infa.lt

Volodimiras Zelenskis parengė „jautrią“ Krymo sugrąžinimo strategiją

Volodimiras Zelenskis parengė „jautrią“ Krymo sugrąžinimo strategiją

05 birželio
09:32 2019
Volodimiras Zelenskis

Volodimiras Zelenskis | YouTube nuotr.

Ukrainos prezidentas Volodimiras Zelenskis ruošiasi aptarti Krymo susigrąžinimo strategiją su Europos Sąjungos ir NATO atstovais savo pirmojo vizito į Briuselį metu.. Apie tai pranešė jo spaudos sekretorė Julija Mendel savo interviu TV kanalui „1+1“.

Pasak Mendel, naujojo prezidento administracija nepamiršo Krymo klausimo, vyksta nuolatinės konsultacijos, tačiau ji nėra pasirengusi kalbėti apie kažkokius sprendimus iki tol, kol te sprendimai bus priimti, tame tarpe ir todėl, kad tie sprendimai „gali būti labai jautrūs“.

„Krymas – tai Ukraina“, – pareiškė spaudos sekretorė, papildžiusi, kad tai patvirtinama „ir istoriškai, ir diplomatiškai, ir politiškai, ir bet kuriais kitais būdais“.

V. Zelenskis nuvyko į Briuselį vakar, birželio 4 dieną. Jis planavo susitikti su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu, Europos Tarybos pirmininku Donaldu Tusku ir Europos komisijos prezidentu Žanu-Klodu Junkeriu.

Pasak Rusijos Federacijos valstybės Dūmos deputato Ruslano Balbeko, Vakarai nepadės Ukrainai susigrąžinti Krymo, todėl, darydamas pareiškimus apie kažkokias strategijas pusiasalio susigrąžinimo atžvilgiu, Ukrainos prezidentas Volodimiras Zelenskis tik gadina savo reputaciją.

„Tiek jau buvo tų Krymo grąžintojų, kad aš net skaičių pamečiau. Ir todėl nuoširdžiai nesuprantu, kam V. Zelenskis teršia savo reputaciją, prisijungdamas prie „Krymo išlaisvintojų“ kogortos“, – pareiškė deputatas „RIA Novosti“ leidiniui.

Anksčiau aneksuoto pusiasalio vadovas Sergej Aksenov patarė naujai Ukrainos vadovybei nesidairyti į klausimus, susijusius su Krymu, pripažinti Rusijos jurisdikciją ir ieškoti Rusijos palaikymo sprendžiant ekonomines problemas.

Krymas buvo įtrauktas į Rusijos Federacijos sudėtį po pasaulyje nepripažinto referendumo, vykusio 2014 metais. Ukraina tai kas įvyko laiko aneksija, o Kremlius ne kartą jau atmetė šiuos kaltinimus. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ne kartą yra pareiškęs, jog Krymo priklausomumo klausimas istoriškai uždarytas.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Volodimiras Zelenskis parengė „jautrią“ Krymo sugrąžinimo strategiją* - nuoroda: https://infa.lt/33660/volodimiras-zelenskis-parenge-jautria-krymo-sugrazinimo-strategija/