• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija
  • Join Us
  • Member Login

infa.lt

Daugėja į Lietuvą atvykstančių trūkstamų profesijų specialistų

Daugėja į Lietuvą atvykstančių trūkstamų profesijų specialistų

12 rugpjūčio
15:29 2019
grafikas

migracijos departamento nuotr.

Imigracijos mastas kiekvienais metais auga, užsieniečiai pasirenka Lietuvą kaip savo tikslo valstybę – atvyksta į šalį studijuoti, mokytis, dirbti, vykdyti savo verslą, susijungti su šeima ir kitais tikslais.

Pastaruoju metu vis daugiau užsieniečių į šalį atvyksta darbo tikslu, o ypač specialistų tų profesijų, kurių trūksta Lietuvos darbo rinkoje.

Per šių metų 7 mėnesius leidimų laikinai gyventi užsieniečiams buvo išduota 19 884, iš kurių darbui – 14 965, 68 proc. sudarė užsieniečiai, kurie atvyko dirbti pagal trūkstamų profesijų sąrašą.

Tai – užsieniečiai, kurie atvyko dirbti tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojais, plytų mūrininkais, betonuotojais, tinkuotojais, suvirintojais, siuvėjais ir kiti.

Palyginti su 2018 m., užsieniečių imigravusių į Lietuvą darbo tikslais, padaugėjo 65 proc., o atvykstančių specialistų, kurių profesija įtraukta į trūkstamų profesijų sąrašą – 61 proc.

Reikėtų paminėti, jog darbuotojų šiose specialybėse trūksta ne todėl, kad nėra kam dirbti, bet todėl, kad šiose srityse mokami nepakankami atlyginimai, lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis.

Užsieniečiai, kuriems šiuokart tokio atlyginimo, koks mokamas dabar, pakanka, atima iš lietuvių darbo vietas, į kurias pastarieji jau nebegrįš, kai įsitvirtins užsienio šalyse.

Klausimas, – ko reikia Lietuvai?

Darbo rankų ar jos piliečių?

Ar Lietuva yra verslo įmonė, kuriai svarbu vien ekonominiai rodikliai, ar vis tik valstybė, kuriai žūtbūtinai reikalingi SAVI žmones, savos tradicijas ir savi gynėjai. Panašu, jog politikai į šį klausimą dar nėra pasiruošę atsakyti.

Paremkite infa.lt, - Ačiū !!!:

Infa.lt

žiūrėjo 79

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar, jūsų nuomone, 15min leidinys yra objektyvi žiniasklaidos priemonė?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas