infa.lt

„Lietuva Yra Čia“ judėjimas savo veiklą ketina tęsti

„Lietuva Yra Čia“ judėjimas savo veiklą ketina tęsti

02 birželio
15:06 2019
Saulius Lapėnas

Facebook nuotr.

„Visuomeninis judėjimas „LIETUVA YRA ČIA“ turi realią galimybę tęsti savo veiklą, išnaudodamas įvairias galimas juridines formas“ – teigia Saulius Lapėnas, ilgametis savivaldybininkas, aštuonis metus dirbęs LR Seimo nariu, keturis metus dirbęs Vidaus reikalų ministro patarėju, pastaruoju metu aktyviai rėmęs ir dalyvavęs Arvydo Juozaičio rinkiminėje kampanijoje.

Dažnai tenka girdėti pasvarstymus ar pasibaigus rinkiminėms batalijoms neatslūgs Arvydo Juozaičio idėjų pakelta pilietinio aktyvumo banga, siekianti iš esmės keisti Lietuvos valstybės ateitį ir vaidmenį Europos Sąjungos sudėtyje?

Pirmame rinkimų į Prezidentus ture gautas 66 957 rinkėjų pasitikėjimas Arvydo Juozaičio programinėmis nuostatomis įpareigoja rimtai galvoti ne tik apie tolimesnę visuomeninio sambūrio „LIETUVA YRA ČIA“ veiklą, bet ir apie politinio judėjimo „LIETUVA YRA ČIA“ sukūrimą. Visuomeninis sambūris galėtų suvaidinti itin svarbų pilietinės kontrolės vaidmenį bet kokio lygio valdžios institucijoms ir priimamiems sprendimams.

Siekiant aktyviai dalyvauti politiniame gyvenime ir per savo atstovus LR Seime įtakoti įstatymų leidybą bei Vyriausybės formavimą, LR Seimo rinkimų įstatymas kol nenumato galimybės visuomeniniams komitetams ar judėjimams kelti savo kandidatų sąrašą. Todėl šiam tikslui tampa būtinas politinio judėjimo „LIETUVA YRA ČIA“ sukūrimas.

Yra bent keli būdai kaip tai galima padaryti. Paprasčiausias būdas sutelkti ne mažiau kaip 2 tūkst. steigėjų politinio judėjimo „LIETUVA YRA ČIA“ sukūrimui, kuris atitiktų LR Politinių partijų steigimo įstatymo nuostatas ir įregistruoti. Ar toks būdas įmanomas, bus matyti, kai sulauksime visų galimų atsakymų į Arvydo Juozaičio kvietimą kiekvienam jį parėmusiam išreikšti savo valią dėl ketinimo tapti tokio politinio judėjimo nariu.

Kitas siūlomas būdas, pakviečiant jau esamų partijų narius su savo kolegomis inicijuoti svarstymus savo esamose partijose ir teikti savo kolegialius pasiūlymus dėl galimybių jungtis ar kitų bendradarbiavimo formų taikymo, suvienijant ir kitus šiandien išblaškytus politinius darinius vardan bendro tikslo turėti gerokai skaitlingesnį politinį junginį su pavadinimu „LIETUVA YRA ČIA“.

Šie abu būdai jokiu būdu neprieštarauja vienas kitam ir gali vienas kitą papildyti. Šiuo metu Lietuvoje registruota daugiau kaip 20 partijų ir jų tarpe yra tik formaliai atitinkančios keliamus reikalavimus, todėl matau galimybę su jų atstovais kalbėtis apie galimybę jungtis į bendrą judėjimą.

Šiandien ko gero ne man vienam susidaro įspūdis, kad kairę ir dešinę politinę pusę turinčios atstovauti partijos prarado gebėjimą atstovauti savo tradicines vertybes ir joms ypač neigiamą įtaką iki šiol daro neoliberalizmo idėjos… Šiandien akivaizdžiai trūksta tvirto stuburo politinio spektro centre, sudarant sąlygas Lietuvos piliečiams čia gyventi, dirbti, kurti šeimas, auginti vaikus ir sugrąžinti piliečiams pasitikėjimą savo valstybe, nes LIETUVA YRA ČIA!

 

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *"Lietuva Yra Čia" judėjimas savo veiklą ketina tęsti* - nuoroda: https://infa.lt/33582/lietuva-yra-cia-judejimas-savo-veikla-ketina-testi/