infa.lt

Smegenys negali mokytis miego metu, teigia neurobiologai

Smegenys negali mokytis miego metu, teigia neurobiologai

27 rugpjūčio
08:13 2019

Pelėdos ar vyturio chronotipas?

Belgų mokslininkai paneigė populiarią mokymosi miegant idėją. Remiantis jų tyrimais, nors smegenys lėtos miego fazės metu ir suvokia garsus – jos nesugeba jų struktūrizuoti. Tokiu būdu, miegantis žmogus geriausiu atveju gali išsiugdyti pradinius refleksus, tačiau negali išmokti užsienio kalbos ar įsisavinti matematikos kurso.

Idėja mokytis sapne arba hipnopedija ilgą laiką buvo pakankamai populiari. XX amžiaus viduryje ji išgyveno pakilimą ir netgi pateko į Aldouso Huxley distopijos „Brave New World“ puslapius.

Tačiau moksliniais eksperimentais nepavyko patvirtinti žmogaus gebėjimo mokytis miegant, ir koncepcija buvo beveik pamiršta.

Tačiau pastaraisiais metais buvo atlikta tyrimų, kurie atgaivino susidomėjimą hipnopedija, pažymi „Eurek Alert“.

Eksperimentų serija parodė, kad tiek žmonės, tiek gyvūnai miego metu gali formuoti elementarias asociacijas, pavyzdžiui, sąlyginius refleksus.

Tyrėjai iš Briuselio laisvojo universiteto nutarė patikrinti ar galima sapne išmokti kažko daugiau.

Mokslininkai išanalizavo savanorių smegenų aktyvumą lėtojo miego ir budrumo fazėje. Jiems buvo grojamas arba atsitiktinių garsų rinkinys, arba jų kombinacija, kurią galima išskirstyti į grupes po tris elementus.

Magnetinė encefalografija parodė, kad miegančių tiriamųjų smegenys atskirdavo atskirus garsus, tačiau negalėjo jų sugrupuoti. Tuo tarpu budrumo fazėje esančioms smegenims tai nesudarė jokio vargo.

Tyrėjai priėjo išvados, jog miegas rimtai apriboja mūsų galimybę priimti ir apdoroti naują informaciją.

Tokiu būdu, nors miego metu ir galima išvystyti kai kuriuos paprasčiausius refleksus, apie galimybę taip išmokti naują kalbą ar pasiruošti egzaminui galima pamiršti.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Smegenys negali mokytis miego metu, teigia neurobiologai* - nuoroda: https://infa.lt/35859/smegenys-negali-mokytis-miego-metu-teigia-neurobiologai/