infa.lt

Europietiškosios Merkel eros pabaiga

Europietiškosios Merkel eros pabaiga

01 spalio
20:43 2019

(Bild: Ian Langsdon / EPA)

„Makrono susitaikymas su Putinu suvienija jį su Donaldu Trampu (Donald Trump). Vokietija neįvertino klastingos revizionistinės Putino pasipriešinimo valios jėgos, ir šiandien strategiškai-tektoninės tendencijos tiesiogine prasme numuša ją nuo kojų“, – rašo Maksimilianas Terhalle, Winčesterio universiteto profesorius ir Winčesterio universiteto vyresnysis profesorius Šveicarijos leidinyje Neue Zürcher Zeitung

„Kitą dieną po neseniai įvykusio G-7 aukščiausiojo lygio susitikimo Biaricoje Prancūzijos prezidentas pasakė puikią kalbą. Jos esmė buvo aiškus Makrono noras suartėti su Rusija ir ateityje laikyti Putiną strateginiu partneriu. (…) Strategine prasme Prancūzijos artėjimas prie Rusijos reiškia Trampo ir Makrono vienybę.

Jie vieningi savo manymu, kad Putinas yra silpnesnis iš dviejų pagrindinių autoritarinių konkurentų kovoje už pasaulio sandarą. Todėl reikėtų siekti jo palankumo, kad susilpnintume Kiniją, keliančią tikrą strateginį pavojų „, – sako straipsnio autorius.

„Vokietijos vyriausybė neįvertino klastingos revizionistinės Putino pasipriešinimo valios jėgos, ji kvailai pasinaudojo Trampu kaip priešininku vidaus politikoje, tačiau nemanė, kad realybėje jis yra stipriausias sąjungininkas; ji vis dar nesuvokia, kad Kinija yra strateginis žaidėjas – todėl nepadarė praktinių išvadų iš dinamikos tarp šių valstybių ir jos įtakos Berlynui, pabrėžia Terhalle.

(…) Todėl šiandien strateginės-tektoninės tendencijos tiesiogiai niokoja Vokietiją. Antagonistinis ir realistinis „didžiųjų valstybių“ (Macrono) tarpusavio prieštaravimas ir priešprieša kovoje dėl pasaulio tvarkos vyksta Berlyno akyse. Vis daugiau abejojama, ar jo kontūrai vis dar matomi Spree “.

„Ar apskritai įmanoma atskirti Rusiją nuo Kinijos, neaišku. Putinas turi kur kas daugiau azijietiškų šaknų, nei mano daugelis Vakarų romantikų. (…) Jei Vakarų triukas pasiteisins, Rusija pareikalaus už jį brangios kainos, nes jos ambicijos nesumažėjo. (…) Bet kokios Europos nori Putinas, kokie susitarimai bus pasiekti ir kiek jie bus patikimi?

Mažiausiai ko jis nori, – tai Ukrainos, Moldovos, Baltarusijos ir tiesioginės prieigos prie Kaliningrado anklavo. Tai prikišamai demonstruoja, kad Europai reikia karinio apsidraudimo, tame tarpe branduolinio pobūdžio „, – rašoma straipsnyje.

„Gali būti, kad Xi Jinpingas dar nėra Vilhelmas II, tačiau jis aiškiai nėra ir Bismarkas, kuris priešintųsi valdžios ir prestižo pagundoms. Pastebėtina, kad tokiu būdu Rusija įgauna naujas galimybes Europoje“, – pastebi leidinio autorius.

„Savo strateginiu pasiūlymu Rusijai (…) Makronas nutraukė Vokietijos kanclerės erą Europos politikoje. Vokietijos gyventojai jokiu būdu nėra pasirengę artėjančiai erai, kai reikės apriboti per didelę Kinijos galią. Vokietija pagaliau turi suvokti strateginį pasaulio politikos pobūdį “, – sako Terhalle.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Europietiškosios Merkel eros pabaiga* - nuoroda: https://infa.lt/36795/europietiskosios-merkel-eros-pabaiga/