Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/infa/domains/infa.lt/public_html/wp-includes/post-template.php on line 310

infa.lt

Elektroninės kainų etiketės arba kodėl mes mokėsime dar brangiau

Elektroninės kainų etiketės arba kodėl mes mokėsime dar brangiau

rugsėjo 25
17:39 2019

Turbūt pastebėjote žiniasklaidoje padažnėjusius tokio tipo pranešimus: „Rimi“ bandys elektronines kainų etiketes, Prekybos tinkluose populiarėja elektroninės kainų etiketės, ir panašiai.

Na, ir tai perskaitę, pagalvojate – pagaliau išnyks problemos su klaidinančiomis kainų etiketėmis. Su šia problema intensyviai ir atkakliai kovoja Valstybinė Vartotojų Teisių Apsaugos tarnyba ir pokalbiuose su didžiaisiais prekybos tinklais ir griežtai bausdama:

“Susitikimo metu buvo aptarti dažniausiai pasitaikantys vartotojų nusiskundimai (vartotojams nepritaikomos žadėtos nuolaidos; parduotuvėse reklamuojamos pasibaigusios akcijos; prekės kaina mokant kasoje nurodoma didesnė, negu nurodyta prekės kainolapyje lentynoje ir pan.) bei bendrovių teikiami paaiškinimai nagrinėjant įvairias situacijas, taip pat buvo ieškoma būdų, kaip sumažinti suklaidintų vartotojų skaičių. Verslininkų nuomone, ateityje situacija pagerės įdiegus elektroninių kainolapių sistemą, kurioje žmogiškasis faktorius turės minimalią įtaką.”

Prekybininkai už vartotojų klaidinimą gauna solidžias baudas, ir elektroninė etiketė yra išeitis, kad vartotojas, tai yra Jūs, bus geriau aptarnaujamas ir neklaidinamas.

Pricer.lt norėtų kiek plačiau papasakoti apie elektroninių kainų etikečių diegimo plėtrą mažmeninėje prekyboje ir apie iš pirmo žvilgsnio nematomais su šia technologija atsirandančiais pavojais.

Dabar situacija iš kitos sferos. Praeitą savaitę su žmona nusprendėme apsilankyti Rygoje, todėl prieš tai linksminomės vartydami Booking.com (tokia viešbučių rezervavimo programėlė), kiekvienas savo paskyroje. Skaitmeninės technologijos labai smagus dalykas, kai pardavėjas, norėdamas maksimizuoti savo pelną, parenka individualius pasiūlymus, pagal tavo elgesį, peržiūrų, užsakymų istoriją. Savaime aišku, kad mes matėme kiekvienas savo telefone skirtingus „geriausius“ pasiūlymus, skirtingas kainas. Galiausiai žmona surado geriausią kaininį pasiūlymą, o užsakiau aš iš savo paskyros, nes nuolaida pas mane didesnė. Pas mane paskyroje tas pasiūlymas buvo šiek tiek „užkištas“ tolėliau, na, kad įvyktų brangesnio pasiūlymo pardavimas. Booking.com jau seniai nebe paprastas viešbučių pasiūlymų agregatorius, o prekybos agentas vykdantis pardavimus už savo 20 procentų. Taigi jame radus dominantį variantą, patariu kartas nuo karto pasiskambinti į viešbutį tiesiogiai, arba pabandyti kitas programas – tai yra paprasčiausiai palygint.

Jau turbūt pripratote, kad to paties tinklo degalinės Jums siūlo skirtingas kainas (Nuotraukos 2019.06.02). Nežinau, kaip Jums, bet Pricer.lt tai neatrodo labai jau sąžininga.

Neste degalinėsJūs pasakysite – prie ko čia maisto prekybos tinklai? Prie to, kad visos šitos pelno maksimalizacijos priemonės jau yra prekybos tinklų rankose, tik jie laukia (arba jau nelaukia) tinkamo momento jas paleisti į darbą.

Kylančios kainos – tai paprastam žmogui, vartotojui labiausiai suprantama problema ekonomikoje. Apie ją yra diskutuojama asmeniniuose pokalbiuose, socialiniuose tinkluose, spaudoje.

Grįžkim trumpam prie degalinių. Degalinės, kaip ir aviakompanijos, vieni pagrindinių įmonių verslų, kurie maksimaliai naudoja dinaminę kainodarą – tai yra kompiuteriniai algoritmai, kurie remdamiesi savaitės dienomis, valandomis, lankytojų srautais, koreguoja kainas taip, kad būtų galima laiku maksimaliai brangiai parduoti turimą prekę ar paslaugą.

Va šitas „džiaugsmas“ laukia ir maisto prekių pirkėjų su elektroninių kainolapių įdiegimu. Paprasčiau kalbant, ryte, kai parduotuvėje bus mažiausias pirkėjų srautas ir ten bus kainai jautresni pirkėjai – bus vienos kainos. O vakare, kai srautai dideli ir parduotuvėse bus žmonės po darbo, nelabai žiūrintys, arba turintys jau reklamos suformuotą požiūrį į parduotuvės kainos lygį, bus visai kitos kainos.

Tai vyks nedideliais žingsneliais, pamažu pratinant vartotoją prie tokios maisto prekių tinklų kainodaros, kol tai netaps industrijos norma kaip dabar degalinėse (Jūs gi per daug nepurkštaujate, kad degalinėse tokia situacija, nes pripratote. Bet kurioje Neste Jūs prisipildytumėte pilną baką degalų, sekmadienio rytą, jeigu turėtumėte pilną informaciją?).

Bet gi yra institucijos, kurios tai turėtų tai reguliuoti, pasakysite Jūs. Na, kaip ir yra… Bet Valstybinei Vartotojų Teisių Apsaugos Tarnyba nagrinėja tik pagrįsti skundai – skundų sumažės. Lietuvos Respublikos Konkurencijos Tarybai rūpi dominuojančios įmonė – 40 procentų rinkos ir daugiau, tiekėjų tiekiančių į prekybos tinklus diskriminavimas, tarpusavio susitarimai. Na bet, jeigu kainos bus keliamos visur skirtingai, nesusitarus – tai irgi iškrenta iš KT jurisdikcijos, todėl tai taps tik vartotojo reikalu.

Taigi, formaliai, kainų kilimas, jeigu jis atsiranda be susitarimo tarp rinkos dalyvių, niekaip negali būti nagrinėjamas. Politikai juo domisi tik prieš rinkimus na ir gal kiek laiko po jų.

Štai tokia situacija – tinklai, naudodami elektronines etiketes, maksimalizuos savo pelningumus, o mūsų vartotojai už tai dar daugiau sumokės ir tai bus jo paties reikalas.

Lietuvos gyventojų išlaidose maisto prekės ir nealkoholiniai gėrimai kartu su alkoholiniais gėrimais ir tabako gaminiais sudaro 19,7% + 7,3% = 27%, tai yra dominuojanti dalis išlaidose.

https://osp.stat.gov.lt/informaciniai-pranesimai?articleId=6628803

ES vidurkis yra atitinkamai 12,5% + 3,7% = 16,2%

https://ec.europa.eu/eurostat/databrowser/view/tec00134/default/table?lang=en

Ir šis trečdalis visų gyventojų išlaidų (prie jos dar galima dalinai pridėti drabužius ir avalynę, būsto apstatymą, namų apyvokos įrangą ir kasdienę būsto priežiūrą, bei kitas įvairias prekes bei paslaugas) daugiau kaip 90% (maždaug tokia didžiųjų tinklų koncentracija) pereina per didžiuosius prekybos tinklus, kurie formaliai gali daryti ką nori.

Šių prekių dominavimas vartojimo išlaidose ir aukšta šių prekių platinimo (pardavimo) kanalų koncentracija su šių kanalų dominavimu informacinėje erdvėje, daro vartotoją labai pažeidžiamą.

Taigi, ką Jūs, mūsų lietuviškasis vartotojau, darysite? Leiskite paprognozuoti. Jūs ne prancūzas, kuris su liemene eis protestuoti. Jūs šitą nurysite ir toliau nešite savo uždirbtus pinigėlius ten kur nešate. Burbėdami virtuvėse, karštai komentuodami socialiniuose tinkluose, kartą į mėnesį nuvažiuodami į Lenkiją, toliau palikinėsite 30 procentų savo pajamų didžiųjų tinklų, leisdami jiems iš to dar daugiau uždirbti.

O gal visgi kažką norite pakeisti Lietuvoje, nesijausdami kerpamų avių banda? Galite pasirašyti peticiją į kurią gal atkreips dėmesį, tai Jums užims mažiau laiko, nei pasirašyti eilinį „pasibėdavojimo“ komentarą socialiniuose tinkluose, o naudos bus daugiau:

Kviečiame pasirašyti šią peticiją visus, kurie nori paraginti Lietuvos prekybininkus būti atviresniais ir sąžiningesniais su savo pirkėjais. Kviečiame pasirašyti tuos, kurie ragina prekybininkus nepamiršti, kad mes – pirkėjai, esame tos bitės, kurios suneša medų į jų avilį. Mes ne avių banda, kurią galima varinėti iš vienos parduotuvės į kitą, kuria galima manipuliuoti kada patinka ir kaip patinka, mes norime daugiau atvirumo, norime matyti kainas realiuoju laiku, suprasti akcijas, tai padaryti mums pirkėjams patogiai tikrai leidžia visos šiuolaikinės technologijos ir esamos priemonės.

https://www.peticijos.lt/visos/75235/viesai-internete-skelbti-aktualias-butiniausiu-maisto-produktu-kainas/

Taip pat reikalaujame, kad Lietuvos Respublikos Seimas inicijuotų įstatymą, kad prekybos tinklai viešai skelbtų savo kainas, tam kad vartotojas realiai galėtų rinktis pigiausią, realiai jam reikalingų prekių krepšelį, o ne priviliotas tarkime pigaus cukraus ar bananų, permokėtų už kitas prekes. Tik tai realiai padidins konkurenciją.

O norintiems tikrai paimti valdžią į savo rankas Pricer.lt siūlo įrankį – mobilią programėlę. Kur gyvai galima stebėti kainas ir prisidėti kainų skelbime. Mūsų komanda stengiasi maksimaliai sudėti kaininius pasiūlymus ir kainas, kad būtų įmanoma lyginti kainas, bet jei prisijungsite ir Jūs – kartu pakeisime situaciją su kainomis Lietuvoje, be Seimo, Premjero ar Prezidento pagalbos.

Ar Jūs su mumis?

Google play
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sannacode.android.costless.pricerLt

App Store
https://itunes.apple.com/us/app/costless-pricer-lt/id1427192945

Pricer.lt maisto krypties vadovas
Petras Čepkauskas


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar Gitanas Nausėda kaip prezidentas pateisina jūsų lūkesčius šiai dienai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
    Rasa Budbergytė. Ar žengsim žingsnį nuo gerovės valstybės turtingiesiems link gerovės visiems žmonėms?

Rasa Budbergytė. Ar žengsim žingsnį nuo gerovės valstybės turtingiesiems link gerovės visiems žmonėms?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kad Regionų politika būtų apie galimybes ir augimą

Kad Regionų politika būtų apie galimybes ir augimą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Liberalai ragina Prezidentą stabdyti valstietišką Seimo cirką

Liberalai ragina Prezidentą stabdyti valstietišką Seimo cirką

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Emocinis valgymas arba kaip iš M tapau XXL

Lidžita Kolosauskaitė. Emocinis valgymas arba kaip iš M tapau XXL

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Mobilusis laiškininkas rajonuose – reforma, kuri stringa

Mobilusis laiškininkas rajonuose – reforma, kuri stringa

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Totalaus primityvo epocha

Algimantas Rusteika. Totalaus primityvo epocha

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    „Susitelkime biudžeto svarstymui, o ne vieno režisieriaus kuriamam asmeninio keršto spektakliui“, – siūlo G. Landsbergis

„Susitelkime biudžeto svarstymui, o ne vieno režisieriaus kuriamam asmeninio keršto spektakliui“, – siūlo G. Landsbergis

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kodėl siūlomi taršos ir nekilnojamojo turto mokesčiai skriaudžia skurdžiausiai gyvenančius?

Kodėl siūlomi taršos ir nekilnojamojo turto mokesčiai skriaudžia skurdžiausiai gyvenančius?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Valstybė nesupranta, kad stiprinti šeimas apsimoka. Ar apsimeta nesuprantanti?

Valstybė nesupranta, kad stiprinti šeimas apsimoka. Ar apsimeta nesuprantanti?

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Viliaus Šapokos gerovės valstybės „planas chuliganas“: iš vienos ubagų kišenės išimsim, o į kitą įdėsim

Viliaus Šapokos gerovės valstybės „planas chuliganas“: iš vienos ubagų kišenės išimsim, o į kitą įdėsim

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Žmogus gyvenime ir paskui (4)

Žmogus gyvenime ir paskui (4)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kam naudingas ir kuo pavojingas Europai Turkijos puolimas Sirijoje?

Kam naudingas ir kuo pavojingas Europai Turkijos puolimas Sirijoje?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Atsargiai! Jus puola… grožio pramonė

Lidžita Kolosauskaitė. Atsargiai! Jus puola… grožio pramonė

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Kas geriau: Pranckietis be galvos ar nuogas karalius? Gero pasirinkimo nėra

Kas geriau: Pranckietis be galvos ar nuogas karalius? Gero pasirinkimo nėra

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Pirmasis N.Venckienės interviu: „Tai, kad aš esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe.“

Pirmasis N.Venckienės interviu: „Tai, kad aš esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe.“

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    R. Budbergytė perspėjo valdančiuosius: kaimus stumiate atgal į akmens amžių

R. Budbergytė perspėjo valdančiuosius: kaimus stumiate atgal į akmens amžių

komentarai 3 Skaityti visą įrašą
    Astravo AE klausimas tampa negailestinga rinkimine kova, slepiama už tariamo susirūpinimo visuomene

Astravo AE klausimas tampa negailestinga rinkimine kova, slepiama už tariamo susirūpinimo visuomene

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rusų generolas papasakojo kiek laiko reikia atsakomajam branduoliniam smūgiui

Rusų generolas papasakojo kiek laiko reikia atsakomajam branduoliniam smūgiui

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Įvardintas sekantis Rusijos prezidentas ir kokį postą prie jo užims V. Putinas

Įvardintas sekantis Rusijos prezidentas ir kokį postą prie jo užims V. Putinas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Andrius Martinkus. Kokia Lietuvos valstybės buvimo prasmė?

Andrius Martinkus. Kokia Lietuvos valstybės buvimo prasmė?

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Žmogus gyvenime ir paskui (3)

Žmogus gyvenime ir paskui (3)

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    G. Paluckas apie santykius su Baltarusija: konservatoriai veidmainiauja

G. Paluckas apie santykius su Baltarusija: konservatoriai veidmainiauja

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kas sieja atlikėją V. Baumilą ir Vilniaus merą R. Šimašių? – Jų gynėja tampa rusiška žiniasklaida

Kas sieja atlikėją V. Baumilą ir Vilniaus merą R. Šimašių? – Jų gynėja tampa rusiška žiniasklaida

komentarai 6 Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Nesuprantu, kaip gali būti 127 metai po D. Karnegio mirties, jeigu jis mirė 1955 metais,...

Tai kas per daikts ta demokratija yra?...

Tiesiog idealus mūsų valdžiagyvių klonas....

P

kur gauti prancūziškų mielių...

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

ka cia jau ir komentoti,viskas jau senai aisku kad mokesciai kaip kilo taip ir kils...

,,svarbu tai, kokį žmogų jis pažadina mumyse. Ji turi daryti mus geresniais. Ji turi įkvėpti."-esme...

JO

Jūs manote, kad valstybė, t.y. visi mokesčių mokėtojai turi mokėti visiems tėvams po 2000 eu/mėn...

Kastuvelis ir duobute is the BEST ECO WC :)...

5G belaidis ryšys ... pramonė NENURODĖ, kad jis yra saugus jūsų sveikatai ar privatumui -...

kompostuojantis tualetas - daro tą patį, tačiau jo kaina iki 20 eu. tiesa - kompostuojantis...

kaimo tualetas - duobė - tas pats, nenešantis žydui pelno...

O toks tualetas nuplaunas irgi be vandens. Tiesiog nulaižai kraštus ir ekologiška....

Hm

Na va, taip gražiai pradėjo, o ant krikščionybės ir susimovė... Jau nekalbant apie tai, jog...

    Kelias į didelę meilę eina per didelę klaidą

Kelias į didelę meilę eina per didelę klaidą

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Valstybė nesupranta, kad stiprinti šeimas apsimoka. Ar apsimeta nesuprantanti?

Valstybė nesupranta, kad stiprinti šeimas apsimoka. Ar apsimeta nesuprantanti?

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Dešimtys ar net šimtai tūkstančių žygiuoja Paryžiuje, kad vaikai turėtų teisę į tėvą

Dešimtys ar net šimtai tūkstančių žygiuoja Paryžiuje, kad vaikai turėtų teisę į tėvą

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Mūsų suaugę vaikai

Mūsų suaugę vaikai

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    VTAĮT: Tėvai gali palikti vaikus pas senelius atostogoms be jokių įgaliojimų, jei jie patys randasi Lietuvoje

VTAĮT: Tėvai gali palikti vaikus pas senelius atostogoms be jokių įgaliojimų, jei jie patys randasi Lietuvoje

komentarai 4 Skaityti visą įrašą
    Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

komentarai 6 Skaityti visą įrašą
    Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

komentarų 11 Skaityti visą įrašą
    Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

komentarai 4 Skaityti visą įrašą
    Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

komentarai 4 Skaityti visą įrašą
    Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Elektroninės kainų etiketės arba kodėl mes mokėsime dar brangiau* - nuoroda: https://infa.lt/36577/elektronines-kainu-etiketes-arba-kodel-mes-mokesime-dar-brangiau/