infa.lt

Huawei paleido Rusijoje 5G ryšį

Huawei paleido Rusijoje 5G ryšį

03 rugsėjo
18:31 2019
Xi Jinpingas ir Vladimiras Putinas

REUTERS

Jis atėjo ir dabar jis yra čia. „Huawei 5G“ startavo Rusijoje. Tai nėra pirmas 5G pilotinis projektas startavęs Maskvoje, tačiau yra pats pastebimiausias. Jis grindžiamas Kinijos prezidento Xi Jinpingo ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitarimu, pasirašytu 2019 m. Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonomikos forume (SPIEF).

Tos diskusijos kontekstas parodo besiformuojančio technologinio skilimo tarp Rytų ir Vakarų, esmę, todėl šis startas turi tikrą politinę reikšmę, rašo Forbes.

Rusijos tinklas „Tele2“ prieš kelias savaites Maskvoje kartu su „Ericsson“ įjungė pilotinę 5G zoną. Dabar, remiantis žiniasklaidos pranešimais, šį savaitgalį konkuruojantis mobiliojo ryšio operatorius MTS „susivienijo su Kinijos technologijų milžine„ Huawei 5G“ bandomosios programos Maskvoje pagrindu – pirmą kartą ypač greitas mobilaus ryšio tinklas apims beveik visą miestą“.

5G pilotinis projektas nebuvo vienintelis „Huawei“ darbotvarkės punktas, kai Xi Jinpingas birželio mėnesį susitiko su Putinu. Tame pačiame susitikime buvo kalbama apie „Huawei“ išmaniųjų telefonų galimybes pereiti prie Rusijos operacinės sistemos (OS) „Aurora“ – tai buvo išsamiau aptarta tarp „Huawei“ ir Rusijos skaitmeninės plėtros ir ryšių ministro.

Praėjusią savaitę „Reuters“ pranešė, jog „Huawei“ ketina įdiegti „Aurora“ „į 360 000 planšetinių kompiuterių tam, kad kitais metais būtų atliktas Rusijos gyventojų surašymas“. „Reuters“ apibūdino pilotinį projektą kaip „pirmąjį Rusijos OS paleidimo„ Huawei “įrenginiuose etapą“.

Tame pačiame lyderių susitikime taip pat aptartas numatytas technologinis skilimas tarp JAV ir jos sąjungininkų iš vienos pusės, ir Kinijos bei kitų, įskaitant Rusiją, iš kitos. Vadinamasis „Splinternet“ kelia nerimą kai kurioms žvalgybos agentūroms – jis reiškia kontrolės praradimą ir pagrindiniams Vakarų technologijų sektoriaus dalyviams – pajamų praradimą. Tų „technologinių“ žaidėjų tarpe yra „Intel“, „Qualcomm“, „Google“ ir „Microsoft“ korporacijos.

Tuo metu taip pat buvo išsakytos prielaidos, jog „Huawei“ galėtų pradėti Rusijoje mokslinių tyrimų plėtrą bei gamybą, įskaitant „bendrą mikroschemų ir programinės įrangos gamybą“. Tai, kad pradinis „Aurora“ pilotinis projektas, panašu, jog yra Rusijos vyriausybės programa, atitinka prielaidas, jog užkulisiuose bendradarbiavimas vyksta kur glaudesniu lygmeniu. Viskas susiję.

Prieš vadovų susitikimą birželio mėn., aš paklausiau Maskvos vyriausybės ministro ir vyriausybės informacinių technologijų departamento vadovo Eduardo Lysenko, ar jis nerimauja dėl saugumo rizikos, susijusios su „Huawei“. Lysenko atsakymas buvo vienareikšmis.

„Rusijos Federacija, – sakė jis man, – turi griežtas informacijos saugumo taisykles, kurių visada laikomės“. Rusijos ir Vašingtono nuomonės apie grėsmę nacionaliniam saugumui dėl Huawei tariamų žvalgybos ryšių su oficialiuoju Pekinu yra skirtingos..

„5G“ pirmą kartą buvo testuotas Maskvoje 2018 m., „Pasaulio futbolo taurės metu“, Lysenko man sakė: „Megafon, [kitas Rusijos tinklo operatorius], naudodamasis„ Nokia 5G “įrangą demonstravo VR transliacijas“. Tačiau dabar „Megafon“ susitarė plėtoti ir įgyvendinti 5G standartus Rusijoje kartu su „Huawei“.

Lyginant bendradarbiavimą su Maskvos vyriausybe, Kinijos ir Rusijos bendradarbiavimas yra kažkiek aukštesnio lygmens. Tai apima tokias sferas, kaip hibridinio karo eskalavimą visame pasaulyje, įtakos plėtrą ir gyventojų elgesio kontrolę bei kišimąsi, vykstantį kibernetinį karą Viduriniuose Rytuose, kur tiek Kinija, tiek Rusija mato Iraną kaip unikalią „trečiąją pusę“, per kurią galima kovoti su JAV ir jos regioninėmis sąjungininkėmis..

Pasirašius Xi ir Putino susitarimą, aš vėl paklausiau Lysenko dėl Huawei vaidmens. Paklausiau jo apie Putino ir Xi derybas. „Kadangi nesu Rusijos vyriausybės narys, – sakė jis, – negaliu būti informacijos šaltiniu apie šalies vadovo darbotvarkę“.

Kalbant apie „Huawei“ vaidmenį, jis man pasakė, jog „Maskvos vyriausybė nėra pasirašiusi jokių susitarimų su„ Huawei “- Maskvos vyriausybė pasirašė sutartis su telekomunikacijų operatoriais ir nedaro šiems operatoriams jokių apribojimų bei leidžia jiems sudaryti sutartis su skirtingais įrangos tiekėjais“.

Ironiška, bet Lysenko apibūdino šį Maskvos ir Pekino bendradarbiavimą esant „kaip ir kitose Europos šalyse užtikrinant laisvosios rinkos principą, suteikiantį tas pačias galimybes telekomunikacijų operatoriams ir tiekėjams“.

Kalbant apie „Huawei“ saugumo problemas, jo nuomonė nepasikeitė, kai buvo sumontuota jos įranga. „Mūsų apsaugos sistemos yra pritaikytos visų rūšių grėsmėms“, – sakė jis.

„Žinoma, yra įvairių lygių grėsmių, tačiau mes joms esame pasirengę. 2018 m. mes atrėmėme daugiau nei 27 000 kompiuterių įsilaužėlių išpuolių ir dabar nuolat atnaujiname. mūsų apsaugos sistemas “.

Toks yra bendras paveikslas. Atsiranda splinternetas.

„Tai, kad Kinija mums yra technologijų partnerė, – sakė Lysenko, – yra suprantama ir pakankama prognozuojant tolesnius santykius – mūsų pagrindinis interesas yra technologinės pažangos augimas.

Rusija turi gana griežtus įstatymus informacinių technologijų plėtros srityje, ir mes pateikiame rimtus saugos reikalavimus bei reikalaujame jų pilno įgyvendinimo.

 


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Huawei paleido Rusijoje 5G ryšį* - nuoroda: https://infa.lt/35999/huawei-paleido-rusijoje-5g-rysi/