infa.lt

Vėl pati kalta?

Vėl pati kalta?

gegužės 31
09:032019
Jonas Valaitis

© Asmeninio albumo nuotr

Jonas Valaitis | ve.lt

Aš myliu Lietuvą. Be galo be krašto. Myliu jos žmones ir siekiu šios šalies klestėjimo. Ir turiu iškart nuvilti – jo nebus. Nes kai vienos Jurbarko politikės sūnus mėgina išprievartauti merginą, kurią uždaužo taip, kad ši atsiduria Reanimacijoje, o kai kurie žmonės stoja į to save nebaudžiamu laikančio įtakingos mamytės sūnelio pusę ir sako, kad ta sunkios būklės merdinti, visam gyvenimui fizinius ir psichologinius randus jau turinti mergina dar ir pati kalta, tai ne, aš nesuprantu šitų žmonių. Ir manau, kad už tai juos reikia bausti.

Nors labiausiai tokie žmonės nusibaudžia patys, kai išsirenka visokias politikes, kurių moralė tokia stipri, kad galiausiai užaugina tokius nebaudžiamus, išsukamus pienburnius, o tada visuomenė dar skundžiasi ir užduoda klausimus apie tai, kodėl taip blogai gyvena. Manau, kad kai žmogaus moralė supuvusi – jis nusipelnė gyventi blogai. Nors šių dienų pasaulyje esti priešingai.

Šio teksto nebūtų, jei ieškodamas informacijos apie įtariamąjį nelandžiočiau į tokiais atvejais aukso kasyklomis tampančių komentarų skiltis.

Perspėju, kad šis tekstas nėra skirtas tiems, kurie piktinasi kartu su manimi. Ir reikalauja teisingumo. Jis skirtas tiems, kuriems aukos visada pačios kaltos. Jūs, prie kompiuterių palinkę laido drąsuoliai, anonimiškai drįstate rašyti komentarus, kad priekabiavimo aukų liudijimai – dinozaurų laikų amžiaus pasakojimai, kurie, net jei ir pasitvirtintų, Jums nesukeltų didelio šoko, nes na juk boys will be boys.

Tai štai kuo visa tai virto – gavę visuomenės palaikymą, priekabiautojai žengė dar vieną žingsnį tolyn. Ir visuomenė labai dėl to kalta. Kai reikėjo Jūsų palaikymo #MeToo aukoms, sakėte, kad „tos mergos pačios kaltos, rėkte rėkia jų išvaizda”, bet kai pamatėte, kuo viskas pavirto, ar drįstumėte pažvelgti tai Reanimacijoje už savo gyvybę kovojančiai merginai į akis ir pasakyti, kad ji pati kalta?

Jie nebaudžiami – ir štai kodėl

Įžvelgiu net tik visuomenes, bet ir didelę tėvų kaltę. Puolu be reikalo, sakys kritikai? Štai pagaliau ir turiu progą papasakoti apie politikų vaikus ir anūkus, kuriems visko būna, o jiems patiems nieko už tai nebūna. Jei mama politikė išties stengėsi, bet jai nepavyko – tada atsiprašau. Bet kažkaip su politikų vaikais ir anūkais mačiau pernelyg daug tokių atsitiktinumų.

Ši istorija nutiko man gyvam esant ir jau žurnalistu dirbant. Tai įvyko vienoje eilinėje Lietuvos gimnazijoje. Ir prieš narpliodamas ją, aš net negalėjau pagalvoti, kaip stipriai gali pulti žemyn pavyzdžiais gyvenime turinčių būti žmonių moralė. Ne mano akyse pulti – žurnalistai, susidurdami su tokiais įvykiais, ir taip tampa cinikais. O moksleivių akyse. Bet apie viską iš pradžių.

Miestelis mažas, vieni kitus visi pažįsta. Ir netikėtai vieną dieną pasklinda kalbos, kad vieno įtakingo vietos politiko anūkė gimnazijoje pasirodė neblaivi. Kažkas ją matė vedamą į direktoriaus kabinetą, kažkas – kaip direktorius pasitinka mokinės senelį ir perduoda jam anūkės automobilio raktelius. Sulaukiu skambučio iš šaltinio. Šis man viską papasakoja. Pasikalbu ir su gimnazijos mokiniais. Šie sako, kad mergina svirduliavo.

Belieka paklausti pačio direktoriaus kaip gi taip nutiko. Vos jis atsiliepia ir išgirsta klausimą apie girtumą, jis ant manęs rėkia. Gal kažko bijo? Klausiu kaip tikrino blaivumą. Sako tikrino. Be alkotesterio. Vizualiai. Klausiu ar dar kas nors vertino mokinės blaivumą tą dieną mokykloje. Niekas nevertino. Nors pagal įstatymus turėjo. Politiko anūkė, sulaukusi mano klausimų, paruošė teisiškai idealų ir preciziškai tiksliai apskaičiuotą tekstą.

Senelis kažką mala, kad tiesiog taip sutapo, jog automobilio jam reikėjo tą dieną, o kodėl tada raktelis atsidūrė direktoriaus rankose, o ne jo anūkės, išvis nutylėjo. Ir žinote kas buvo po šios istorijos? Taip, sukėliau šaršalą. Direktorius apsilankė savivaldybėje. Ir thats all. Jokių nuobaudų, jokių tyrimų – dirbk kaip dirbęs. Kitais metais gal mokyklą lankys ir daugiau politikų anūkų? Visai apsimoka jiems tokią mokyklą lankyti.

Galima tik pamanyti, kuo direktorius, vienus dangstantis, o kitus be gailesčio bausdamas šios istorijos metu virto paprastų mokinių akyse.

Kartais vaikų klaidas verta atleisti – sutinku su tuo. Bet ar girtumas būtų atleistam eiliniam mirtingajam? Eilinis mokinys būtų išpirdolintas iš tos mokyklos sulig pirmu alaus gurkšniu, jei direktorius tokį pagautų.

Todėl ne, nemanau, kad tėvai, seneliai, mamos, dėdės ir tetos, naudodamiesi savo politine įtaka ir taip išsukinėdami iš kad ir menkučių nusižengimų savo atžalas, nusipelno supratimo. Tiesa, kaip ten buvo su Jurbarko politike, nežinau.

Gal išties auklėjo savo vaikutį, kuris, dar pilnametis nebūdamas, sugalvojo pasilinksminti brutaliai uždaužydamas merginą, kurią mėgino dar ir išprievartauti? Maži dangstomi nusižengimai tampa dideliais nusikaltimais – tokiais, kurie laužo kitų likimus. Įsikalkite sau į galvą, mieli politikai – štai kas bus, jei dangstysite savo vaikučius. Ateis tokia diena, kai kraujo nebepaslėpsi.

Niekas kitas, tik Jūs patys, rinkėjais būdami, esate kalti, kad tokie žmonės, dangstantys savo vaikus, kurie auga matydami pavyzdį, kad jiems visko būna, o už tai nieko nebūna, valdo mūsų valstybę.

Jūs stojate į Jų pusę. Ir kartu juokiatės iš merginos, patyrusioms tokį siaubą, po kurio turbūt visą likusį gyvenimą jai sapnuosis košmarai. Aš linkiu, kad ji atsigautų. Ir nesijaustų dėl to kalta. Bet jūs padarysite viską, kad ji taip jaustųsi.

Nes Lietuva sugebėjo priekabiavimo aukas paversti nusikaltėlėmis. Štai ir išaugo karta, kuriai galima priekabiauti, o po to – daužyti ir prievartauti.

Po šios košmariškos, skausmo kupinos ir netiesa praskiestos istorijos Jurbarke pasirodžius pirmiesiems straipsniams internete, daugybė žmonių puolė kaltinti merginą. Pati kalta. Matyt pati provokavo, lindo į klyną, o tada nedavė. Būtų davusi, nebūtų mušę. Ir išvis nereikia eiti į tokius vakarėlius.

Grubus nusikaltimas. Mergina reanimacijoje sunkios būklės. Jau apie potrauminio streso sindromą, galintį tęstis dešimtmečiais po labai sukrečiančių įvykių, depresiją, suniokotą kūną net nekalbu. Ir štai kokią ši „brandi” visuomenė brandą demonstruoja.

Kai daužys, mėgins prievartauti, subjauros ir randus visam gyvenimui paliks Jūsų dukrai – ką tada sakysite? Ar vėl pati kalta?


Žymos

Atsiliepimų 8

 1. Mindas   -  2019-05-31, 09:27

  čia ir matosi mūsų pačių visuomenės supuvimas, dviveidiškumas, kai liežuviais malama apie tiesos poreikį, o realybėje elgiamasi kaip patogiau…

 2. Angelė   -  2019-05-31, 09:37

  Jūs išsakėt ne vieno mūsų mintis. Auka- kalta??? Beliko pridurti, kad tai buvo savigyna ir visi plotų rankom… Begalo skaudu dėl mūsų vaikų, kurie kenčia nepelnytas kančias. Skaudu ir dėl tų, kurie išlepinti tėvų, nežino kas besą.
  Ačiū jums. Garos dienos.

 3. Nievidimka   -  2019-05-31, 11:47

  Jeigu kazkam suteikiama laisve taip elgtis ir tie individai ja jaucia,kad gali kazka daryti nebaudziami, tai visai nesvarbu ar tai butu karo metu ar taikos.Individai ta imanoma laisve laisvai elgtis naudosis.

 4. Marija   -  2019-05-31, 11:51

  O man ta baisiai nukentėjusi mergina – tikra didvyrė, nes nepasidavė smurtautojui bei prievartautojui, nes nesutiko- bet kaip, bet su kuo, bet kur… Ji tvirta, padori, ji verta merginos vardo. Tegul tik pasveiksta, tegul atsitiesia ir savimi didžiuojasi. O nusikaltėliui turi būti atpildas.

 5. Rasa   -  2019-05-31, 12:09

  Pasekme,istatymu…paugliai tapo nevaldomi,jauciasi nelieciami ir nenubaudziami,cia ne vienintelis ivikis,kai gyvuliu banda jaucia,kad niekas jiems negresia,nepaiso jokiu ribu,stiprybes mergaitei.

 6. Pietris   -  2019-05-31, 21:56

  Sveiki, Kur puone Sakaliene dingo? Kur ji su savo istatymu, grobt pirmoji, a vot daba tamstos poniute pasekmes. Vaikam pilnos teisea, a vot pareigu ir atsakomybes – ner!

 7. Jonė   -  2019-05-31, 22:51

  Autorius puikiai pastebėjo, kad nereikia rinkti tokių politikų, kurie yra nesąžinin gi, dangsto padariusius nusikaltimą savo vaikus, giminaičius ar draugus. ir kai politika tampa verslu, partijos vadovavimas perduodamas (kaip estafetė) vaikams ar anūkams, o verslininkai, savivaldos atstovai visaip stengiamasi jiems įtikti, tai nieko gero eilinis žmogus negali laukti.

 8. Rasa Nievidimjai   -  2019-06-03, 20:55

  Argi laisvi taip elgiasi? Dauzyti mergina -nera laisve.

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar esate patenkinti LR Prezidento rinkimų rezultatais?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
  Arvydas Daunys. Tikslas ar moralė?

Arvydas Daunys. Tikslas ar moralė?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Kieno minkštoji galia ir kietoji negalia?

Kieno minkštoji galia ir kietoji negalia?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriai siūlo imtis sankcijų prieš „Sputniknews.lt“ svetainę, kaip keliančią grėsmę Lietuvos informaciniam saugumui

Seimo konservatoriai siūlo imtis sankcijų prieš „Sputniknews.lt“ svetainę, kaip keliančią grėsmę Lietuvos informaciniam saugumui

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Dėl drabužių su sovietine simbolika pardavimų Seimo konservatoriai kreipėsi į „Adidas“

Dėl drabužių su sovietine simbolika pardavimų Seimo konservatoriai kreipėsi į „Adidas“

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  „Karščiai verčia mąstyti, ar išgyvensime iki 2030 metų“, – sako Seimo narys Robertas Šarknickas

„Karščiai verčia mąstyti, ar išgyvensime iki 2030 metų“, – sako Seimo narys Robertas Šarknickas

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Kaip puikiai tu sugebi erzinti kitus? (testas)

Kaip puikiai tu sugebi erzinti kitus? (testas)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Klimato kaitos padariniai Lietuvoje jau ne teorija, o realybė – pripažįsta konservatorė. Deja, valstybė tik pavėluotai reaguoja į situaciją

Klimato kaitos padariniai Lietuvoje jau ne teorija, o realybė – pripažįsta konservatorė. Deja, valstybė tik pavėluotai reaguoja į situaciją

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Reikės dar vienos alternatyviosios medicinos? – Alternatyviąją mediciną ministras A.Veryga siekia paversti tokia, kokia jau yra

Reikės dar vienos alternatyviosios medicinos? – Alternatyviąją mediciną ministras A.Veryga siekia paversti tokia, kokia jau yra

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  „Gaila, kad ignoruojamos socialinės atskirties problemos ir neieškoma bendrų sprendimų“, – sako Ingrida Šimonytė

„Gaila, kad ignoruojamos socialinės atskirties problemos ir neieškoma bendrų sprendimų“, – sako Ingrida Šimonytė

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Nueinančios prezidentės, Dalios Grybauskaitės, paskutinis metinis pranešimas

Nueinančios prezidentės, Dalios Grybauskaitės, paskutinis metinis pranešimas

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriai, spaudžia vyriausybę apdėti ekonominėmis sankcijomis Rusijos verslą

Seimo konservatoriai, spaudžia vyriausybę apdėti ekonominėmis sankcijomis Rusijos verslą

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Teismo išteisintos Eglės Kručinskienės apkalta, prokurorų pastangomis ir ginant vaiko teises, bus tęsiama toliau

Teismo išteisintos Eglės Kručinskienės apkalta, prokurorų pastangomis ir ginant vaiko teises, bus tęsiama toliau

atsiliepimų 6Skaityti visą įrašą
  Ko siekta, kas pasiekta ir ko vėl siekiama naujai reformuojant miškų reformą?

Ko siekta, kas pasiekta ir ko vėl siekiama naujai reformuojant miškų reformą?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo narys R. J. Dagys: „Dauguma gyventojų mano, jog seksualinių mažumų eitynės prieštarauja visuomenės dorovei“

Seimo narys R. J. Dagys: „Dauguma gyventojų mano, jog seksualinių mažumų eitynės prieštarauja visuomenės dorovei“

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Arvydas Šliogeris. Ekrano valdoma parazitų civilizacija

Arvydas Šliogeris. Ekrano valdoma parazitų civilizacija

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatorėms nepatiko pamokose dėstomas moters vaidmuo šeimoje: skleisti grožį, gerumą, meilę, tikėti vyru

Seimo konservatorėms nepatiko pamokose dėstomas moters vaidmuo šeimoje: skleisti grožį, gerumą, meilę, tikėti vyru

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Politiko išpažintis – aš esu melagis

Politiko išpažintis – aš esu melagis

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Seimo konservatorius kaltina Vilnius merą nutylint „profesionaliu gėjumi“ prisistatančio bendrapartiečio priekabiavimo faktą

Seimo konservatorius kaltina Vilnius merą nutylint „profesionaliu gėjumi“ prisistatančio bendrapartiečio priekabiavimo faktą

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Ar jau nuolat „linksminsimės“ gėjų eitynėse?

Ar jau nuolat „linksminsimės“ gėjų eitynėse?

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė. Apie vyrus, kurie negali laimėti

Lidžita Kolosauskaitė. Apie vyrus, kurie negali laimėti

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Mokyklos suolo draugui Gediminui Kirkilui: nebūkite pagaliau svoločiais

Mokyklos suolo draugui Gediminui Kirkilui: nebūkite pagaliau svoločiais

atsiliepimų 11Skaityti visą įrašą
  „Lietuva Yra Čia“ judėjimas savo veiklą ketina tęsti

„Lietuva Yra Čia“ judėjimas savo veiklą ketina tęsti

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Apie “savo tiesą“

Apie “savo tiesą“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  „Dėl keliamos krizės valstybėje kaltas tik R. Karbauskis“ – tvirtina liberalai

„Dėl keliamos krizės valstybėje kaltas tik R. Karbauskis“ – tvirtina liberalai

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Ar pasakėte šiandien savo sūnums, kad jie NIEKADA nenaudotų fizinės jėgos prieš moteris, vaikus, senolius ar kitus silpnesnius?

Ar pasakėte šiandien savo sūnums, kad jie NIEKADA nenaudotų fizinės jėgos prieš moteris, vaikus, senolius ar kitus silpnesnius?

atsiliepimų 6Skaityti visą įrašą
  Vėl pati kalta?

Vėl pati kalta?

atsiliepimų 8Skaityti visą įrašą
  Lietuva rinkimuose parodė politinę brandą

Lietuva rinkimuose parodė politinę brandą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Arkadijus Vinokuras. Šūdmalystė kaip politinė kultūra

Arkadijus Vinokuras. Šūdmalystė kaip politinė kultūra

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Viešas ritualas, politinė orgija, transas – tai prezidento rinkimai Lietuvoje

Viešas ritualas, politinė orgija, transas – tai prezidento rinkimai Lietuvoje

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Kuris vyras yra svarbiausias moters gyvenime?

Kuris vyras yra svarbiausias moters gyvenime?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Apie sėkmingumą

Apie sėkmingumą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ugnius Kiguolis. Artėjant pasirinkimo momentui mano balsas nesikeičia – balsuosiu #priešingridą

Ugnius Kiguolis. Artėjant pasirinkimo momentui mano balsas nesikeičia – balsuosiu #priešingridą

atsiliepimų 6Skaityti visą įrašą
  Gindama viešąjį interesą prokuratūra rengiasi smogti Kručinskų šeimai. Ar tai tikrai visuomenės interesas?

Gindama viešąjį interesą prokuratūra rengiasi smogti Kručinskų šeimai. Ar tai tikrai visuomenės interesas?

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Kodėl Lietuvos balsas nėra pakankamai girdimas ir kodėl dabar yra tinkamas laikas populizmą keisti į deramą valstybės atstovavimą

Kodėl Lietuvos balsas nėra pakankamai girdimas ir kodėl dabar yra tinkamas laikas populizmą keisti į deramą valstybės atstovavimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Kunigai neturi kištis į politiką, agituojančią prieš Šimonytę

Kunigai neturi kištis į politiką, agituojančią prieš Šimonytę

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Net konservatoriai ima suprasti, kad būtina vykdyti tradicinei šeimai palankią politiką, sprendžiant demografinę ES krizę

Net konservatoriai ima suprasti, kad būtina vykdyti tradicinei šeimai palankią politiką, sprendžiant demografinę ES krizę

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Pasikartosiu. Parlamentines sistemos diegimas buvo pasauli valdyti ketinanciuju planas. Tai ne musu sistema, tai akivaizdi...

Čia jūsų nei apribos nei blokuos. Naujas Lietuviškas socialinis tinklas: vaiksvidas.lt...

kirskit daugiau miškų, žydai, vežkite medieną į usienį. Bus lietaus tada!...

Tą dieną homikai gaus šviežios mėsos......

po šito tekstuko tinklapis turės mažiausiai +1 "unikalų lankytoją..."...

čia kartais ne tas pats laikraštukas, kuris apsiputodamas kaltino rusus "kišantis" į jų rinkimus, kai...

tiesiog reikia kažkaip nukreipti dėmesį nuo "nepriklausomybės" pasiekimų..." Be to, nemažai daliai rinkėjų tai vis...

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

Mokyklas reikėtų įpareigoti lavinti vaikus ne genderizmo įdėjomis, o skleisti gamtosaugos aktualumo ir svarbos principus....

Na, manau pakanka ir piršto atspaudo. Verčiau labiau akcentuoti saugumą prisijungiant prie įvairių paskyrų, o...

Ar nepasiųs juos nx tik vokiškai. Tai būtų juoko arkliams...

apgailėtina šalis be vizijos, ambicijų, be vilties...

Tik konservatnikai gali įvesti tvarką pasaulyje. Tik reiktų duoti pizdį Trampui, Putinui na dar tam...

  Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

atsiliepimų 8Skaityti visą įrašą
  Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

atsiliepimų 11Skaityti visą įrašą
  Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

atsiliepimų 28Skaityti visą įrašą
  Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

atsiliepimų 20Skaityti visą įrašą
  Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Vėl pati kalta?* - nuoroda: https://infa.lt/33515/vel-pati-kalta/