infa.lt

Būnant alkanam neverta priimti rimtų sprendimų

Būnant alkanam neverta priimti rimtų sprendimų

21 rugsėjo
16:45 2019
Vaikas ir pyragas - kantrybės ugdymas

nuotr. © Arvydo Daunio / infa.lt

„Pirkti maistą prekybos centre alkanam nėra gera idėja. Tačiau tuščias skrandis taip pat turi įtakos mūsų sprendimams, nesusijusiems su maistu. (…) Tai patvirtina naujas Dandžio universiteto tyrimas“, – praneša vokiečių leidinys „Die Welt“.

„Psichologai Benjaminas Vincentas ir Jordanas Skrynka 50 eksperimento dalyvių pasiūlė scenarijus, kuriuose jiems reikėjo pasirinkti skirtingas hipotetinio atlygio formas.

Dalyviai atsakė į klausimus, kai buvo sotūs, o taip pat po to, kai 10 valandų išbuvo nevalgę. Jie, pavyzdžiui, turėjo nurodyti ar jie nori gauti pinigų sumą ir/ar maistą iškart dabar ar po kažkiek laiko, bet jau dvigubai daugiau “.

„Dalyvių nuostatos ryškiai pasikeisdavo iš ilgalaikių į trumpalaikes, jei jie buvo alkani“, – teigė psichologas Vincentas.

„Tiriamieji buvo pasirengę laukti 35 dienas, kad gautų dvigubą atlygį, kai jie buvo sotūs. Tuščiu skrandžiu noras laukti sumažėdavo iki trijų dienų.

Pasak Vincento, tyrimas rodo, kad tais atvejais, kai žmogus yra alkanas, jis yra linkęs priimti sprendimus fokusuodamasis į esamą momentą“. Tai gali turėti įtakos, pavyzdžiui, sprendimų, susijusių su hipoteka, priėmimui.

„Savybė atsisakyti apdovanojimo čia ir dabar, siekiant didesnio pranašumo ateityje, yra svarbi būtent priimant rimtus finansinius sprendimus, – pažymi leidinys. – Atidėto malonumo koncepcija psichologijoje nagrinėjama kelis dešimtmečius.“

„Dažnai ji yra siejama su sėkme mokykloje ir profesinėje veikloje. Taigi tie, kurie vaikystėje turėjo daugiau savikontrolės savybių, vėliau buvo sėkmingesni gyvenime“, – rašo Die Welt.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar 2019-ieji atitiko jūsų lūkesčius, ar iš valstiečių to ir tikėjotės?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Būnant alkanam neverta priimti rimtų sprendimų* - nuoroda: https://infa.lt/36479/bunant-alkanam-neverta-priimti-rimtu-sprendimu/