infa.lt

ES parlamento rinkimai: euroskepticizmo šaknys ir ką su tuo daryti?

ES parlamento rinkimai: euroskepticizmo šaknys ir ką su tuo daryti?

gegužės 14
13:292019

Facebook nuotr.

Doc. dr. Jolanta Solnyškienė

Nors lietuviai – didžiausi euroentuziastai ES, tačiau pastaruoju metu per Europą nusiritusi euroskepticizmo banga neaplenkė ir Lietuvos. Kokios yra pagrindinės to priežastys?

Pirmoji priežastis – bendrai sukurta ekonominė gerovė nepasiekia didžiosios dalies gyventojų kišenės.

Per 15 narystės ES metų Lietuva padarė didžiulę pažangą. Jau 2016 m. perkamosios galios standartais apskaičiuotasis BVP sudarė 75 proc. ES šalių vidurkio. Bulgarijos Atviros visuomenės institutas prognozuoja, kad Lietuva ES vidurkį pasivys greičiausiai. 90 proc. ES vidurkio ji turi pasiekti jau 2025 m. – greičiau, negu kaimyninės šalys Estija, Latvija ir Lenkija.

Jungtinių tautų organizacija 2018 m. paskelbė Žmogaus socialinės raidos indeksą. Lietuva joje užima 35 vietą tarp 189-nių šalių. Ją lenkia kaimyninė Estiją – 30 vieta, Lenkiją – 33 vieta. Vertinimo rodikliai – vid. gyvenimo trukmė, švietimo lygis, pragyvenimo lygis ir kita.

2018 m. Lietuvos BVP sudarė apie 45 mlrd. Eur. Lietuva per 15 narystės metų iš ES gavo apie 20 mlrd. Eur paramos. Kasmet ši parama sudarė apie 1/5 biudžeto lėšų. Palyginimui – kiekvienas lietuvis 2018 m. vidutiniškai buvo skolingas – apie 5,8 tūkst. Eur, o iš ES kiekvienas lietuvis per 15 metų gavo apie 7,4 tūkst. Eur.

Nors BVP auga, Lietuvos miestai ir miesteliai gražėja, tačiau sukurta gerovė nepasiekia kiekvieno lietuvio tolygiai; pajamų ir turto nelygybės mastai augant ekonomikai nemažėja; darbo užmokestis, pensijos ir socialinės išmokos yra menkos, lyginant su ES vidurkiu, ir mažesnės, negu kaimyninėse šalyse – Estijoje ir Latvijoje, kuriose BVP augimo tempai panašūs.

Antroji priežastis – nemaža dalis žmonių nesijaučia saugūs ir užtikrinti dėl ateities. Pastaruoju metu šalį drebina korupcijos ir nepotizmo skandalai; net aukščiausio lygio teisėjai ir prokurorai, turėję užtikrinti teisingumą ir teisėtumą šalyje, yra įsipainioję į korupcines schemas.

Kokie sprendimai yra svarbūs, kad ES vystytųsi kaip klestintis regionas, kuriame jos piliečius tolygiau pasiektų jame sukurta gerovė?

ES sprendžia regionų sanglaudos problemas, tačiau nesprendžia ES piliečių socialinės gerovės suvienodinimo problemos. – Esu įsitikinusi, kad naujos kadencijos ES parlamente reiktų teikti bendrosios socialinės politikos formavimo iniciatyvą ir artimiausiu metu pradėti diskusijas dėl minimalių socialinių rodiklių suvienodinimo – minimalios mėnesio algos, minimalaus valandinio atlygio ir bazinės europinės pensijos; įkurti Europos nedarbo draudimo fondą, iš kurio būtų mokamas nustatyto dydžio bazinės išmokos visiems darbo netekusiems ES piliečiams. Šie baziniai rodikliai, turėtų būti perskaičiuojami, atsižvelgus į konkrečios šalies išsivystymo lygį.

Kodėl turėtų gimti toks siūlymas? 

ES bendroji rinka užtikrina laisvą 500 mln. asmenų judėjimą, prieigą prie prekių ir paslaugų, verslo galimybes vis dar 28 šalių narių teritorijoje. Bendromis pastangomis yra kuriamas šios ES BVP, efektyviau perskirstomi ištekliai, didinamas tarptautinis konkurencingumas.

Konkuruodamos tarpusavyje skirtingų ES šalių narių įmonės iškraipo konkurencijos bendrojoje rinkoje sąlygas, kas prieštarauja dar 1957 m. Romos sutartyje išdėstytoms nuostatoms.

Ekonomiškai stiprios ES šalys – narės lyg ekonominiai siurbliai susiurbia ne tik nekvalifikuotą, bet ir kvalifikuotą darbo jėgą iš ekonomiškai silpnesnių bendrijos šalių narių, tokiu būdu mažindamos tų šalių ekonominio augimo potencialą. Įmonės ekonomiškai stipriose šalyse, pritraukdamos pigesnę darbo jėgą iš ekonomiškai silpnesnių šalių narių, sumažina savo kaštus, įgauna konkurencinį pranašumą prekiaujant tarpusavyje bendrojoje rinkoje. Protų nutekėjimas iš ekonomiškai silpnesniųjų šalių lėtina jų BVP augimo tempus, jos patiria darbo jėgos parengimo ir perkvalifikavimo kaštus, kurie nėra kompensuojami, šalies gyventojams išvykus iš šalies.

Minimalaus darbo užmokesčio suvienodinimas sudarytų prielaidas didžiulių darbo jėgos kaštų skirtumų ES teritorijoje vienodėjimui ir sąžiningos konkurencijos bendrojoje rinkoje sąlygas.

Svarbiausias argumentas, kodėl būtina inicijuoti diskusijas dėl vieningos socialinės politikos ir jos priemonių ES šalyse, yra pajamų nelygybė ir skurdas. Su pajamų nelygybe ir skurdu susiduria visos ES šalys narės, tačiau pajamų nelygybės mastai ir absoliutaus skurdo mastai bei atskirų šalių narių pastangos, nukreiptos į šių problemų sprendimą, ženkliai skiriasi.

EK duomenimis skurdo riziką 2018 m. patyrė 29,8 proc. lietuvių, po socialinių išmokų ji sumažėjo iki 22,9 proc.; tuo tarpu Švedijoje atitinkamai – nuo 29,3 proc. sumažėjo iki 15,8 proc. (socialinės išmokos skurdo riziką sumažino beveik perpus), Maltoje – nuo 23,7 proc. iki 16,8 proc., Danijoje – nuo 25,3 iki 12,4 proc., Prancūzijoje- nuo 24,1 proc. iki 13,4 proc. ir kt.

Lietuvoje žemiau absoliutaus skurdo ribos 2016 m. gyveno 21, 6 proc. šalies gyventojų, 2017 m. atitinkamai – 19,5 proc. Sprendžiant skurdo problemas socialinių išmokų pagalba šie rodikliai atitinkamai pasikeitė taip – 2017 m. sumažėjo iki 15,8 proc. (sumažėjo 5,8 proc.) ir 2017 m. – 13,8 (sumažėjo 4 proc.). Pajamomis, mažesnėmis už skurdo ribą mieste 2017 m. disponavo 9,9 proc. gyventojų, o kaime -21,7 proc. Ypač didelį skurdą patiria asmuo vienas auginantis vaikus. 2016 n . tokių asmenų buvo net 44,2 proc., o 2017 m. – 45,9 proc.

Absoliutaus skurdo lygio iki socialinių išmokų ir po jų skirtumas rodo, socialinių priemonių efektyvumą šalyje. Bendrosios socialinės politikos priemonės padėtų greičiau ir efektyviau spręsti socialines problemas, su kuriomis susiduria visos ES šalys narės.

Trečioji priežastis – neūkiškumo apraiškos Lietuvos ūkyje ir nebrandūs politiniai sprendimai bandomi pridengti raginimais „iš Briuselio“ veikti vienaip ar kitaip. Tiesa ta, kad tam tikros ES direktyvos, sprendimai ir rekomendacijos neatliepia nacionalinių Lietuvos interesų, tačiau didžioji dauguma neefektyvių sprendimų, arba sprendimų, kuriuos galėtume kvalifikuoti kaip žalingus, yra padaroma nacionaliniame lygmenyje.

Ketvirtoji priežastis – nemaža dalis Lietuvos piliečių nežino kaip veikia ES institucijos, nežino šalies derybinės galios priimant sprendimus ES parlamente.

Lietuvos svoris ES parlamente yra labai menkas. Bendras ES parlamentarų skaičius naujos kadencijos parlamente – 705. Į jį deleguojami 11 europarlamentarų iš Lietuvos, kas sudaro tik 1,56 proc. visų narių skaičiaus.

Palyginimui – Vokietiją atstovauja 96, o kaimyninę Lenkiją – 52 atstovai, todėl jų balsas yra labiau girdimas. ES parlamentarų skaičius priklauso nuo gyventojų skaičiaus ir negali būti didesnis, negu 96 ir mažesnis negu 6. ES veikia 20 komitetų ir 2 pakomitečiai (užsienio reikalų, regioninės plėtros, ekonomikos ir pinigų, užimtumo ir socialinių reikalų ir kt.). Akivaizdu, kad Lietuvos parlamentarai negali tinkamai ir efektyviai atstovauti Lietuvos interesų, dirbdami šiuose komitetuose, nes jų tiesiog yra per mažai. Kita vertus, konkuruodami tarpusavyje europarlamentarai neatstovauja vieningos šalies pozicijos.

Ką reiktų daryti?

Esu įsitikinusi, kad reikia keisti šalių narių atstovavimo ES principus. Naujosios kadencijos ES parlamente reiktų teikti iniciatyvą apie nuolat veikiančią ES mažųjų šalių narių komitetą/tarybą, siekiant padidinti derybinę jų galią ES parlamente tam, kad būtų atsvertas didžiųjų šalių narių dominavimas priimant visoms šalims-narėms svarbius sprendimus.

Penktoji priežastis – kritikos neatlaikantis Lietuvos aukščiausiosios valdžios požiūris į europarlamentarus – nė vienas europarlamentaras nebuvo pakviestas susitikti su šios kadencijos Seimu, Vyriausybe ir Prezidente, nebuvo aptartos Lietuvos derybinės pozicijos šalies raidos prioritetų prasme ir žmonėms rūpimais klausimais.

Nejaugi vietinė valdžia neturi užduočių ir įgaliojimų savo atstovams Europarlamente? Toks elgesys diskredituoja pačių europarlamento rinkimų ir šalies atstovų bendrijoje idėją. Tai ypač svarbu, kai Lietuva turi aiškiai išreikšti vieningą požiūrį į ES vystymąsi po Brexit: atstovėti ne kelių, o vieno greičio Europos idėją; išgryninti šeimos politikos vektorius; susitarti dėl vieningos migracijos politikos; gynybos, kitais aktualiais jos raidai ateityje klausimais.

(laukite tęsinio)


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kas, jūsų nuomone, daro didžiausią įtaką karščio augimui?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
  Rimantas Dagys stabdo savo narystę TS-LKD partijos gretose

Rimantas Dagys stabdo savo narystę TS-LKD partijos gretose

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Ar paversime Lietuvos žemės gelmes atliekynu?

Ar paversime Lietuvos žemės gelmes atliekynu?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Prašau, tikėkite savo Vyrais!

Prašau, tikėkite savo Vyrais!

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  LR Prezidento Gitano Nausėdos kalba Prezidento rūmų perdavimo ceremonijoje

LR Prezidento Gitano Nausėdos kalba Prezidento rūmų perdavimo ceremonijoje

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Algimantas Rusteika. Apie ligas ir sukėlėjus

Algimantas Rusteika. Apie ligas ir sukėlėjus

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatorius Kęstutis Masiulis: „Rubliai nekvepia“

Seimo konservatorius Kęstutis Masiulis: „Rubliai nekvepia“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriai konstatuoja: jų pasiūlytos įstatymo pataisos ribojančios rusišką TV – duoda rezultatus

Seimo konservatoriai konstatuoja: jų pasiūlytos įstatymo pataisos ribojančios rusišką TV – duoda rezultatus

komentarai 5Skaityti visą įrašą
  Seime visomis įmanomomis priemonėmis siekiama prastumti anglies dvideginio laidojimo Lietuvos žemės gelmėse įstatymą

Seime visomis įmanomomis priemonėmis siekiama prastumti anglies dvideginio laidojimo Lietuvos žemės gelmėse įstatymą

komentarai 3Skaityti visą įrašą
  Liberalai: „priešlaikiniai Seimo rinkimai tampa bene vienintele išeitimi iš politinio cirko“

Liberalai: „priešlaikiniai Seimo rinkimai tampa bene vienintele išeitimi iš politinio cirko“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  „Jei kažkas norėtų nušauti Putiną, aš užstočiau jį“, – sako Bernie Ecclestone. – „Jis geras vyrukas“

„Jei kažkas norėtų nušauti Putiną, aš užstočiau jį“, – sako Bernie Ecclestone. – „Jis geras vyrukas“

komentarai 5Skaityti visą įrašą
  Algimantas Rusteika. Žmonių mažėja, biudžetas didėja, o pinigų vis labiau trūksta

Algimantas Rusteika. Žmonių mažėja, biudžetas didėja, o pinigų vis labiau trūksta

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Čiabuvių pašnekesiai

Čiabuvių pašnekesiai

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Ar rengiantis kirsti Kalnų parko medžius įvertintos grėsmės, su kuriomis susidurta tvarkant Gedimino kalną?

Ar rengiantis kirsti Kalnų parko medžius įvertintos grėsmės, su kuriomis susidurta tvarkant Gedimino kalną?

komentarai 2Skaityti visą įrašą
  ES neskatina vyrų žindyti. Bet verčia motinas pabaigti žindymą anksčiau, nei pasibaigs 24 mėn vaiko priežiūros atostogos

ES neskatina vyrų žindyti. Bet verčia motinas pabaigti žindymą anksčiau, nei pasibaigs 24 mėn vaiko priežiūros atostogos

komentarai 2Skaityti visą įrašą
  Putinas: manau, kad Eltonas Džonas klysta

Putinas: manau, kad Eltonas Džonas klysta

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Arkadijus Vinokuras. Kaip politiniai lavonai valdžią Lietuvoje periminėja

Arkadijus Vinokuras. Kaip politiniai lavonai valdžią Lietuvoje periminėja

komentarai 2Skaityti visą įrašą
  R. J. Dagio iššūkis Landsbergių klanui, „Dėdulės“ V.Landsbergio įsteigtai, „anūko“ G. Landsbergio paveldėtai partijai

R. J. Dagio iššūkis Landsbergių klanui, „Dėdulės“ V.Landsbergio įsteigtai, „anūko“ G. Landsbergio paveldėtai partijai

komentarai 6Skaityti visą įrašą
  Seimo narys Rimantas Dagys: „Ar politinės partijos Lietuvoje turi laikytis savo deklaruojamų vertybinių nuostatų?“

Seimo narys Rimantas Dagys: „Ar politinės partijos Lietuvoje turi laikytis savo deklaruojamų vertybinių nuostatų?“

komentarai 3Skaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriams užkliuvo Seimo pirmininko kuruojami Seimo ryšiai su Tarpparlamentine ortodoksų asamblėja

Seimo konservatoriams užkliuvo Seimo pirmininko kuruojami Seimo ryšiai su Tarpparlamentine ortodoksų asamblėja

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo narys Rimantas Dagys: „… stabdau savo narystę TS-LKD“

Seimo narys Rimantas Dagys: „… stabdau savo narystę TS-LKD“

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė. Fasadinių miestų fasadiniai gyvenimai

Lidžita Kolosauskaitė. Fasadinių miestų fasadiniai gyvenimai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatorius kreipėsi į Seimo delegaciją ET parlamentinėje asamblėjoje, prašydamas blokuoti Rusijos delegacijos sugrąžinimą

Seimo konservatorius kreipėsi į Seimo delegaciją ET parlamentinėje asamblėjoje, prašydamas blokuoti Rusijos delegacijos sugrąžinimą

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Valstybė neturėtų pelnytis nelaimės ištiktų žmonių sąskaita, – teigia Seimo narys Mindaugas Puidokas

Valstybė neturėtų pelnytis nelaimės ištiktų žmonių sąskaita, – teigia Seimo narys Mindaugas Puidokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Viktoras Uspaskich. Didžiausia grėsmė Europai yra Dalia Grybauskaitė!

Viktoras Uspaskich. Didžiausia grėsmė Europai yra Dalia Grybauskaitė!

komentarai 3Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Tikslas ar moralė?

Arvydas Daunys. Tikslas ar moralė?

komentarai 2Skaityti visą įrašą
  Kieno minkštoji galia ir kietoji negalia?

Kieno minkštoji galia ir kietoji negalia?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriai siūlo imtis sankcijų prieš „Sputniknews.lt“ svetainę, kaip keliančią grėsmę Lietuvos informaciniam saugumui

Seimo konservatoriai siūlo imtis sankcijų prieš „Sputniknews.lt“ svetainę, kaip keliančią grėsmę Lietuvos informaciniam saugumui

komentarai 2Skaityti visą įrašą
  Dėl drabužių su sovietine simbolika pardavimų Seimo konservatoriai kreipėsi į „Adidas“

Dėl drabužių su sovietine simbolika pardavimų Seimo konservatoriai kreipėsi į „Adidas“

komentarai 5Skaityti visą įrašą
  „Karščiai verčia mąstyti, ar išgyvensime iki 2030 metų“, – sako Seimo narys Robertas Šarknickas

„Karščiai verčia mąstyti, ar išgyvensime iki 2030 metų“, – sako Seimo narys Robertas Šarknickas

komentarai 5Skaityti visą įrašą
  Kaip puikiai tu sugebi erzinti kitus? (testas)

Kaip puikiai tu sugebi erzinti kitus? (testas)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Klimato kaitos padariniai Lietuvoje jau ne teorija, o realybė – pripažįsta konservatorė. Deja, valstybė tik pavėluotai reaguoja į situaciją

Klimato kaitos padariniai Lietuvoje jau ne teorija, o realybė – pripažįsta konservatorė. Deja, valstybė tik pavėluotai reaguoja į situaciją

komentarai 2Skaityti visą įrašą
  Reikės dar vienos alternatyviosios medicinos? – Alternatyviąją mediciną ministras A.Veryga siekia paversti tokia, kokia jau yra

Reikės dar vienos alternatyviosios medicinos? – Alternatyviąją mediciną ministras A.Veryga siekia paversti tokia, kokia jau yra

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  „Gaila, kad ignoruojamos socialinės atskirties problemos ir neieškoma bendrų sprendimų“, – sako Ingrida Šimonytė

„Gaila, kad ignoruojamos socialinės atskirties problemos ir neieškoma bendrų sprendimų“, – sako Ingrida Šimonytė

komentarai 4Skaityti visą įrašą
  Nueinančios prezidentės, Dalios Grybauskaitės, paskutinis metinis pranešimas

Nueinančios prezidentės, Dalios Grybauskaitės, paskutinis metinis pranešimas

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriai, spaudžia vyriausybę apdėti ekonominėmis sankcijomis Rusijos verslą

Seimo konservatoriai, spaudžia vyriausybę apdėti ekonominėmis sankcijomis Rusijos verslą

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Teismo išteisintos Eglės Kručinskienės apkalta, prokurorų pastangomis ir ginant vaiko teises, bus tęsiama toliau

Teismo išteisintos Eglės Kručinskienės apkalta, prokurorų pastangomis ir ginant vaiko teises, bus tęsiama toliau

komentarai 6Skaityti visą įrašą
  Ko siekta, kas pasiekta ir ko vėl siekiama naujai reformuojant miškų reformą?

Ko siekta, kas pasiekta ir ko vėl siekiama naujai reformuojant miškų reformą?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Šaunuoliai lenkai ir rusai. Mūsiškis Linkevičius pats švedams būtų nuvežęs....

"Lakmuso popierėlis" pono Rimanto Jono Dagio krikščioniškoms ir bendražmogiškomis vertybėmis: ...

Su mumis, moterimis, nelengva ne tik vyrams, bet ir grožio pramonei. Ko iš tikrųjų norime,...

Vieni zudyti pradejo, kiti pribaige.vaikZudziai prakeikti....

visiškas briedas.1000 metų istorijos kaip minimum aplamai nebuvo tai sukurta naujųjų istorijos perrašinėtojų....

Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras melas: sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog...

Ponas R. J. Dagys, būdamas LR Seimo Antikorupcijos komiteto pirmininku nieko nedarė - kuomet žemvagiai...

Stiprus žmogus, nugalėjo savisaugos instinktą ir pasirinko mirtį. Pagarba jam....

Labai geras ir normalus mr. Trump sprendimas. O, kad taip gėjžopoje atsirastų toks lyderis ir...

Kiek dar ruošiatės platinti šitas apgailėtinas pasaulį valdačios žydaujos pasakas ir prasimanymus? ...

Likau nesupratęs: kuo skiriasi seksas su roboto nuo masturbavimosi žiūrint porno? Ir viena, ir...

Dauguma vyrų prisipažino, jog nejaučia pasitenkinimo iš sueities => IŠVADA: Juos išprievartavo!!! Na tegu neša...

patys dviveidžiai panaikino, dabar patys atseit siūlo grąžint...

Beprociams atsiranda noras tai svetimas siuksles deginti mususose ir tersti ora, tai skalunu dujas isgauti...

  Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

komentarai 6Skaityti visą įrašą
  Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

komentarai 2Skaityti visą įrašą
  Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

komentarai 3Skaityti visą įrašą
  Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

komentarai 2Skaityti visą įrašą
  Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

komentarai 5Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

komentarai 8Skaityti visą įrašą
  Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

komentarų 11Skaityti visą įrašą
  Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

komentarai 28Skaityti visą įrašą
  Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

komentarų 20Skaityti visą įrašą
  Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

komentarai 5Skaityti visą įrašą
  Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

komentarai 3Skaityti visą įrašą
  Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

komentarai 5Skaityti visą įrašą
  Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

komentarai 6Skaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

komentarai 5Skaityti visą įrašą
  Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

komentarai 3Skaityti visą įrašą
  Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

komentarai 2Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *ES parlamento rinkimai: euroskepticizmo šaknys ir ką su tuo daryti?* - nuoroda: https://infa.lt/33075/es-parlamento-rinkimai-euroskepticizmo-saknys-ir-ka-su-tuo-daryti/