infa.lt

Bus ribojama loterijų reklama ir nustatoma minimali jos dalyvių amžiaus riba

Bus ribojama loterijų reklama ir nustatoma minimali jos dalyvių amžiaus riba

08 spalio
16:04 2019

Loterijos

Seimas svarstys naujos redakcijos Loterijų įstatymo projektą Nr. XIIIP-3750, parengtą siekiant stiprinti loterijų žaidėjų apsaugą, užtikrinti skaidrų loterijų veiklos reglamentavimą, griežtesnę ir iš loterijų gautų pajamų naudojimo kontrolę

Įstatyme siūloma įtvirtinti ribojimus loterijų reklamai ir loterijų žaidėjų amžiui. Siūloma drausti loterijų reklamas vaikams ir paaugliams skirtuose renginiuose, leidiniuose ir interneto svetainėse, taip pat siūloma neleisti išmokėti laimėjimų jaunesniems nei 16 metų amžiaus asmenims.

Naujos redakcijos įstatymo projektu nustatomi reikalavimai loterijų įrenginiams, loterijų bilietams, draudžiama azartinių lošimų simbolika, naudojimas. Taip pat reikalavimas loterijų bilietų spausdinimui, bilietų spausdinimo proceso kontrolės užtikrinimas, nustatomos aiškesnės licencijavimo sąlygos ir tvarka, įstatymo projektas papildytas nuostatomis, nustatančiomis licencijos išdavimo, patikslinimo, atsiskaitymo išduoti licencijai, įspėjimo apie sankcijos taikymą ir jų panaikinimo sąlygos ir tvarka, priežiūros institucijos sprendimų priėmimo terminai ir panašiai.

Įstatymo projektu siūloma interneto ryšiu loterijose dalyvaujantiems loterijos žaidėjams sudaryti galimybę prisijungus prie loterijos žaidėjo sąskaitos loterijų organizatoriui pateikti prašymą riboti didžiausią pinigų sumą, kurią loterijos žaidėjas gali išleisti loterijos bilietams per mėnesį, ir (arba) nusistatyti paros laiko limitą, kuriam suėjus loterijos žaidėjui turės būti nutraukta galimybė dalyvauti loterijose. Siekiant, kad siūlomos priemonės būtų efektyvios, pakeisti prašyme nurodytus pageidavimus loterijos žaidėjas galės ne anksčiau kaip praėjus mėnesiui nuo prašymo pateikimo dienos. Loterijų organizatorius privalės užtikrinti loterijos žaidėjo pasirinktų apribojimų įgyvendinimą.

Projektu numatomi reikalavimai loterijų organizatoriams – siūloma nustatyti, kad šia veikla verstis gali tik finansiškai patikimi, nepriekaištingos reputacijos reikalavimus atitinkantys asmenys.

Siekiant užtikrinti efektyvią loterijų organizatorių finansinės veiklos priežiūrą ir kontrolę, siūloma nustatyti jiems draudimą užtikrinti kitų asmenų (fizinių ar juridinių) bet kokių prievolių įvykdymą ir teikti kitiems asmenims paskolas, taip pat draudimą didžiosios loterijos organizatoriui verstis kita ūkine ar komercine veikla, išskyrus veiklą, susijusią su loterijos bilietų platinimu (sudaryti sutartis su fiziniais ir juridiniais asmenimis dėl loterijos bilietų platinimo).

Projektui po pateikimo pritarė 73, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 18 Seimo narių. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Biudžeto ir finansų komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti lapkričio 26 d.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, jog medžiaga apie tai, kad D. Grybauskaitė mokėsi KGB mokykloje yra patikima?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Bus ribojama loterijų reklama ir nustatoma minimali jos dalyvių amžiaus riba* - nuoroda: https://infa.lt/36936/bus-ribojama-loteriju-reklama-ir-nustatoma-minimali-jos-dalyviu-amziaus-riba/