• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

ES finansų ministrai nagrinėja „protų nutekėjimo“ problemą

ES finansų ministrai nagrinėja „protų nutekėjimo“ problemą

08 balandžio
15:05 2019

nuotr. finmin.lrv.lt

Finansų ministras Vilius Šapoka ir viceministrė Miglė Tuskienė balandžio 5-6 d. dalyvauja Euro grupės ir neformaliame Europos Sąjungos Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdžiuose Bukarešte (Rumunija). ECOFIN posėdžio metu didelis dėmesys skiriamas ES darbuotojų mobilumo klausimams, to įtakai viešiesiems finansams.

Neformaliame ECOFIN posėdyje finansų ministrams  pristatyta šią temą nagrinėjanti studija, kurią pirmininkaujančios Rumunijos užsakymu parengė Europos politikos studijų centras (CEPS). Šioje studijoje analizuojamos naujausios tendencijos dėl darbo jėgos judumo (mobilumo) ES viduje ir vertinama, kokias problemas tai sukelia šalims, iš kurių darbo jėga išvyksta.

Protų judėjimo mastai Europos Sąjungoje, juos lemiantys veiksniai, tokie kaip darbo užmokesčio skirtumai valstybėse narėse bei šios problemos įtaka šalių viešiesiems finansams. Apie tai būtina diskutuoti ir ieškoti sprendimų būdų tam, kad suteiktume kuo daugiau galimybių ir pasirinkimo dirbti ir užsidirbti savo šalyje. Tam, be abejonės, būtinas glaudesnis valstybių narių bendradarbiavimas“, – sako V. Šapoka.

Lietuvai emigracijos klausimas itin aktualus – nuo nepriklausomybės pradžios šalies gyventojų skaičius sumažėjo daugiau nei 20 proc., daugiausia dėl emigracijos (pikai fiksuoti 2004 m. po įstojimo į ES bei kelerius metus po 2008 m. krizės).

Protų nutekėjimas ne vien Lietuvos, bet ir visos Europos problema. Tikiuosi, kad šiemet bus pirmi metai po nepriklausomybės atkūrimo, kai atvykusių į Lietuvą skaičius bus didesnis nei išvykstančių“, – teigia ministras.

Šio ECOFIN posėdžio metu finansų ministrai taip pat aptars ryšį tarp ES biudžeto finansavimo ir ES semestro bei ES biudžeto pajamų šaltinius kitoje ES daugiametėje finansinėje programoje, diskutuos dėl ilgalaikių ES prioritetų ekonomikos ir finansų srityse, apžvelgs pasiektą pažangą, kuriant Kapitalo rinkų sąjungą, bei apsikeis nuomonėmis dėl mokesčių vaidmens, siekiant tvaraus ekonomikos augimo.

Euro grupėje pagrindinis dėmesys bus skirtas tolesnėms diskusijoms dėl Biudžetinio instrumento konvergencijai ir konkurencingumui Euro zonoje didinti bei Graikijos po programinės priežiūros įsipareigojimų vykdymui.

Infa.lt
Ačiū, kad skaitote infa.lt.
Jūs galite prisidėti prie tolesnio savo žiniasklaidos portalo, infa.lt, plėtojimo.

žiūrėjo 22

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2021"?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas