infa.lt

Tymai Rusijoje ir pasaulyje. Skiepų šalininkai ir jų priešininkai

Tymai Rusijoje ir pasaulyje. Skiepų šalininkai ir jų priešininkai

balandžio 27
22:142019

 

Tymai

Per praėjusius metus Rusijoje tris su puse karto išaugo susirgimų tymais skaičius. Pagrindine tokio augimo priežastimi šalies ekspertai laiko sąmoningą žmonių atsisakymą skiepytis.

Rusiškas BBC pasakoja apie tai ar tymai laikomi pavojinga liga, kodėl rusai bijo komplikacijų nuo vakcinų ir kaip valdininkai norėtų bausti tuos, kas priešinasi vakcinacijai.

BBC rašo apie Aukštosios ekonomikos mokyklos medijų komunikacijos fakulteto studentą Danilą Grigorenką, užsikrėtusį tymais nuo savo jaunesnės sesers, kuris visai nebijojo užsikrėsti, kadangi buvo jau dukart pasiskiepijęs nuo tymų – paskutinį kartą 2010 metais.

Kai kūną nusėjo tipiniai išbėrimai – abejonių, kad tai tymai neliko. Galutinę diagnozę Danilui užtvirtino gydytojas, paaiškinęs, kad jis susirgo dėl to, kad buvo labai glaudžiame kontakte su savo 14-mete seserimi, kuri irgi buvo skiepyta. Tačiau kažkuriuo momentu grįžo iš mokyklos su ištinusia galva, didžiuliais skausmais akyse ir griuvo į lovą.

Danilas ir jo sesuo – du iš 872 rusų, užsikrėtusių tymais 2019 metais. Beveik pusė iš jų – suaugę žmonės.

„Sakoma, kad tymai – kaip meilė, nieko nepraleis pro šalį, – juokauja Nikolaj Briko Maskvos valstybinio medicinos universiteto epidemiologijos ir medicinos katedros vedėjas, vyriausiasis Rusijos sveikatos ministerijos epidemiologas. Liga labai užkrečiama, perduodama oru paprasto pokalbio metu. Nereikalingas joks ilgalaikis kontaktas. Pakanka būti toje patalpoje kur neužilgo prieš tai buvo ligonis“.

Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija (PSO) pažymi, jog patys savaime tymai nėra tokie pavojingi organizmui. Mirties atvejai pagrinde susiję su ligos komplikacijomis: encefalitas, pneumonija, dehidratacija, rašo BBC.

Be to, tymai gali turėti ilgalaikių pasekmių, rašoma straipsnyje. Pasak Prinstono universiteto imunologų tyrimo, kurio rezultatai publikuoti žurnale Science 2015 metais, tymai daro neigiamą įtaką organizmo imunitetui dar du tris metus po susirgimo.

2017 metais visame pasaulyje nuo tymų ir jų komplikacijų mirė 110 tūkstančių žmonių. Dauguma iš jų – vaikai iki 5-erių metų amžiaus. Rusijoje, PSO duomenimis, per penkerius metus nuo tymų mirė du žmonės, rašo leidinys.

Pastaraisiais metais globalus mirtingumas nuo tymų sumažėjo 80%, kaip teigiama straipsnyje – pirmoje eilėje masinės vakcinacijos dėka.

Tačiau jau 2019 metais, PSO duomenimis, sergamumas tymais išaugos pasaulyje tris kartus. Europoje didžiausias protrūkis, štai jautris metus stebimas Ukrainoje. Tik per šiuos metus nuo tymų, 44, 8 mln gyventojų (2017 m duomenys) turinčioje Ukrainoje, mirė 15 žmonių.

Pagrindine tymų paplitimo priežastimi išsivysčiusiose šalyse gydytojai įvardija tėvų atsisakymą skiepyti vaikus. Jie sudaro 78,6% bendroje priežasčių nesiskiepyti struktūroje, praneša Maskvos sveikatos apsaugos departamentas.

Grėsmė žmonijai

„Būtent šiais metais kova su žmonėmis pasisakančiais prieš skiepus peraugo į isterijos stadiją, kai PSO paskelbė mus grėsme žmonijai“, – pasakoja BBC 35-erių metų amžiaus Olga.

2019 metų pradžioje PSO iš tiesų pirmą kartą įtraukė sąmoningą atsisakymą skiepytis į 10-ies globalių grėsmių žmonijos sveikatai sąrašą, kartu su oro užterštumu, ŽIV, Ebolos karštine ir tokiomis neinfekcinėmis ligomis kaip vėžys. […]

Pasak tarptautinės apklausos, vykdytos The State Vaccine Confidence 2016 metais apie savo nepasitikėjimą skiepais pareiškė 27% rusų – aukštesnį lygmenį šioje apklausoje pasiekė tik Prancūzija (virš 40%), o taip pat Bosnija ir Hercegovina.

Rizikos nesulyginamos“

Nežiūrint į nedidelę riziką, kasmet su neigiamomis vakcinų pasekmėmis susiduria dešimtys žmonių. PSO duomenimis apie imunizacijos šalutinių efektų pasireiškimo skaičius, 2016 metais Rusijoje buvo užregistruota 245 keliantys įtarimą ir patvirtinti atvejai. Tada, Rospotrebnadzor išsiaiškino, jog 20% komplikacijų po vakcinacijos atvejų, įvyko dėl to, kad gydytojai nesilaikė vakcinų saugojimo sanitarinių taisyklių ir neteisingai suleisdavo preparatus.

Komplikacijos po skiepų dažniausia sąlygojamos genetiniais faktoriais, aiškina epidemiologas Briko, tačiau numatyti jų beveik neįmanoma. „Vakcinacija gali būti paleidžiamuoju trigeriu, tačiau juo gali būti ir bet kuris svetimas antigenas, alergenas maiste. Tai žmogaus savybė, kuriam atitinkamą poveikį gali padaryti kažkoks faktorius, pažadinti atitinkamą geną ir iššaukti grandinę reakcijų“.

„Būdavo ir ginčai su gydytojais, kurie ragino mus skiepytis, prisimena Olga. – Aš jiems siūlydavau prisiimti atsakomybę sau ir suteikti saugumo garantijas, užfiksuotas ant popieriaus. Tuo visos kalbos ir pasibaigdavo“. \

Rusijoje oficialiai patvirtintas galimų komplikacijų po skiepų sąrašas – tai tai anafilaktinis šokas, encefalitas, sunkūs nervų sistemos pažeidimai, vedantys link invalidumo, sudėtingos alerginės ir kitokios reakcijos, rašo BBC.

Esant komplikacijoms nukentėję turi teisę gauti išmokas nuo 10 000 iki 30 000 rublių (iki 370 eurų) esant letalinei baigčiai, tvirtina leidinys.

Dauguma atsisakymų skiepytis (74%) kyla būtent dėl komplikacijų baimės, liudija rusų gydytojų apklausa, kurią vykdė Aston Group. 18% tėvų laiko skiepus bereikalingais, o dar 6% paklausė pažįstamų ir giminių patarimų.

Skiepų priešininkai, su kurias bendravo BBC įvardino ir kitą atsisakymo skiepytis priežastį: daugelis įsitikinę, jog taip vadinamas natūralus imunitetas, kurį žmogus įgyja persirgęs, sakykime tymais, apsaugo jį visą likusį gyvenimą, tada kai vakcina turi „galiojimo laiką“.

Pasak epidemiologo Briko, retais atvejais užsikrėsti tymais iš tiesų gali net skiepytas žmogus.

Mes visi esame skirtingi, aiškina Brikas. – Jautrumas kinta, o organizmo reaktyvumas – reakcija į vaistą – keičiasi su amžiumi. Yra žmonių, kurie turi hiporeaktyvumą, ty jų organizmas reaguoja į vakciną blogiau, o ilgalaikis imunitetas gali ir nesusiformuoti“.

Ekspertas teigia, kad tai galėjo įvykti ir studentui Daniilui Grigorenko, kuris susirgo tymais, nors buvo skiepytas, be to, studentas buvo artimai susijęs su sergančia (irgi skiepyta) seserimi.

Tymų vakarėliai

Ažiotažą socialiniuose tinkluose iššaukia ir diskusijos apie taip vadinamus „tymų vakarėlius“. Vasario mėnesį keletas Rusijos MIP (masinių informacijos priemonių) paskelbė medžiagą, kurioje buvo pasakojama, kaip rusai užkrečia savo vaikus infekcinėmis ligomis.

Tokių vakarėlių tradicija užgimė JAV. Nesant vakcinų tėveliai vesdavo savo vaikus pas bendraamžius, susirgusius tymais ar vėjaraupiais, kad tie kontroliuojamai persirgtų šiomis ligomis jauname amžiuje. Populiarumo tokiems vakarėliams suteikia įsitikinimas, kad vaikiškame amžiuje tokiomis infekcijomis persergama lengviau.

Įrašų šiomis temomis galima rasti rusiškose tėvų grupėse, praneša BBC: „Ieškau raudonukės jaunesnei vienuolikmetei seseriai. Sesuo labai alergiška ir skiepyti negalima. Visas galimybes ir rizikas išstudijavome. Jeigu kas sergate raudonuke, tai džiaugsimės kvietimu arbatai – saldumynų atsivešime“.

Įrašo autorė papasakojo BBC, kad surasti vaiką sergantį raudonuke jai taip ir nepavyko.

Kalbant apie tymų vakarėlius – jų pėdsakus taip pat galima aptikti tik socialiniuose tinkluose. Pasak Ukrainos gyventojos Natalijos, vienos iš grupių prieš skiepus dalyvės, kuri tyčia užkrėtė vaiką tymais, sergančiųjų kontaktais su ja pasidalino jos gydytojas.

„Mano neskiepytas štai tik ką persirgo, bėrimas jau nubluko. Vaiką susargdinome tyčia. Vedėme pas susirgusius vaikus. Tarp kitko, mūsų pediatrė nurodė tą šeimą“.

Tokių vakarėlių praktika labai pavojinga, įsitikinęs epidemiologas Brikas, remdamasis ta pačia statistika, pasak kurios komplikacijų rizika po persirgtos ligos gerokai viršija galimų komplikacijų nuo skiepų riziką.

Tymų protrūkis Rusijoje sužadino valdininkų norą įvesti atsakomybę skiepų priešininkams.

Dar prieš metus apie tai pasisakė Rusijos prezidentas V. Putinas. Atsisakymą nuo skiepų jis tada pavadino „mada“, tačiau pasiūlė kol kas nesiimti griežtų priemonių.

Šiandien Rusijoje atsisakyti vakcinacijos galima be kažkokių pasekmių – skiepijimasis vyksta grynai savanoriškai.

Kai kuriose Europos šalyse neskiepytų vaikų nepriima į mokyklas, vaikų darželius, Prancūzijoje tėvams skiriamos keleto tūkstančių eurų baudos, o Vokietijoje mokyklos turi pranešti valdžiai apie tėvus, atsisakančius skiepyti savo vaikus, primena BBC.

Jungtinėse Valstijose beveik neįmanoma leisti neskiepytą vaiką į mokyklą.

Įdomus faktas, primena BBC – 2016 metais Tarptautinės ekspertų komisija patvirtinanti ir registruojanti raudonukės ir tymų eliminaciją paskelbė apie visišką pergalę prieš tymus.

Kova su skiepų priešininkais verda ir internete. Šių metų vasarį Youtube paskelbė, jog atsisako reklamuoti kanalus, pasakojančius apie vakcinacijos žalą.

Kovoti su skiepų priešininkais pažadėjo ir Facebook. Socialinis tinklas planuoja pašalinti turinį apie vakcinacijos žalą iš rekomendacijų ir paieškos rezultatų.

Balandžio pradžioje Rusijos sveikatos ministerijos vadovo pirmoji pavaduotoja Tatjana Jakovleva pranešė, jog žinyba ruošia įstatymus, draudžiančius platinti raginimus atsisakyti skiepytis.

Kiti Rusijos valdininkai siūlo drausimus, jau egzistuojančius kai kuriose Europos šalyse, tarp kurių draudimas neskiepytiems vaikams lankyti mokyklas ir vaikų darželius, baudos už raginimą nesiskiepyti ir panašiai.

Vakcinacijai pasiekus virš 95% apimtis (Rusijoje skiepų nuo tymų apimtys šiandien viršija 97%) – visuomenė laikoma beveik nepažeidžiama, sako epidemiologas Brikas.

Tačiau tie, kas pasisako prieš vakcinaciją turi apie tai kitą nuomonę.

„Kolektyvinis imunitetas – tai mitas, – sako Olga. – Juolab su neaiškiu vakcinų galiojimo laikotarpiu kiekvienu individualiu atveju. Tai ne benzino kiekis, kurį užpylus į automobilį žinai kiek galėsi nuvažiuoti“.

Pasak moters, daugelis tų, kas pasisako prieš vakcinaciją jau pasiruošė tam, ko imsis, jei būtų įvesti privalomi skiepai. Tie, kas pavargo kovoti su šiuo beprotišku spaudimu, tiesiog perka pažymas, apie pasiskiepijimą, štai ir viskas.

Daugiavaikė motina Svetlana sako BBC, jog laiko draudimus eiti į mokyklą neskiepytiems apskritai beprasmiais. Jeigu visi vaikai mokykloje paskiepyti – tai ko bijotis? Jeigu skiepai efektyvūs – jie visi saugūs. Tada bijotis reikia tiems, kas neskiepyti. O už ką tada juos bausti, izoliuoti, represuoti jų šeimas?

Toliau straipsnyje pasakojama apie apskritąjį stalą, prie kurio susėdę bendrą kalbą bandė rasti oficialiosios medicinos ir nusiteikusių prieš skiepus žmonių atstovai. Deja, jiems nepavyko. Nusileisti nežada nė viena, nei kita pusė.

Plačiau: bbc.com (rusų kalba)

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar Gitanas Nausėda kaip prezidentas pateisina jūsų lūkesčius šiai dienai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
  Kodėl siūlomi taršos ir nekilnojamojo turto mokesčiai skriaudžia skurdžiausiai gyvenančius?

Kodėl siūlomi taršos ir nekilnojamojo turto mokesčiai skriaudžia skurdžiausiai gyvenančius?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Valstybė nesupranta, kad stiprinti šeimas apsimoka. Ar apsimeta nesuprantanti?

Valstybė nesupranta, kad stiprinti šeimas apsimoka. Ar apsimeta nesuprantanti?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Viliaus Šapokos gerovės valstybės „planas chuliganas“: iš vienos ubagų kišenės išimsim, o į kitą įdėsim

Viliaus Šapokos gerovės valstybės „planas chuliganas“: iš vienos ubagų kišenės išimsim, o į kitą įdėsim

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Žmogus gyvenime ir paskui (4)

Žmogus gyvenime ir paskui (4)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Kam naudingas ir kuo pavojingas Europai Turkijos puolimas Sirijoje?

Kam naudingas ir kuo pavojingas Europai Turkijos puolimas Sirijoje?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė. Atsargiai! Jus puola… grožio pramonė

Lidžita Kolosauskaitė. Atsargiai! Jus puola… grožio pramonė

komentarai 2Skaityti visą įrašą
  Kas geriau: Pranckietis be galvos ar nuogas karalius? Gero pasirinkimo nėra

Kas geriau: Pranckietis be galvos ar nuogas karalius? Gero pasirinkimo nėra

komentarai 2Skaityti visą įrašą
  Pirmasis N.Venckienės interviu: „Tai, kad aš esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe.“

Pirmasis N.Venckienės interviu: „Tai, kad aš esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe.“

komentarai 2Skaityti visą įrašą
  R. Budbergytė perspėjo valdančiuosius: kaimus stumiate atgal į akmens amžių

R. Budbergytė perspėjo valdančiuosius: kaimus stumiate atgal į akmens amžių

komentarai 2Skaityti visą įrašą
  Astravo AE klausimas tampa negailestinga rinkimine kova, slepiama už tariamo susirūpinimo visuomene

Astravo AE klausimas tampa negailestinga rinkimine kova, slepiama už tariamo susirūpinimo visuomene

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rusų generolas papasakojo kiek laiko reikia atsakomajam branduoliniam smūgiui

Rusų generolas papasakojo kiek laiko reikia atsakomajam branduoliniam smūgiui

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Įvardintas sekantis Rusijos prezidentas ir kokį postą prie jo užims V. Putinas

Įvardintas sekantis Rusijos prezidentas ir kokį postą prie jo užims V. Putinas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Andrius Martinkus. Kokia Lietuvos valstybės buvimo prasmė?

Andrius Martinkus. Kokia Lietuvos valstybės buvimo prasmė?

komentarai 2Skaityti visą įrašą
  Žmogus gyvenime ir paskui (3)

Žmogus gyvenime ir paskui (3)

komentarai 2Skaityti visą įrašą
  G. Paluckas apie santykius su Baltarusija: konservatoriai veidmainiauja

G. Paluckas apie santykius su Baltarusija: konservatoriai veidmainiauja

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Kas sieja atlikėją V. Baumilą ir Vilniaus merą R. Šimašių? – Jų gynėja tampa rusiška žiniasklaida

Kas sieja atlikėją V. Baumilą ir Vilniaus merą R. Šimašių? – Jų gynėja tampa rusiška žiniasklaida

komentarai 6Skaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriai kviečia susirinkti prie Baltojo tilto Vilniuje ir paminėti komunistinio režimo Kinijoje aukas

Seimo konservatoriai kviečia susirinkti prie Baltojo tilto Vilniuje ir paminėti komunistinio režimo Kinijoje aukas

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Algis Džiugys. Viskas ką reikia žinoti apie politinę pedofiliją ir Gretą Thunberg

Algis Džiugys. Viskas ką reikia žinoti apie politinę pedofiliją ir Gretą Thunberg

komentarai 3Skaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė. Žmonės, žmonėms, dėl žmonių

Lidžita Kolosauskaitė. Žmonės, žmonėms, dėl žmonių

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatorius ragina politikus atsisakyti Kinijos ambasados kvietimo pažymėti KLR septyniasdešimtmetį

Seimo konservatorius ragina politikus atsisakyti Kinijos ambasados kvietimo pažymėti KLR septyniasdešimtmetį

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  „Vaiko teisių apsaugos įstatymas neapsaugo vaikų nuo smurtaujančių vaikų“, – pakraupę socialdemokratai

„Vaiko teisių apsaugos įstatymas neapsaugo vaikų nuo smurtaujančių vaikų“, – pakraupę socialdemokratai

komentarai 2Skaityti visą įrašą
  Andrius Martinkus. Neoliberali Lietuvos valstybė

Andrius Martinkus. Neoliberali Lietuvos valstybė

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rolandas Paksas: „Seime sumindyta Konstitucija ir paniekintas Jungtinių Tautų Organizacijos autoritetas“

Rolandas Paksas: „Seime sumindyta Konstitucija ir paniekintas Jungtinių Tautų Organizacijos autoritetas“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Juk zmones ismirs kaip muses nuo situ spinduliuociu, letai su veziais , ale poliomielitiniiais pozymiais...

Taip, atstatomoji - visai kas kita....

"jei norima šitą situaciją keisti". Kas tie norėtojai? Dargiai, avuliai, vasiliauskai nėra norėtojai. Sopulingosios...

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

EM spinduliuotės reikia tiesiog atsisakyti, atsisakyti wifi, telefonų ir elektros taip pat. Teisingai supratot,...

ŠUNELIŲ AMSĖJIMAS,NES PADSIDĖJO PAVOJUS ,KAD IŠAIŠKĖS PAGAL KIENO KOMANDĄ LIEPIAMA AMSĖTI...

Kai visus aplink apdergi - tai pats lyg švaresnis tampi? Konservatorių politika pažįstama - dar...

Rimtas straipsnis. Rimtas autorius. Nuosekliai ir aiškiai viskas išdėstyta. Kada mes turėjome tokią spaudą? Seniai....

Lenkai visada turėjo tvirtą stuburą. Ir nežiūrint į tai, kad juos vis bando dergti vakarų...

mateliai visokie įlindo į valdančiuosius bučiuodami užpakalinę vietą, kai buvo nuspirti į savo kampą, kur...

išvirkščių veidrodžių karalystė. tikrieji valstybės išdavikai, nualinę šalį ieško atpirkimo ožių....

Bendraujant įlindus į telefoną, reikia labai didelio emocinio intelekto:)...

... niekas labiau nepapuoš žmogaus, kaip jo gražios mintys, gražus jo vidinis pasaulis... Sveikas autorės...

  Valstybė nesupranta, kad stiprinti šeimas apsimoka. Ar apsimeta nesuprantanti?

Valstybė nesupranta, kad stiprinti šeimas apsimoka. Ar apsimeta nesuprantanti?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Dešimtys ar net šimtai tūkstančių žygiuoja Paryžiuje, kad vaikai turėtų teisę į tėvą

Dešimtys ar net šimtai tūkstančių žygiuoja Paryžiuje, kad vaikai turėtų teisę į tėvą

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Mūsų suaugę vaikai

Mūsų suaugę vaikai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  VTAĮT: Tėvai gali palikti vaikus pas senelius atostogoms be jokių įgaliojimų, jei jie patys randasi Lietuvoje

VTAĮT: Tėvai gali palikti vaikus pas senelius atostogoms be jokių įgaliojimų, jei jie patys randasi Lietuvoje

komentarai 4Skaityti visą įrašą
  Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

komentarai 6Skaityti visą įrašą
  Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

komentarų 11Skaityti visą įrašą
  Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

komentarai 4Skaityti visą įrašą
  Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

komentarai 2Skaityti visą įrašą
  Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

komentarai 4Skaityti visą įrašą
  Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Tymai Rusijoje ir pasaulyje. Skiepų šalininkai ir jų priešininkai* - nuoroda: https://infa.lt/32333/tymai-rusijoje-ir-pasaulyje-skiepu-salininkai-ir-ju-priesininkai/