infa.lt

Oficialu: Lietuva pasisako UŽ pabėgėlių paskirstymą ES viduje

Oficialu: Lietuva pasisako UŽ pabėgėlių paskirstymą ES viduje

26 liepos
08:30 2019
Albinas Zananavičius sako TAIP pabėgėlių paskirstymui

urm.lt nuotr

Liepos 22 dieną Paryžiuje Europos Sąjungos (ES) valstybių ir asocijuotų Šengeno šalių užsienio ir vidaus reikalų ministrai, Jungtinių Tautų, Tarptautinės migracijos organizacijos ir Afrikos Sąjungos atstovai dalyvavo neformalioje diskusijoje dėl Viduržemio jūroje išgelbėtų migrantų išlaipinimo Europos Sąjungoje problemų sprendimo.

Didelių atvykusiųjų srautų sulaukiančios pietinės ES valstybės prašo kitų valstybių narių solidarizuotis ir perkelti dalį išsilaipinusių migrantų į savo teritorijas. Lietuva, kaip ir kitos valstybės, perkėlimus pagal galimybes vykdo savanoriškai.

Lietuvai atstovavęs užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius teigė, kad Lietuva pasisako už ES valstybių savanorišką solidarumą, pabėgėlio statusą turinčių asmenų perkėlimą ES viduje, jei tam yra galimybės.

Paieškos ir gelbėjimo operacijos turi būti vykdomos laikantis tarptautinės teisės normų, elgesys su migrantais privalo nepažeisti pagrindinių žmogaus teisių.

Svarbu kovoti su migracijos priežastimis, stiprinti išorės ES sieną ir grąžinimo politiką, įtraukti tarptautines organizacijas teikiant pagalbą pabėgėliams.

Posėdyje buvo akcentuojama, kad paieškos ir gelbėjimo operacijos jūroje turėtų vykti vadovaujantis tarptautinės teisės normomis. Dalyviai išreiškė susirūpinimą dėl Libijoje esančių migrantų ir pabėgėlių žmogaus teisių užtikrinimo, paskatino dėti pastangas, kad žmonės nesiimtų gyvybei pavojingos kelionės jūra.

Posėdžiui pirmininkavusi Prancūzija pakvietė dalyvavusias valstybes toliau tęsti pabėgėlių perkėlimą iš didžiausią spaudimą patiriančių ES valstybių narių bei trečiųjų šalių, įskaitant Libiją.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 527

Žymos

Atsiliepimų 6

 1. Lidija    -  2019-07-26, 09:21

  o kodėl niekas nepasisako už jų išsiunimą atgal.

  Atsakyti į šį komentarą
  • peticijos•com    -  2019-09-03, 17:59

   Pasisako, 23 996 + 168 lietuvių pasisakė UŽ nelegalių imigrantų deportaciją. Daugiau info ieškokite peticijoje: ‘NE Priverstinei Imigracijai!’.

   Atsakyti į šį komentarą
 2. Rasa    -  2019-07-26, 15:57

  Tai kad Lietuvos nieks neklause, referendumo nebuvo svarbiausiu klausimu, o vienas durnius tikrai nera Lietuva.prisiimk atsakomybe , parazite, o ne uz Lietuvos nugaros slepkis.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. gal kam padės atsibusti?    -  2019-07-26, 17:33

  Šiek tiek priešnuodžių masiniam vergų kvailinimui:

  lzskelbimai.com/s/puikus-vaistai-smegenu-plovimo-212021

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Dešinysisultraradikalas    -  2019-08-07, 09:01

  Šitie babajai čia nebus globojami, nebent su beisbolke, idant suprastų, kad nie buvo geriau.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...