infa.lt

„Brexit“ – pasirodo norint galima susitarti

„Brexit“ – pasirodo norint galima susitarti

16 spalio
09:18 2019

Britanijos pasitraukimas iš ES

Londonas ir Briuselis priartėjo prie susitarimo dėl „Brexit“ sąlygų. Apie tai praneša britų žiniasklaida. Tačiau Downing Street atstovai pabrėžia, kad derybos dėl susitarimo teksto tebevyksta.

Ar pavyks jas užbaigti iki ketvirtadienį prasidedančio ES viršūnių susitikimo, klausimas dar atviras. ES vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier teigia, jog šalys dar turi susitarti dėl detalių:

„Pasiekti sutartį vis dar įmanoma. Akivaizdu, kad bet koks sandoris turėtų tikti abiem pusėms. Ir Jungtinė Karalystei, ir Europos Sąjungai. Leiskite pridurti, kad beliko gerus ketinimus paversti konkrečiu teisiniu dokumentu“.

Pasak britų „Guardian“, susitarimo projektas galėtų būti paskelbtas jau trečiadienį. Anot leidinio, Londonas padarė nuolaidų muitinės kontrolės ir pasienio su Airija klausimais. „The Guardian“ rašo, jog muitinės siena eis per Airijos jūrą, skiriančią didžiąją dalį JK nuo Airijos salos.

Tokį žingsnį Londonas galėjo žengti gavęs garantijų, kad į karalystės sudėtį įeinančioje Šiaurės Airijoje bus taikomos tos pačios muitų taisyklės kaip ir likusioje Didžiojoje Britanijoje. Detalių nebuvo pateikta. Tuo tarpu Dubline tvyro santūrus optimizmas.

„Pirminiai duomenys rodo, kad judame į priekį ir kad derybos eina teisinga linkme“, – sakė Airijos ministras pirmininkas Leo Varadkar.

Britanijos ministrui pirmininkui Borisui Johnsonui (jei susitarimas bus pasiektas) reikės gauti Parlamento pritarimą, įskaitant ir Šiaurės Airijos Demokratinės junonistų partijos narius. Su jos vadove Arlene Foster, Borisas Johnsonas derėjosi pastarąsias dvi dienas..


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Balsuosite ateinančiuose rinkimuose UŽ?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *„Brexit“ - pasirodo norint galima susitarti* - nuoroda: https://infa.lt/37185/brexit-pasirodo-norint-galima-susitarti/