• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Huawei kuria naują operacinę sistemą vietoje Android

Huawei kuria naują operacinę sistemą vietoje Android

25 gegužės
08:43 2019
Huawei stendas prie Apple biuro

REUTERS

Google draudimas kompanijai „Huawei“ naudotis savo servisais ir jos įtraukimas į JAV juoduosius sąrašus sukuria kinų technologijos gigantui naujas užduotis, rašo BBC.

Huawei, pasak profilinių leidinių, kuriama nuosava operacinė sistema pavadinta HongMeng OS.

„Mes parengėme nuosavą operacinę sistemą – tai mūsų planas „B“. Bet, žinoma, mes geriau norėtume dirbti su Google ir Microsoft ekosistemomis“, – kalbėjo kovo mėnesį vienas iš kompanijos vykdomųjų direktorių Ričardas Ju vokiečių leidiniui Die Welt.

„Pas juos [Huawei] jau yra nuosava sistema, tačiau jie nepasiruošę [ją paleisti], – pareiškė Honkongo universiteto profesorius Wong Kam Fai agentūrai France-Presse. – Būtų idealu turėti dar tris metus [jos vystymui], tačiau jų nėra, ir dabar jie turi paskubėti“.

Huawei pateikė ne tiek jau daug informacijos apie savo operacinę sistemą, bet, pasak publikacijų Kinijos valstybės laikraštyje Global Times, ji jau testuojama ir pamažu pakeis Android.

Operacinė sistema, kurią, pasak pranešimų pradėta kurti jau 2012 metais, bus naudojama kaip universali iškart keliose platformose, išmaniuosiuose telefonuose, planšetėse ir kompiuteroiuose.

Pasak portalo, HongMeng OS bazuosis operacinės sistemos Linux pagrindu – tos pačios, kuria bazuojasi Android.

Huawei Central praneša, jog kinų korporacijai teks išspręsti kai kurias problemas prieš paleidžiant HongMeng OS komerciniu pagrindu.

Artimas Huawei šaltinis nusiteikęs optimistiškai. „Didelė tikimybė to, jog HongMeng taps viena iš geriausių ir stambiausių mobiliųjų operacinių sistemų pasaulyje“, – teigia leidinio šaltinis.

Išmanieji Huawei telefonai  užima antrą vietą po Samsung pagal parduotų įrenginių skaičių pasaulyje, ir pirmą – pagal parduotų Rusijoje.

Praėjusių metų rugpjūtį JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) pasirašė įsaką, uždraudžiantį JAV valstybės institucijoms naudoti Huawei pagamintą įrangą.

Vašingtonas mano, jog Huawei technologijos gali būti naudojamos Kinijos spectarnybų. Pati kompanija visus kaltinimus atmeta.

Jau anksčiau JAV buvo paskelbusios, jog stabdys Huawei įrangos naudojimą kuriant naujosios kartos 5G ryšio tinklus JAV ir visose kitose šalyse.

Kinijos socialinių tinklų naudotojai JAV žingsnius Huawei ir kitų Kinijos technologinių kompanijų atžvilgiu vertina kaip įprastą aroganciją ir ragina boikotuoti amerikiečių prekes.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 168

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2021"?


  • Taip, būtinai (71%, 278 balsavo)
  • Ne, nepalaikau (18%, 72 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (11%, 42 balsavo)

Viso balsavo: 392
Pradėta - 2021 29 kovo @ 23:23
Pabaiga - 2021 13 gegužės @ 23:23

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas