infa.lt

Katalonija. Barikados Barselonoje

Katalonija. Barikados Barselonoje

16 spalio
09:53 2019

Neramumai barselonoje protestuojant prieš auksciausio Ispanijos teismo nuosprendžius

Demonstrantų ir saugumo pajėgų susirėmimai Barselonoje persikėlė į antrąją protesto, prieš nuosprendžio Katalonijos nepriklausomybei paskelbimą, dieną.

Stojus tamsai, dalyviai pradėjo statyti barikadas ir blokuoti pagrindines miesto gatves. Policijos vertinimais, antradienio vakarą demonstracijose Barselonos centre dalyvavo iki 40 tūkst. žmonių.

Demonstracijos vyko ir kituose Katalonijos miestuose. Ryte, nepriklausomybės šalininkų organizacijų kvietimu protestuotojai laikinai blokavo greitkelius ir geležinkelius – iki tol, kol juos išsklaidė Katalonijos policija.

Pranešta apie susirėmimų aukas – tiek iš demonstrantų, tiek iš saugumo pajėgų pusės.

Pirmadienį protestuotojams užblokavus Barselonos oro uostą, oficialiais duomenimis, buvo sužeista 131 demonstrantas ir 40 policininkų.

Vienas asmuo susidūrimų metu prarado akį.

Yra nustatytas mažiausiai vienas susidūrimas tarp Katalonijos nepriklausomybės šalininkų ir jos priešininkų: policija paskelbė sulaikiusi protestuotoją po jo susidūrimo su moterimi, kuri į demonstraciją atnešė Ispanijos vėliavą.

Barselonos El Prat tarptautinis oro uostas pamažu grįžta į normalų gyvenimą po protestų, kuriuos sukėlė Ispanijos Aukščiausiojo Teismo nuosprendis Katalonijos nepriklausomybės byloje.

Per praėjusią dieną čia buvo atšaukta dešimtys skrydžių.

Terminalai buvo užblokuoti šimtams keleivių, kurie nenoromis tapo demonstrantų ir teisėsaugos pareigūnų susirėmimų liudininkais.

Masiniai protestai sukrėtė Kataloniją po to, kai Ispanijos Aukščiausiasis teismas nuteisė devynis Katalonijos politikus laisvės atėmimu iki 13 metų už tai, kad regione buvo surengtas referendumas ir paskelbta nepriklausomybė nuo Ispanijos karalystės.

Pagrindinis Katalonijos judėjimo už nepriklausomybę nuo Ispanijos lyderis ir buvęs vyriausybės prezidentas, Carles Puigdemont, po to, kai Ispanija įvedė regione tiesioginį valdymą – pasitraukė į Belgiją.

 

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, jog medžiaga apie tai, kad D. Grybauskaitė mokėsi KGB mokykloje yra patikima?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Katalonija. Barikados Barselonoje* - nuoroda: https://infa.lt/37187/katalonija-barikados-barselonoje/