• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją kovai su „Rusijos dezinformacija“

Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją kovai su „Rusijos dezinformacija“

13 spalio
09:14 2019
Nigelas Farage

nuotr. Yves Herman/Reuters

Europos Parlamentas priėmė naują rezoliuciją, skirtą kovoti su „ypač pavojinga“ Rusijos propaganda, rašo „The Guardian“. Tarp siūlomų priemonių raginama labiau remti „East StratCom“ struktūrą ir valstybinę žiniasklaidą, skamba kritika „Facebook“ adresu ir siūlymai Europos valdžios institucijoms sukurti kovos su Rusijos dezinformacija strategiją.

Tuo pat metu leidinys primena, kad „East StratCom“ darbas ne kartą buvo kritikuojamas už tai, kad priskirdavo Fake News kategorijai tiek satyrinius, tiek neįprastus originalius straipsnius.

Kaip pažymi straipsnio autorius, Nigelas Farage ir jo „Brexit“ partija balsavo prieš šią rezoliuciją. Tačiau ji praėjo dėl didžiausių Europos Parlamento frakcijų paramos: Europos liaudies partijos, socialistų, liberalų ir žaliųjų.

Farage buvo kritikuojamas tautiečių už tai, kad balsavo prieš iniciatyvą. Jis atsakė į tai, kad „Rusijos įsikišimo istorija yra nepagrįsta propaganda ir siaubiakai, skirti slopinti diskusijas“.

Parlamentarai savo rezoliucijoje taip pat kritikavo „Facebook“, kad ji nesilaiko Europos Parlamento reikalavimų užkirsti kelią asmeninių duomenų nutekėjimui.

Be to, ten sakoma, jog deputatai yra „labai susirūpinę dėl labai pavojingo Rusijos propagandos pobūdžio“, taip pat Europos struktūros raginamos sukurti kovos su Rusijos dezinformacija strategiją.

Nors ši rezoliucija nėra įpareigojanti, naujieji Europos Komisijos ir Europos Vadovų Tarybos vadovai turės atkreipti dėmesį į kitų šalių bandymus įsikišti į rinkimus, ir į kampanijas socialiniuose tinkluose, rašo „The Guardian“.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


  • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
  • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
  • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją kovai su „Rusijos dezinformacija“* - nuoroda: https://infa.lt/37052/europos-parlamentas-prieme-rezoliucija-kovai-su-rusijos-dezinformacija/