infa.lt

Valstybė nesupranta, kad stiprinti šeimas apsimoka. Ar apsimeta nesuprantanti?

Valstybė nesupranta, kad stiprinti šeimas apsimoka. Ar apsimeta nesuprantanti?

14 spalio
07:00 2019
Tėtis su vaikšku vežimėliu

nuotr. Arvydo Daunio / infa.lt

Laimonas Kairiūkštis

Artėja Seimo rinkimai, prasidėjo biudžeto svarstymas. Valdančiosios koalicijos partneriai nesutaria dėl vaiko pinigų, tai yra 70 eurų ir papildomų 30 eurų daugiavaikėms šeimoms už kiekvieną vaiką.

Iš viso 2018 m. gruodžio mėnesio pabaigoje vaiko pinigus gavo 491,9 tūkst. vaikų – iš jų 130,39 tūkst. (arba 27 proc.) gavo papildomą išmoką, kuri mokama, kai šeima yra gausi ar nepasiturinti.

Politikai kiekvienais metai skaičiuoja ir paskirsto svetimus, t.y. valstybės mokesčių mokėtojų pinigus. Prieš kiekvienus rinkimus būsimi išrinktieji deklaruoja šeimos vertybes skelbia šeimos asmenukes, žada kaip mažins emigraciją ir didins šalyje gimstamumą.

Neabejoju, kad teisingai atlikti dalybos veiksmą yra labai sudėtinga, ypač kai dalinami pinigai valstybinėms, savivaldybės įmonėms, valdininkų šėrykloms, kurios aktyviai dalyvauja rinkimų procese.

Sunku Lietuvoje rasti šeimą, kuriai būtų nesvarbi materialinė gerovė, o kas penktam šalies gyventojui gyvenančiam žemiau skurdo ribos net keli eurai yra išgyvenimo klausimas. Statistikai skelbia, kad apie 0,645 mln. arba apie 23% šalies gyventojų pernai gyveno žemiau skurdo rizikos ribos. Per metus nuo 2017-ųjų skurdo rizikos lygis šalyje nepakito.

Skurdo rizikos riba 2018 m. buvo 345 Eur vienam žmogui.

„Iki šiol nėra atrasto, ar patirto geresnio savireguliacijos būdo, kartų palaikymo tarpusavio, jaunosios kartos užauginimo, vyresniosios kartos palydėjimo gyvenimo pabaigos link, nėra geresnio ir švelnesnio būdo surasta, kaip per šeimą“, – apie šeimos svarbą laidoje kalbėjo A. Kučikas. Jo teigimu, ydinga manyti, kad šiam „mažam visuomenės organizmui“ galima primesti taisyklių rinkinius, kuriais jie ir turi vadovautis.“

Žygiais, o ne žodžiais mes Tėvynę mylim ir kaip Valstybė stiprina šeimą mes matome iš statistinių duomenų bei skiriamų biudžeto asignavimų, kurie mus veda į globos, o ne gerovės valstybę.

Kiek kainuoja vaiko išlaikymas globos namuose? Kodėl jūs tiek mažai skiriate pinigų savo mylimai atžalai? Ar jūs tėveliai užtikrinate būtiniausius vaiko poreikius, klausia Vaiko teisių tarnyba ir vis bruka naujus taisyklių rinkinius kaip elgtis tėvams.

Sunku žiūrėti į žmonės kaip į pinigų krepšelius, bet pabūkime valdininkais, kurie žiūri į mūsų vaikus per €uro prizmę ir panagrinėkime kiek kainuoja vaikas augantis vaikų namuose.

Pavyzdžiui, Kauno savivaldybės vaikų namuose dirba 95 darbuotojai ir gyvena 79 vaikai. Per mėnesį tik darbuotojų atlyginimams išleidžiama 126 255 Eur arba 1 598 Eur vienam vaikui per mėnesį. Savivaldybė nesigiria keik kainuoja patalpų išlaikymas, vaikų maitinimas, drabužiai.

Teko daryti apžvalgą, tai vidutiniškai globos namuose gyvenančiam vienam vaikui tenka 1,5 darbuotojo etato, tai atlyginimų suma išmokama vienam vaikui išlaikyti siekia net 2000 Eur mėnesiui.

Lietuvoje iš viso yra globojama ar rūpinamasi 8 288 vaikai. Sklando įvairūs skaičiai kiek vaikų gyvena vaikų globos namuose.

Vieni šaltiniai mini apie 4 000, statistikos departamentas 2 667, socialinės apsaugos ir darbo ministerija pateikia dar kitus skaičius.

Vaikų Lietuvoje neįmanoma suskaičiuoti, nes jie judrūs, migruoja, tačiau tikslų finansuojamų vietų vaikų globos namuose skaičių tikrai žino finansų ministerija, nes ji suskaičiuoja išlaidas iki cento.

Taigi vien globos namuose vaikus prižiūrintiems specialistams išleidžiama apie 12 mln Eur per mėnesį arba 144 mln per metus.

Kiek papildomai kainuoja šių vaikų maistas, auksiniai pampersai, teikiamos „kompleksinės“ paslaugos, tai sunku įsivaizduoti.

Ar jūs skiriate savo vaikui 2000 Eur per mėnesį?

Palieku jums spręsti kodėl Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir vaikų globos namų steigėjos savivaldybės taip palaiko vaikų atiminėjimą.

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 306

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. Anonimas    -  2019-10-16, 07:23

  Straipsnis tiesiai į taikinį, nei pridurti, nei atimti.
  Ačiū infa.lt.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. JO    -  2019-10-18, 08:33

  Jūs manote, kad valstybė, t.y. visi mokesčių mokėtojai turi mokėti visiems tėvams po 2000 eu/mėn kaip ir vaikų namuose? Gimdome SAU! Už ką valstybė turi mokėti? Tiesiog grobuoniškas noras dar daugiau apiplėšti mokesčių mokėtojus.

  Atsakyti į šį komentarą
  • jūs nesuprantate ar apsimetate?    -  2019-11-18, 19:36

   Jei vieno vaiko priežiūra vaikų namuose per mėn. kainuoja 2000 er.,tai skaičiuokite:
   – vaikai vaikų namuose gyvena po kelis vienam kambaryje, namuose vienas vienam kambaryj retai du, trys be galo retai,kad gyventu dar daugiau, tai dar nesusidūriau;
   – viena auklėtoja prižiūri po 10-15 vaikų, namuose du tėvai prižiūri vieną (nūdienų vidurkis);
   – ir analogiškai paskaičiuokite visą kitą.

   Taigi auklėtojos alga, tėvų alga, kambario išlaikymas, maistas ir visą kitą paskaičiuojame, padaliname iš vaikų sk. ir gauname, kad kai vaiką išlaiko tėvai, tai reikia žymiai daugiau pinigų.

   Išvada, jei vieno vaiko išlaikymas vaikų namuose kainuoja 2000, tai gyvenančio pas tėvus kelis kartus daugiau.
   Tad tuos 2000 lr valstybė laisvai galėtų skirti tėvams, tiksliau jų vaikų išlaikymui: sveikesniams maistui, bureliams ir t.t…

   Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...