugelis kompanijų suprato, kad esminę reikšmę turi skirtingi įgaliojimai, ir tai, ką vadovas supranta kaip sutikimą, gali visiškai skirtis nuo to, kaip tą supranta pavaldiniai“, – teigė Debra Katz, darbo srities klausimų teisininkė iš Vašingtonas, kuri daug nagrinėjo seksualinio priekabiavimo atvejus darbo vietoje.

Nepaisant to, padidėjęs dėmesys meilės santykiams darbo vietoje, ypač susijusiems su nelygiavertėmis pozicijomis, egzistavo dar ilgai iki tol, kol #MeToo judėjimas atkreipė visos šalies dėmesį į amoralų įtakingų žmonių elgesį darbo vietoje ir sukėlė sąmyšio bangą pramogų, žiniasklaidos, aukštųjų technologijų industrijos ir daugelio kitų pramonės šakų.

2012 metais tsistatydino „Best Buy“ vykdantysis direktorius Brianas Dunnas, aptikus tai, ką bendrovė pavadino „ypač artimais asmeniniais santykiais su darbuotoja“.

Tiek p. Dunnas, tiek jo pavaldinė tvirtino, kad santykiai nebuvo romantiški. Tačiau „Best Buy“ tyrimas atskleidė, kad p.Dunnas šiai darbuotojai dovanojo bilietus į sporto renginius ir koncertus, ir, kad pora apsikeitė daugybe telefono skambučių ir žinučių, įskaitant „išreiškiančius prieraišumą“.

Ir 2005 metais Boeing generalinis direktorius Harry Stonecipher buvo priverstas atsistatydinti po to, kai užvedė tarnybinį romaną su darbuotoja.

Sprendimas atleisti p. Easterbrooką taip pat gali būti reakcija į spaudimą, su kuriuo susiduria „McDonald’s“, neseniai kritikuotas dėl seksualinio priekabiavimo visame savo tinkle.

Galbūt, „McDonald‘s“ nori šiuo žingsniu parodyti savo darbuotojams, kad įmonei nepriimtini bet kokie santykiai, susiję su tarnybinės padėties naudojimu “, – sako Ericas Schifferis, reputacijos rizikos valdymo ekspertas.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


  • Nenoriu baudos (60%, 67 balsavo)
  • Saugausi viruso (29%, 32 balsavo)
  • Nežinau kodėl (11%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 111
Pradėta - 2020 8 lapkričio @ 20:34
Pabaiga - 2020 29 lapkričio @ 20:34

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Vienas iš McDonald's vadovų atleistas už santykius, kurie tampa draudžiami* - nuoroda: https://infa.lt/38270/vienas-is-mcdonalds-vadovu-atleistas-uz-santykius-kurie-tampa-draudziami/