• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Seimo konservatorėms nepatiko pamokose dėstomas moters vaidmuo šeimoje: skleisti grožį, gerumą, meilę, tikėti vyru

Seimo konservatorėms nepatiko pamokose dėstomas moters vaidmuo šeimoje: skleisti grožį, gerumą, meilę, tikėti vyru

05 birželio
19:22 2019
Gintaarė Skaaistė ir Monika Navickienė

(iš kairės) Gintaarė Skaaistė ir Monika Navickienė | infa.lt montažas

Po viešojoje erdvėje atskleisto fakto, kad vienoje iš mokyklų 11–12 klasių moksleiviams skirtoje lytiškumo paskaitoje lektorius paaiškino apie moters vaidmenį šeimoje: skleisti grožį, gerumą, meilę, tikėti vyru ir rūpintis namais ir panašioms informacijomis kartojantis, Seimo konservatorių (TS-LKD) frakcijos narės Monika Navickienė ir Gintarė Skaistė kreipėsi į švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių, prašydamos atsakyti, kiek ir ar pakankamai Švietimo, mokslo ir sporto ministerija įsitraukusi į tokio turinio paskaitų kokybės kontrolę?

„Šiandien Lietuvoje vis dar susiduriama su dideliais lyčių lygybės iššūkiais. Nors daug kalbame apie tai, kad švietimas yra viena iš svarbiausių dedamųjų vaikų ateities pasirinkimuose, ne visada pavyksta užtikrinti kokybišką ugdymo turinį. Tai aktualu ir lytiškumo ugdymo pamokoms. Nors ir deklaruojama, kad Lietuvoje moterys negali būti diskriminuojamos dėl lyties, tačiau net ir mokyklos suole ne visuomet tai pavyksta. Turime įsisąmoninti, kad būtina stiprinti mergaičių pasitikėjimą savo žiniomis ir gebėjimais, o ne grožiu ir nuolankumu“, –  pabrėžė Monika Navickienė.

Seimo narės ministro prašo atsakyti, kiek Švietimo, mokslo ir sporto ministerija įsitraukusi į tokio turinio paskaitų kokybės kontrolę? Kas atsakingas, kad pamokų turinys atitiktų ministerijos parengtas Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai gaires?

„Lietuvoje vyrų ir moterų atlygis už tą patį darbą vis dar skiriasi daugiau nei 14 proc. Tokiomis abejotinos kokybės pamokomis valstybė programuoja situacijos stagnaciją ir žemą mergaičių savivertę. Jei norime sveikesnės atmosferos ateityje, ministerija privalo užtikrinti griežtesnę pamokų turinio kontrolę“, – teigė Seimo narė G. Skaistė.

Parlamentarės klausia, ar visose ugdymo įstaigose yra sudaryti planai, kaip turi būti organizuojamos lytiškumo pamokos ir kokie lektoriai turi teisę skaityti paskaitas šia tema? Kokia institucija tikrina tokių lektorių kompetencijas bei teisę skaityti lytiškumo ugdymo paskaitas ar šis procesas paliktas savieigai? Kokiomis lėšomis apmokamos tokių lektorių paskaitos?

Ministerijos atstovų klausiama, kas ir kokiu būdu priėmė sprendimą kreiptis būtent į spaudoje paminėtą lektorių? Ar po šio konkretaus fakto buvo imtasi priemonių išsiaiškinti lytiškumo ugdymo paskaitos turinį ir kokybę?

„Panašiems atvejams vis besikartojant, kokių priemonių ketinate imtis, kad būtų užtikrintas kokybiškas, nediskriminacinis ir lyčių stereotipizavimo neskatinantis lytiškumo ugdymo pamokų turinys?“ – klausiama Seimo narių kreipimesi į ministrą.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 938

Žymos

Atsiliepimų 5

 1. Virgis    -  2019-06-06, 07:50

  Konservatoriai, ir viskas tuo pasakyta.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Henrikas    -  2019-06-06, 08:32

  Landsbergiai per 30 metų suformavo seimo salės kampe tikrą mėšlo krūvą. Kas ją iškuops?

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Kodėl į mokyklą įleistos nemokslinės disciplinos?    -  2019-06-06, 09:12

  Jeigu lytys lygios, tai apie ką tos pamokos? Dešinė ir kairė rankos lygios, todėl rankiškumo nėra, kojos lygios, tad kojiškumo irgi nedėstome mokyklose, o va lygioms lytims kažkodėl prireikė lytinio ugdymo. Ir išvis kas čia per tokia mokslinė disciplina lytiškumas?

  Atsakyti į šį komentarą
 4. as    -  2019-06-06, 09:32

  Lanzberginio feminizmo pamokos.

  Atsakyti į šį komentarą
 5. As    -  2019-06-07, 02:01

  Kad ir kaip noretumete suvienodinti vyrus ir moteris- nepavyks. Tiesiog Dievo duota kitaip. Diskriminuoti del lyties negalima, bet lektoriaus kalbos apie moteris- mamas,zmonas kaip seimos zidinio saugotojas, skleidziancias grozi ir geri- juk tai nuostabu! Ar norima mergaites paversti feministemis, amazonemis, kurioms nereikalinga seima? Nereikia jokiu europiniu iskrypelisku mokymu, viska mes turime tradicijose, seneliu palikime. Tik saugokime ir puoselekime tai, ka turime.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ką manote apie rugsėjo 10 protesto akciją?


 • Ji įvyks net ir be leidimo (68%, 71 balsavo)
 • Leidimas bus gautas iš ji įvyks taikiai (13%, 14 balsavo)
 • Ji įvyks ir pasikartos riaušės (11%, 11 balsavo)
 • Vilnius bus blokuotas ir ji neįvyks (8%, 8 balsavo)

Viso balsavo: 104
Pradėta - 2021-09-04 @ 21:14
Pabaiga - 2021-09-09 @ 21:14

Leidžiama ... Leidžiama ...