infa.lt

Jums operavo apendicitą? – Greičiausiai be reikalo

Jums operavo apendicitą? – Greičiausiai be reikalo

11 gegužės
19:19 2019

Operacijos metu

Šimto su viršum metų eigoje vieninteliu apendicito gydymo variantu buvo laikomas uždegimą patiriančio organo pašalinimas. Ir tik dabar chirurgai išsiaiškino, jog operacija nėra būtina – daugumoje atvejų pacientui pakanka tiesiog praeiti antibiotikų kursą.

Sensacingą pareiškimą padarė Turku universiteto (Suomija) mokslininkai. Anksčiau atlikti tyrimai jau atsargiai nurodė į apendicito gydymo antibiotikais galimybę, tačiau iki šiol tokių rekomendacijų buvo stengiamasi vengti.

Gydytojai negalėjo atmesti galimybės, jog antibiotikai tik panaikina aštrią uždegimo formą, ir jog operacijos prireiks ateityje, tik ji pasidarys kur kas sudėtingesnė.

Plataus masto eksperimento eigoje Suomijos mokslininkai penkis metus stebėjo tris šimtus pacientų nuo 18 iki 60 metų amžiaus, kuriems buvo pasiūlyta išgydyti nekomplikuotą apendicitą be chirurginio įsikišimo, – antibiotikais.

Trijų dienų eigoje vaistai jiems buvo leidžiami ligoninėje į veną, o vėliau dar dvi savaites jie vartojo antibiotikus namuose, tablečių pavidalu.

Pasekoje, beveik du trečdaliai pacientų visiškai apsiėjo be operacijų. Apendicitas, tai yra aklosios žarnos kirmėlinės ataugos (apendikso) uždegimas tiesiog praėjo. O tiems, kam jos vis tik prireikė, apendicito pašalinimas praėjo be jokių komplikacijų.

Išvada: nekomplikuotą aštrų apendicitą pirmiausia reikia bandyti gydyti būtent antibiotikais, teigia tyrimo autoriai.

Tai niekuo nepablogina paciento būklės, tačiau su didele tikimybės dalimi gali jį išgelbėti nuo nereikalingos operacijos ir su ja susijusiomis infekcijos patekimo rizikomis.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Jums operavo apendicitą? - Greičiausiai be reikalo* - nuoroda: https://infa.lt/32981/jums-operavo-apendicita-greiciausiai-be-reikalo/