• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Skiepai. Už ar Prieš?

Skiepai. Už ar Prieš?

26 balandžio
09:36 2019
JUrga Baltrokonytė

Facebook nuotr.

Savo nuomone apie skiepus Facebook paskyroje pasidalino žurnalo „Happy 365“ vyr. redaktorė Jurga Baltrukonytė:

Tai aišku, aš prieš skiepus.

Prieš visus medicinos išradimus. Kaip kitaip. Medicina ir farmacija yra akivaizdus žmonių išnaudojimas. O kiek ten žiaurumo! Kiek pelyčių, šunų, beždžionių, kiaulių nukentėjo ir žuvo, kol buvo išrasti vaistai ir buvo pradėtos sudėtingos operacijos, visokie organų persodinimai.

Dabar viskas humaniškiau – įmanoma sukurti panašius modelius neeksperimentuojant su gyvybėmis. Bet kažkada tai buvo neįmanoma.

Žuvusios pelytės išgelbėjo gyvybes jūsų tėvams, seserims, mylimiesiems ar vaikams. Tie dalykai, ta patirtis ir žinojimas nenukrito iš dangaus.

Protestuojantys prieš skiepus, ar tikrai įsivaizduojate, kiek kainavo medicinos pažanga?

Kiek kainavo ilgesnis gyvenimo vidurkis? Širdies operacijos, organų persodinimai, kova prieš Alzhaimerį, neišnešiotukų gydymo pažanga, mirtinų ligų suvaldymas skiepais?

Kalbu ne apie pinigus.

Reikėjo ant kažko treniruotis, kitaip medicina būtų likusi tokiame lygyje, kai nuskausmindavo degtinės buteliu į gerklę, o kaukolę gręždavo savadarbiais grąžtais.

Kai visos operacijos baigdavosi blogai.

Kai siautė raupai, maras ir kitos baisios ligos, kai Europa priminė vieną didelę ligoninę, kurioje slankiojo gyvi lavonai. Kol galų gale, eksperimentuojant su aštuonmečiu sodininko vaiku, kad ir kaip žiauriai skambėtų, nebuvo išrasti pirmieji pasaulyje skiepai, kurie suveikė ir tapo pavyzdžiu vakcinoms nuo kitų ligų kurti. Nuo tymų taip pat.

Ir kam to reikėjo?

Nes štai, kaip patogu, tymai vėl grįžo, nereikės medikams iš vadovėlių mokytis, turės tikrų atvejų.

Tymai plinta ir Madagaskaro lūšnynuose, ir Niujorko dangoraižiuose.

Italija jau uždraudė vaikams iki 6 metų lankyti ugdymo įstaigas, jei jie nėra paskiepyti nuo vėjaraupių, tymų ir kitų ligų.

Žiaurūs tie italai…

Va, o mūsų kalbos redaktorė Erika susirgo būtent tą dieną, kai atėjo jos eilė skiepui. Tai ką, dabar labai laiminga moteris, džiaugiasi – Velykas praleido lovoje, o ne prie puodų.

Savotiškai ir pailsėjo. O skiepui skirtus pinigus pasitaupys, atsidės būtiniausiems buities pirkiniams.

Bet ko aš čia su tais skiepais, yra daug pavojingesnių medicinos atradimų. Įsivaizduojate, kiek mamų ir kūdikių mirė, kol buvo ištobulinta Cezario pjūvio operacija?

Pirmoji pasaulyje atlikta 1610 metais ir buvo nesėkminga. Po to dar 200 metų visos Cezario operacijos baigdavosi blogai. Na ar reikėjo net bandyti?

Na tai kas, kad darydavo, kai gimdymo situacija ir taip būdavo beviltiška. Kam kišti nagus, eiti prieš gamtą?

O dar paklauskit, kiek tie medikai, kurie skiepija ir operuoja, uždirba, tai išvis pasidarys aišku, kad medicina yra tik pinigų ir smegenų plovimo mašina, kitaip kas ten už tokius grašius dirbtų?

Tai turbūt tik iš skiepų ir gyvena.

Uždrausti juos reikia.

O jei jau atsirastų koks nesusipratėlis, kuris labai maldautų skiepytis, tegul eina dirbti karvių melžėju. Jei pamenate, būtent taip ir buvo atrastas pirmasis pasaulyje skiepas nuo raupų – melžėjos nesirgdavo arba sirgdavo rečiau, lengviau. Gal padės ir nuo tymų ar kitų zarazų.

Puikus, saugus, natūralus būdas. Kiekvienam po karvę. Kam mums tie išradimai. Ir taip pagal statistiką žemėje mūsų per daug. Mūsų – tai ir jūsų, ir jūsų vaikų bei vaikaičių.

(Aišku, esu už skiepus. Ir už visus sunkiai bei skaudžiai per žmonijos istoriją pasiektus medicinos išradimus, kurie taip brangiai kainavo. Kiekvieną sykį, kai naudojamės medicinos laimėjimais, prisiminkime, kokį sunkų kelią jie nuėjo).

Paremkite infa.lt per PayPal, Patreon ar jums patogiu PAREMTI būdu. - Nuoširdžiai ačiū parėmusiems.
žiūrėjo 501

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. Vidmantas    -  2019-04-26, 09:47

  klausymelis panelei =uz skiepus ji , kuriu aprobacijos nera Lietuvoje , kurie kainuoja grasius , kurie pavojingi akyvaizdziai , Ar uz skaidruma bei realius tyrimus pries skiepijant bet , tik pageidaujantiesiems , ir dar =KODEL Kepenis sveikas be skiepu ir vaistu tradiciniu , oi atsiprasau =nuodu , kas yrodyta. Ka !!!

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Virginia Langlay    -  2019-04-26, 17:21

  ANTIVAKCINACIJOS JUDĖJIMAS turi įdomią struktūrą, kurioje sutinkami daugelyje propagandinių naratyvų ar sąmokslo teorijų vystomi elementai.

  1) Neapibrėžtos baimės, nerimo kurstymas. Tai yra kalbos apie paslaptingas mirtis, ligas, nukentėjusius, grėsmę ir siaubingas pasėkmes

  2) Apeliavimas į jautrią temą – vaikų sveikatą ir likimus. Skiepai šia prasme labai naudinga tema, nes neatsiejama nuo vaikystės patirčių, imuninės sistemos ir atsparumo ligoms kūrimo.

  3) Nepasitikėjimas valdžios struktūromis ir globaliomis sistemomis. Manoma, kad slepiama pavojų informacija arba skiepijimo procesas tiesiog niekaip nekontroliuojamas.

  4) Didžiojo plano teorija (kažkam naudinga, kažkas pelnosi, kažkas bando valdyti visuomenę, keisti pačio žmogaus organizmą ar net genomą).

  5) Mokslo bendruomenės atmestų teorijų platinimas (grįžtam prie nepasitikėjimo sistemomis). Mokslininkų aiškinimais nepasitikima, nes jie atstovauja kažkokią platesnę bendruomenę, už kurios numatomas išankstinis interesas ar atstovavimas Didžiajam planui.

  6) Subtilesnis metodas – apeliavimas į tikimybę. Tikimybėmis galima vertinti labai daug reiškinių, tačiau skiepų atveju galimi šalutiniai poveikiai paverčiami emocine tikimybės interpretacija. Kitaip sakant, net ir 0,00001 proc. tikimybė emociniame kontekste tampa „tau gali nutikti taip arba taip“, 50 proc.

  7) Apeliavimas į neištirtus dalykus. Dažnai kalba kreipiama link argumento, kad „poveikis neištirtas“, nors tai reiškia tai, kad to poveikio tikimybė net ir nesvarstoma. Kitaip sakant, nevaikščiok po mišką, nes tave gali sudraskyti baltasis lokys. Lietuvoje baltieji lokiai negyvena ir tokio fakto svarstymas nieko vertas, bet ar kas nors gali garantuoti, kad taip neįvyks?
  8) Antivakcinacijos versliukas. Firmus medicus. Atsiradus didesnei auditorijos daliai susikūrė pseudomokslines teorijas ir įvairiausius panašius pagrindinimus vystančios socialinių tinklų grupės, net leidiniai ar knygos. Situacija naudojasi ir kai kurie alternatyvios medicinos arba sveikos gyvensenos propaguotojai, kurie abejonę skiepais savanaudiškai ir rizikingai gyvybėms mato kaip galimybę propaguoti savo idėjas. Apeliacija į tai, kad priešinamasi farmacijos pramonės naudos siekiui niekaip nepanaikina fakto, kad naudos siekėjų pilna ir skiepų priešininkų gretose.

  9) Galiausiai, tapatybės stiprinimas mažoje grupelėje. Dalis skiepų priešininkų audringai už savo pažiūras kovoja vien todėl, kad gina susikurtą grupinę tapatybę ir priešinasi tariamiems farmacijos pramonės ar ją ginančiųjų išpuoliams. Tokie žmonės kritiką ar pajuoką paverčia motyvacija dar labiau įsisprausti į savo grupės gretas ir kautis su išorės blogiu (farmacijos pramonė, mokslininkai, žiniasklaida ar tiesiog pirštu prie smilkinio sukiojantis kaimynas). Savo pažiūrų atsisakymas jiems jau reiškia grupės ir gintos tapatybės išdavystę.

  10) Kvailumas. Labiau beribis nei Visata.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Vida    -  2019-04-26, 19:09

  Jei jūsų kalbos redaktorė „vaikiška liga“ -tymais būtų persirgusi vaikystėje – jokių problemų nebūtų- ji būtų įgyjkusi imunitetą visam gyvenimui ,o ne 10 metų ,ką garantuoja farmacininkai[ juk menkas biznis visam gyvenimui apsaugoti per vieną kartą] ,o ,svarbiausia ,kad tą savo imunitetą ,kaip mama perduotų ir savo vaikučiams. Serga ,deja ,tas amžiaus tarpsnis ,kurie jau buvo vakcinuojami ,o ne persirgdavo.Suaugusiam šia liga sirgti sudėtingiau ,kaip ir kt. ‘vaikiškomis“ – vėjauraupiais ,kiaulyte,raudonuke.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Atsakomybė už pasekmes    -  2019-04-27, 10:47

  kažkodėl primetama tėveliams. Tegu valstybė ar gydymo įstaiga (o dar geriau vakcinos gamintojas) prieš skiepijimą prisiima atsakomybę už galimas pasekmes, kurios yra aprašytos kaip galimos komplikacijos, – tai:

  encefalitas, anafilaksinis šokas, sunkus centrinės nervų sistemos pažeidimas, kurio pasekmė invalidumas, alerginiai pažeidimai ir t.t.

  Kai mano išvardintos institucijos prisiims atsakomybę už visa tai – tai gal ir tėveliai kitaip žiūrės į skiepus.

  Reikia suprast, kad tėveliai tiesiog bijo tų pasekmių, kurios oficialiai išvardintos skiepų lapelyje paties gamintojo. Kas gali juos už tai kaltinti?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis
Paremti infa.lt per PayPal

Apklausa

Ar sulauksime pirmalaikių rinkimų?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...