• Naujienos
  • Parama
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

JAV miestuose valdžia parduoda paliktus namus už 1 dolerį

JAV miestuose valdžia parduoda paliktus namus už 1 dolerį

17 gegužės
10:46 2019
Apleisti namai

Abandoned homes in Gary, Indiana. Lotzman Katzman/Flickr

Tarp JAV miestų egzistuoja milžiniški skirtumai, kurie turi tendenciją augti. Tuo metu, kai keliuose stambiuose JAV miestuose matomas gyventojų skaičiaus augimas, dinamiškas ekonomikos vystymasis ir visų pagrindinių ekonominės veiklos rūšių plėtra, – kiti miestai, išsidėstę pagrinde šalies šiaurės-rytinėje dalyje ir Vidurio Vakaruose, vis labiau primena miestus vaiduoklius, rašo Busines Insider leidinys.

Grįžkime keletą dešimtmečių atgal, kai šis skirtumas tarp miestų dar nebuvo toks žymus. Pramoninė gamyba Jungtinėse Valstijose klestėjo, o tokie miestai kaip Detroitas ar Bufalas, buvo laikomi amerikiečių ekonomikos širdimi.

Šiandien šie praeityje industriniai centrai pavirto į taip vadinamą „surūdijusią juostą“ – akivaizdų Amerikos plieno pramonės nuosmukį, įvykusį aštuoniasdešimtaisiais praėjusio šimtmečio metais.

Lėtėjant pramonės gamybos vystymuisi, „surūdijusios juostos“ miestai pamažu prarado savo ekonominę reikšmę, o gyventojų skaičius juose mažėjo. Šiandien, praėjus apie 40 metų, turtiniai skirtumai tarp šių, buvusių pramonės centrų ir dabartinių pakrantės ekonomikos miestų-lokomotyvų vis dar auga. Daugybėje „surūdijusios juostos“ miestų pilna paliktų namų, kurių vietos valdžia nepajėgia net nugriauti.

Kai kurių miestų municipalinė valdžia ėmė pardavinėti ištuštėjusį nekilnojamą turtą už vieną dolerį, su sąlyga, kad naujieji savininkai tuos namus sutvarkys.

Per trumpą laiką „dolerinių namų“ išpardavimo programos tapo „surūdijusios juostos“ miestų ekonomikos nuosmukio simboliu, tačiau jos (programos), kai kurių stebėtojų nuomone, tuo pačiu gali tapti bilietu šiems miestams į kažkiek šviesesnę ateitį, rašo Busines Insider leidinys.

būstasVisos tokios programos, panašu, pagrįstos vienu ir tuo pačiu principu. Pavyzdžiui Niujorko valstijoje esančiame Bufale, valstybinė programa Urban Homestead numato objektų pardavimą už vieną dolerį plius išlaidas, susijusias su nekilnojamo turto perdavimu nuo pardavėjo pirkėjui.

Namai, pretenduojantys į teisę dalyvauti programoje neturi turėti išankstinio suinteresuoto pirkėjo ar būti kažkokia visuomenine vertybe.

Kad įsigytų namą už 1 dolerį, pirkėjas turi sutikti likti ten mažiausiai tris metus, o taip pat pašalinti visus ten esančius statybinių reikalavimų pažeidimus ir taisykles, artimiausių 18 mėnesių eigoje.

Bufalo mieste ši programa startavo maždaug prieš keturis dešimtmečius, pramoninės gamybos nuosmukio metu, tačiau ji patraukė žymesnį dėmesį 2015 metais.

Beje, miesto valdininkai pareiškia, jog kasmet pavyksta sudaryti vos keletą sandorių su nekilnojamo turto pirkėjais. Daugelį sustabdo remonto darbų išlaidos, esančios viena iš susitarimo sąlygų, kaip Bufale, taip ir kituose miestuose.

Nedideliame Gario miestelyje Indianos valstijoje, valstybinė „dolerinė“ būsto programa reikalauja, kad pirkėjų pajamos siektų ne mažiau 35 250 dolerių per metus, ir vienerių metų eigoje objektas būtų sutvarkytas iki „tinkamų gyvenimui standartų“ lygmens..

Praėjus penkeriems metams miestas perduoda naujam savininkui pastatą į pilną nuosavybę. Nors remonto darbai neretai reikalauja žymių finansinių investicijų, kaip taisyklė jie neviršija naujo namo pirkimo kainos.

2017 metais Gario visuomeninio vystymosi Departamento koordinatorius savo interviu vietos leidiniui The Times of Northwest Indiana pranešė, jog remontas naujam savininkui gali apsieiti maždaug 20-30 tūkstančių dolerių, o vidutinė panašaus namo kaina Garyje svyruoja 46 tūkstančių dolerių ribose.

Nuo 1960-ųjų, daugiau nei pusė Gario gyventojų išvyko iš miesto, palikę apie trečdalį jo namų ištuštėjusiais. Šiuo metu „dolerinių namų“ programa gali pasigirti tik keliais parduotais nekilnojamo turto objektais.

Municipaliteto atstovas ryšiams su visuomene savo interviu Busines Insider leidiniui papasakojo, jog šiuo metu loterija sustabdyta ir nebus atnaujinta iki metų galo.

Didesniuose miestuose, tokiuose, kaip, pavyzdžiui, Sent Luise, potencialūs namų savininkai turi kur kas platesnį nekilnojamo turto objektų pasirinkimą. „Dolerinių namų“ programa Sent Luise apima daugiau nei 500 gyvenamųjų namų skirtų vienai šeimai. Kad dalyvautų programoje namas turi turėti ne mažesnį, nei 140 kvadratinių metrų plotą ir išbūti miesto nekilnojamo turto registre daugiau nei 5 metus.

Kaip ir Bufale taisyklės numato, jog pirkėjas privalo naudotis įsigytu namu mažiausiai tris metus. Šiuo reikalavimu siekiama užkardyti nekilnojamo turto objekto pardavimą iškart po remonto. Be to iš naujųjų savininkų reikalaujama sutvarkyti namo išorę atitinkamai miesto taisyklėms 120 dienų eigoje, o per 18 mėnesių pilnai jį suremontuoti.

Visumoje, dar iki remonto darbų pradžios, pirkėjo išlaidos įprastai sudaro apie 400 dolerių. Papildomai prie mokesčio už prašymo padavimą, naujasis savininkas turi įsigyti draudimą už 250 JAV dolerių, o taip pat apmokėti „konsultacijas namų savininkams“, kur juos apmokys įgūdžių, reikalingų palaikant namą reikalingos būklės.

Beveik visi nekilnojamo turto objektai Garyje, Sent Luise ir Bufale turi rimtų pažeidimų, tokių, kaip atšokęs nuo sienų tinkas, išdaužyti langai, pažeistas stogas, surūdijusi buitinė įranga ir komunikacijos. Daugeliui namų reikalingas kapitalinis remontas.

Šiuo metu „dolerinio namo“ programos siūlo žmonėms galimybę investuoti į nykstančius miestus, mainais į vietą gyvenimui, kur pragyventi gali būti gan sudėtinga.

PARAMA
žiūrėjo 662

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Prasidėjo 5-11 metų vaikų skiepijimas. Ar skiepysite?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...