infa.lt

Niujorkas nušluotas nuo Žemės paviršiaus: mokomasis „susidūrimas“ su asteroidu baigėsi nesėkme

Niujorkas nušluotas nuo Žemės paviršiaus: mokomasis „susidūrimas“ su asteroidu baigėsi nesėkme

11 gegužės
09:33 2019
asteroidas

YouTube nuotr.

Pereitą savaitę pasibaigusių bendrų visos planetos mokymų, vykusių Pasaulinės konferencijos apie planetos išsaugojimą fone, rezultate, – Niujorkas buvo nušluotas nuo Žemės paviršiaus.

Pasak legendos, artėjantis prie Žemės, maždaug 300 metrų skersmens asteroidas, buvo aptiktas aštuonerių metų iki potencialaus susidūrimo atstumu. Pradžioje mokslininkai katastrofos tikimybę vertino 1/50000 lygmenyje, tačiau toliau tikslinant asteroido trajektoriją tapo aišku, jog susidūrimas neišvengiamas.

Tam, kad būtų išvengta katastrofos mokslininkai siūlė:

– nuskelti asteroido dalį jam priskrendant branduoliniu užtaisu,

– pakeisti objekto skrydžio trajektoriją kosminio aparato, pavadinto DART pagalba,

– nukreipti asteroidą nuo Žemės dirbtinės gravitacijos pagalba, kurią sukeltų raketa lydinti asteroidą keletą metų.

– perdažyti asteroido dalį balta spalva, tada jis kitaip sugertų šviesą ir jo trajektorija pasikeistų.

Vėliau buvo patvirtintas toks veiksmų planas:

2021 metais NASA nusiuntė prie asteroido žvalgybinę misiją, siekiant patikslinti jo išmatavimus, sudėtį ir orbitą. Pasekoje pavyko patvirtinti, jog susidūrimas gali pilnai sunaikinti Denverį ir šalia esančias teritorijas.

– JAV, Europa, Rusija, Japonija ir Kinija bendrai, ėmėsi šešių skraidančių aparatų gamybos. Tie aparatai turėjo sudužti į asteroido paviršių, taip tikintis nukreipti jo judėjimo trajektoriją.

Aparatus pavyko paleisti tik 2024-ųjų liepą – trys iš jų sėkmingai įvykdė misiją. Pagrindinę 300 metrų skersmens objekto dalį pavyko išstumti iš jo pradinės orbitos, tačiau nuskilęs gabalas, kurio išmatavimai siekė nuo 50 iki 80 metrų skersmens, toliau tęsė savo kelionę link Žemės.

Nuskilusi dalis įsiveržė į Žemės atmosferą 2027 balandžio 29 dieną ir sprogo virš Centrinio Niujorko parko. Sprogimo energija sudarė apie 20 megatonų trotilo ekvivalentu – tai tūkstantį su viršum kartų galingesnis užtaisas, nei tas, kuris sunaikino Hirosimą.

Mokslininkų nuomone, toks mūsų planetos ateities scenarijus visiškai realus. Šiai dienai potencialiai pavojingų dangaus kūnų sąraše – 74 kosminiai objektai, grasinantys Žemei galimu susidūrimu. Ir šis sąrašas nuolat pasipildo.

Sekantys tokio tipo bendri planetos mokymai įvyks 2021 metais Vienoje.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Balsuosite ateinančiuose rinkimuose UŽ?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Niujorkas nušluotas nuo Žemės paviršiaus: mokomasis „susidūrimas“ su asteroidu baigėsi nesėkme* - nuoroda: https://infa.lt/32965/niujorkas-nusluotas-nuo-zemes-pavirsiaus-mokomasis-susidurimas-su-asteroidu-baigesi-nesekme/